Ticaret Liselilerden Niksar'daki Muhasebecilere Kutlama Ziyareti

1 Mart ve 7 Mart haftasında kutlanan "Muhasebeciler Haftası" dolayısıyla Niksar GOP MTAL (Ticaret Lisesi) öğretmen ve öğrencileri, Niksar'da bulunan Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirleri ziyaret ederek Muhasebeciler haftalarını kutladılar.
Bu haber 2020-03-10 20:29:23 eklenmiş ve 383 kez görüntülenmiştir.

1 Mart ve 7 Mart haftasında kutlanan "Muhasebeciler Haftası" dolayısıyla Niksar GOP MTAL (Ticaret Lisesi) öğretmen ve öğrencileri, Niksar'da bulunan Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirleri ziyaret ederek Muhasebeciler haftalarını kutladılar. Niksar Gazi Osman Paşa Mesleki ve Teknik Lisesi Muhasebe-Finansman Alanı öğrencileri Muhasebeciler Hatası (1-7 Mart ) dolayısıyla Niksar bulunan tüm Serbest Muhasebeci Mali Mübaşirlerini ziyaret ettiler. 

 

Muhasebe-Finansman Öğrencileri, SMMM'ler Fahrettin Selçuk,  Alim Taşmektepligil, Davut Yılmazer,  Aydın Soylu, Nurettin Durucu, Kemal Çilhoroz, Fazlı Bayram, İbrahim Erkhan ve İbrahim Özkan'ı bürolarını ziyaret esnasında çiçek verilerek Muhasebeciler Hatası kutlandı. Ayrıca Niktaş Gıda San. Tic. A.Ş. genel merkezin ön muhasebe servisinde çalışan personelin muhasebeciler haftası kutlandı. Ayrıca Ticaret Lisesi'nde çalışan Muhasebe-Finansman öğretmenleri Sedat Korkmaz, Baki Ergüden, Kenan Emiroğlu ve Niksar Mesleki Eğitim Merkezi n de alanı Muhasebe-Finansman Alanı olan Müdür Yardımcısı Ziya Alınlı'nın muhasebeciler haftası kutlandı.

 

Muhasebe-Finansman Alanı öğretmeni/Şefi Sait Arslan yapılan etkinlik hakkında verdiği bilgilere şunları söyledi; “Muhasebe-Finansman Alanı olarak Muhasebeciler Haftası dolayısıyla öğrenciler ile tek tek Niksar'daki Serbest Muhasebeci Mali Mübaşirleri ziyaret konusunda karar aldık. 6 Mart Cuma günü Muhasebecileri günü kutlamak için sırasıyla SMMM ziyaret ettik. Ziyaret esnasında Muhasebecilere öğrencilerimiz karanfil verdiler. Muhasebecilerin bu ziyaretten hoş oldukları gözlendi. Muhasebecileri ortak sorun olarak işlerin yoğun olduğu,  muhasebecilerini zamanında alamadıklarını ifade ettikler. Vergi Dairesinin kamusla görevini şuan muhasebeciler üstendiğini belirttiler. Muhasebecilik mesleğinde Maliye Bakanlığının internet ortamında yeni muhasebe paketin uygulama konulduğunu SMMM Davut Yılmazer öğrencilere göstererek anlattı. Okulumuzla mesleki protokol yapan Niktaş Gıda San. Tic. A.Ş. ve SMMM Fazlı Bayram'a  önceden tespit ettiğimiz öğrencilerimizin haftanın bazı günleri ön muhasebe konusunda uygulama yapması anlaşma yaptık. Muhasebe-Finansman Alanı ile Muhasebeciler meslek açısında iç içedir. Çünkü biz Muhasebe-Finansman Alanında öğretim gören öğrencileri alanın teorik ve uygulama eğitimi veriyoruz. Muhasebecileri ise sahada uygulamasını yapıyor. Muhasebeciler kutsal bir işi yapıyor. Yaptıkları işlem sayesinde devlete vergi kazanmasını sağlıyorlar. 2020-2021 öğretim yılında Niksar'daki tüm muhasebe bürolarının Muhasebe alanında son sınıfta okuyan öğrencileri beceri eğitim alması için yardımlarını bekliyoruz. Okulumuzda yapılan tüm etkinliklere muhasebecilerin katılmasını bekliyoruz. Çünkü mesleki sorunları dile getirmek için bir araya gelmemiz gerekir. Etkinlik esnasında bize ikramda bulunan tüm muhasebecilere okul ve alan adına teşekkür ederiz. Ayrıca etkinliğe katılan 11/A  Tuğçe UYSAL, 11/A  Oğuz Kılıç, 11/B Sedat Mücahit Tatlı, 11/B İlke Polat ve 11/B İlker Sami Çiçek adlı öğrencilere teşekkür ederiz” diye konuştu.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
250