CHP İlçe Başkanı Zafer Başar Sert Konuştu

Cumhuriyet Halk Partisi Niksar İlçe Başkanı Zafer Başar, “AKP Parti Başkanlığınca başlatılan Partimize yönelik karalama ve itibarsızlaştırma söylemleri görüyoruz ki yerel teşkilatları eliyle de devam etmektedir” dedi.
Bu haber 2020-03-08 01:35:03 eklenmiş ve 1595 kez görüntülenmiştir.

Cumhuriyet Halk Partisi Niksar İlçe Başkanı Zafer Başar, “AKP Parti Başkanlığınca başlatılan Partimize yönelik karalama ve itibarsızlaştırma söylemleri görüyoruz ki yerel teşkilatları eliyle de devam etmektedir” dedi.


CHP Niksar İlçe Başkanı Zafer Başar, geçtiğimiz günlerde Ak Parti İlçe Başkanı Kemal Yılmaz tarafından CHP'li Engin Özkoç ve CHP'yi konu alan kınama açıklamasına cevap verdi.

 

Başkan Başar açıklamasında şunları ifade etti; “Tam onsekiz yıllık aralıksız ve tek başına iktidarı sonunda AKP politikalarının memleketi ulaştırdığı nokta; iç ve dış politikada hızla bir dar boğazdan bir başkasına sürükleniyor oluşumuz ve sonu gelmez ekonomik buhran sonrası mücadele gücü de umudu da elinden alınmış yurttaşların canlarına kıydığıdır. Refahı bir kenara bırakınız çocukların cinsel istismarının, kadın cinayetlerinin, işçi cinayetlerinin her geçen gün katlanarak arttığı, işsizlik oranının alıp başını gittiği, esnafın artık kepengi çoktan kapattığı tasfiye sonrası kalan borçlarını bile ödeyemediği, çalışanların maaşlarını ay başlarında olduğu gibi bankalara yatırdığı bir buhran dönemi bu, öyle ki demokrasiyi, özgürlüğü ve barışı konuşmamızın bile yasaklandığı baskıcı bir dönem aynı zamanda. Gelin görün ki iktidarın vatandaşın yaşadığı sorunlara ilişkin tek cümle etmediği bir dönem… 

 

Ve ŞEHİTLERİMİZ, ANA KUZULARIMIZ… Bir bir gencecik çocuklar düşüyor yabancı bir ülkede toprağa…. Şehit evlerinin duvarları yine sıvasız, çoğu uzman çavuş; belli ki iş bulamamış yahut bulamayacağını bilerek teskeresini bırakmış. Her birinin düştüğü toprağa yüreklerimizi bırakıyoruz bizler de…. Acı tarifsiz… Ama yine soruyoruz neden yabancı bir ülkenin toprağında ölüyor yavrularımız?!

 

GENEL BAŞKANIMIZIN BU SORUSUYLA BAŞLIYOR HER ŞEY. AKP Genel Başkanı grup toplantısında, Kemal Kılıçdaroğlu'nu kastederek arka arkaya hakaret içerikli kelimeler sarfediyor ve tam da bahsettiğimiz gibi bunca sorun varken iktidar partisinin genel başkanı tam yarım saat, ana muhalefet partisinin genel başkanını çirkin kelimelerle aynı cümlede kullanmaktan çekinmiyor. Zaten konuşmasının da tamamı 30 dakikadan ibaret idi. Yerel seçimler sonrası mağlubiyetleri ile AKP Genel Başkanı, İKTİDARA YÜRÜYÜŞÜMÜZÜN HIZINI GÖRÜYOR ve gittikçe saldırgan bir politik söylemle karşımıza çıkıyor. AKP Parti Başkanlığınca başlatılan Partimize yönelik karalama ve itibarsızlaştırma söylemleri görüyoruz ki yerel teşkilatları eliyle de devam etmektedir. Akp Niksar İlçe Başkanlığı'nın yaptığı talihsiz açıklama da memleket meselelerine, yurttaş sorunlarına uzaklığı ile genel merkezine hatta açıkçası Recep Tayyip Erdoğan'a yakın durmaktan başka bir amaç taşımadığını ortaya sermektedir. İlçe Başkanlığının açıklamasının çirkin üslubuna, benzetme ve tabirlerine karşı ise belirtmek isteriz ki;  tarihinde Kuvayi Milliye bulunan, Mustafa Kemal Atatürk'ün partisi olan Partimiz aynı üslupla kendilerine cevap vermeyecektir” dedi. 

 

Cumhuriyet Halk Partisi Niksar İlçe Başkanı Zafer Başar sözlerini; “Bu talihsiz açıklama sonrası İlçe Teşkilatımız olarak kamuoyunu aydınlatmak vazifesi ile; Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkan Vekilimizin tartışma konusu olan sözlerinin 'şehide kelle diyen kişi'nin  Partimiz Genel Başkanı Sayın Kılıçdaroğlu'na yöneltilen ifadeler ile eleştirmiş olduğunu, AKP Genel Başkanının, parti grup toplantısında Sayın Kılıçdaroğlu için sarfettiği politikaya yakışmayan kelimelere tek bir ek dahi yapılmadığını, Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanı olduğu AKP grubunda AKP Genel Başkanı olarak yaptığı konuşmada bu kelimeleri kullanmış olduğu ve Sayın Özkoç'un da AKP'nin Parti Genel Başkanı olması sıfatıyla Recep Tayyip Erdoğan'ı eleştirmiş olduğunu yineliyoruz. Akabinde ortaya atılan Cumhurbaşkanlığı'na hakaret edildiği iddiasının ve hızla açılan soruşturmanın hukuk ilkeleriyle bağdaşır bir yanı olmadığını ve bu iddianın hukuken gideceği bir yolu da olmadığını belirtiyoruz. Zira yasama dokunulmazlığı dediğimiz tam da budur ve Anayasa'nın 83. maddesi ile güvence altına alınmıştır; 

 

“Yasama dokunulmazlığı

 

 Madde 83 – Türkiye Büyük Millet Meclisi üyeleri, Meclis çalışmalarındaki oy ve sözlerinden, Mecliste ileri sürdükleri düşüncelerden, o oturumdaki Başkanlık Divanının teklifi üzerine Meclisce başka bir karar alınmadıkça bunları Meclis dışında tekrarlamak ve açığa vurmaktan sorumlu tutulamazlar.”

 

Şunu da belirtmek gerekir ki, yasama dokunulmazlığı meclis çalışmaları sırasında sadece seçilmiş milletvekilleri için öngörülmüş bir ayrıcalıktır, parti ilçe başkanlarının böyle bir dokunulmazlıkları yoktur, hakaretleri ve çirkin söylemleri sebebiyle haklarında yasal yollar açıktır ve Genel Merkezimizin gerekli görmesi halinde bu yasal yolları takip edeceğimizi de bildiririz. Tartışmayı uzatmak istemiyoruz, diyoruz ki memleketin çok daha önemli sorunları var.  Niksar İlçe Teşkilatları olarak bizlere düşen bir sorumluluk da Niksar'ımız için iyi olanın yapılmasını konuşmak; memleket bunca kötüye giderken esnafımızı yaşatmaya, tükenen tarım gücümüzü nasıl canlandıracağımıza, gençlerimizi dolayısıyla beyin göçünü nasıl azaltacağımıza ilişkin projeleri konuşmaktır. Cumhuriyet Halk Partisi Niksar İlçe Başkanlığı olarak vatandaşlarımıza umut oluyor ve diyoruz ki onların her şeyi bir kenara atıp Partimizi ve Genel Başkanımızı eleştirmeleri İKTİDARA YÜRÜYÜŞÜMÜZÜN GÜCÜNÜN VE KESKİNLİĞİNİN sardığı korkulardandır. Kamuoyuna saygı ile duyuruyoruz” şeklinde noktaladı.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
250