Ticaret Liselinden Vergi Haftası Etkinliği

23 Şubat 1 Mart tarihleri arasında kutlanan Vergi Haftası dolayısıyla GOP Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Kooperatif Kulübü tarafından etkinlikler gerçekleştirildi.
Bu haber 2020-03-01 03:50:13 eklenmiş ve 317 kez görüntülenmiştir.

23 Şubat 1 Mart tarihleri arasında kutlanan Vergi Haftası dolayısıyla GOP Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Kooperatif Kulübü tarafından etkinlikler gerçekleştirildi. Etkinlikler kapsamında Niksar Vergi dairesi ziyaret edilerek bilgiler alındı. Öğrencilere “Vergi Bilincini aşılamak için Vergi Haftasında GOP Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Kooperatif Kulübü danışman öğretmeni Sait Arslan 11/A  sınıfı ile Niksar Vergi Dairesini ziyaret ederek müdür Mahmut Zengin ile görüştüler. Okul olarak tüm Vergi Dairesi personelinin Vergi Haftasını kutlayan öğretmen ve öğrencilere gezi sırasında Vergi Dairesinde yetkili kişiler öğrencileri aydınlatıcı bilgiler sundu.

 

Ziyarette Niksar Vergi Dairesi Müdürü Mahmut Zengin vergi ile ilgili öğrencilere genel bilgiler verdi. Veri konusunda öğrencilerden gelen soruları cevaplandırdı.  Daha sonra vergi dairesinde çalışan şef tarafından servis öğrencilere gezilerek tanıtıldı. Öğrenciler önceden hazırlamış oldukları soruları servisleri gezdiren şefe sordular, öğrenciler ziyarette teorik bilgi ile uygulanan bilgileri de karşılaştırma imkanı buldular. 

 

Ziyaretin ardından okulun danışman öğretmeni Sait Arslan Vergi Haftası dolayısıyla öğrencilere vergi konusunda aydınlatıcı bilgiler veren Vergi Dairesi Müdürü Mahmut Zengin ve vergi dairesi personeline teşekkür etti. Muhasebe-Finansman Öğretmeni/Alan Şefi Sait Arslan ziyaretle ilgili verdiği bilgilerde şunları söyledi; “Vergi Haftası dolayısıyla öğrencilere vergi bilincini aşılamak amacıyla vergi dairesine mesleki gezi yapıldı. Öğrencilerin okulda vergi ile ilgili teorik olarak öğrendikleri bilgileri uygulama alanı olan vergi dairesinde karşılaştırma imkânı elde ettiler. Kamusal hizmetlerin aksamadan yürütülmesi için verginin tavandan tabana yayılması gerekir.  Sağlık, eğitim, güvenlik, yargı, bayındırlık, sosyal yardım gibi kamusal hizmetlerin aksamaması için verginin ödenmesi gerekir. Herkes kazancına göre vergisini zamanında ödemesi gerekir. Geleceğimizin teminatı olan gençler gelecekte birer vergi mükellefi olacaktır. Vergi Haftası dolayısıyla bizi Niksar Vergi Dairesine davet eden Veri Dairesi Müdürü Mahmut Zengin ve personeline teşekkür ediyorum. Tüm vergi dairesi personelinin “Vergi Haftasını” okul olarak kutluyoruz. Bu etkinliğin yapılmasında emeği geçen okul müdürü İsmail Doğan'a,  Kooperatif Kulübü danışman öğretmeni olan Ahmet Evci'ye ve Şükriye Parlayıcı'ya, teknolojik destek sağlayan Bilişim ve Teknolojileri Rehber öğretmeni Şükrü Bayram'a şahsım ve okul adına teşekkür ederiz” dedi.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
250