Sağlıklı Kadınlar Sağlıklı Nesiller Projesinde Hedef Tüm Kadınlara Eğitim Vermek

Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı, Valiliğimiz koordinesinde İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yürütülen Sağlık Tokat “Sağlıklı Kadınlar Sağlıklı Nesiller” projesi kapsamında Artova'da düzenlenen bilgilendirme toplantısına katıldı.
Bu haber 2020-03-05 19:32:15 eklenmiş ve 580 kez görüntülenmiştir.

Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı, Valiliğimiz koordinesinde İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yürütülen Sağlık Tokat “Sağlıklı Kadınlar Sağlıklı Nesiller” projesi kapsamında  Artova'da düzenlenen bilgilendirme toplantısına katıldı. 

 

Artova Öğretmenevi'nde düzenlenen toplantıda sağlıklı toplum ve sağlıklı nesillerin yetişmesinin hedeflendiği projeyle ilgili  kanser taramaları ve farkındalığı, tütün ve tütün ürünleriyle mücadele, obezite ile mücadele, sağlıklı beslenme, annelik ve anne sütü, akılcı ilaç kullanımı ile ilgili bilgilendirme yapıldı. Toplantıda Artova Kaymakamı Mustafa Karali, İl Sağlık Müdürü Müdürü Dr. Ahmet Sümbül'ün konuşmasının ardından proje ile ilgili bilgilendirme sunumu yapıldı. 


Hedef Tüm Kadınlara Ulaşmak

 

Vali Dr. Ozan Balcı, toplantıda yaptığı konuşmada proje kapsamında şu ana kadar 14 bin kadına eğitim verildiğini belirterek,  2020 sonuna kadar 50 bin kadına,  nihai hedefin ise tüm kadınlara eğitim vermek olduğunu söyledi. Kadınları önemsediğini ve onları değerli bulduğunu kaydeden Vali Dr. Ozan Balcı, “Kadınlarımızı önemsiyoruz, onlara kıymet veriyoruz ve onları değerli  buluyoruz. Toplumun asıl çekirdeğinin anne olduğunu düşünüyoruz. Anneleri bilinçlendirmenin toplumu bilinçlendirme, toplumu ayakta tutma olduğuna inanıyoruz. Evi derleyip toplayan çekip çeviren annedir. Annelerin meseleye vakıf olduğu, çekip çevirdiği evler daha mutlu, çocukları da daha başarılıdır. Onun için annenin bilinçlendirilmesini çok önemsiyorum. Kadınlarımız bizim baş tacımız. Sizler bizim için çok önemlisiniz. Bu eğitim programı da çok önemli. Biz kadınları önemsediğimiz için, kadınlara yönelik olarak sağlık projesini geliştirdik. Biz bu projeyi sadece Tokat'ta değil, bütün ilçelerde yaparak, yaygınlaştırıyoruz.” dedi. Proje kapsamında kanser taramalarından, akıllı ilaç kullanımına kadar, obezite ile mücadeleden diş sağlığına, sigara ile mücadeleye kadar kadınlarımızın bilmesi gereken birçok  güzel eğitimler verildiğini  belirten Vali Dr. Ozan Balcı, toplumun önleyici sağlık hizmetleri konusunda sağlıklı bilgiye ulaşacaklarını ifade etti. Devletimizin ve milletimizin imkanlarının sağlık hizmeti vermek için yeterli olduğunu belirten Vali Dr. Ozan Balcı,  'Sağlıklı  Kadınlar Sağlıklı Nesiller” projesinin  hayırlı olmasını dileyerek, proje çalışmalarında emeği geçenlere ve toplantılara katılım sağlayan herkese teşekkür etti. Toplantıya Vali Dr. Ozan Balcı'nın yanı sıra Artova Kaymakamı Mustafa Karali, Artova Belediye Başkanı Lütvi Yalçın, İl Sağlık Müdürü Dr. Ahmet Sümbül, ilçe protokolü, sağlık personeli ile Artovalı kadınlar katıldı.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
250