Domates Üretiminin Niksar'da ki Durumu Masaya Yatırıldı

Niksar ve köylerinde domates üretimin neden düştüğü ve tekrardan arttırılması noktasında yapılması gerekenler masaya yatırıldı.
Bu haber 2020-03-10 20:55:55 eklenmiş ve 748 kez görüntülenmiştir.

Niksar ve köylerinde domates üretimin neden düştüğü ve tekrardan arttırılması noktasında yapılması gerekenler masaya yatırıldı. Niksar Kaymakamı İlhami Doğan Başkanlığında, kaymakamlık toplantı salonunda düzenlenen toplantıya İlçe Tarım ve Orman Müdürü Namık Özdüzgün, Olca Gıda Yönetim Kurulu üyesi Sefa Özden, Niksar Ziraat Odası Başkanı Ömer Yeteroğlu ve Merkez Tarım Kredi Kooperatifi Sorumlu Yönetici Tayfun Yılmaz ile domates üreticisi çiftçiler katıldı. Toplantıda Niksar'da domates üretimin yeniden arttırılması, domatesin üretim miktarı, domateste Niksar'ın durumu, şu anda kapalı bulunan Olca Salça fabrikasının durumu, domates tarımında hedefler ve domateste maliyet ve pazarlama gibi konular görüşüldü.

 

2015 yıllarında ilçede 25 bin tona yakın domates üretimi olduğunu ama son yıllarda çeşitli sebeplerden dolayı bu rakamın aşağıya düştüğü dile getirilerek, domates üretimin Niksar'da eski yıllarda olduğu gibi nasıl üretiminde arttırılması gerektiği dile getirilirken, Olca salça fabrikasının birkaç yıldır kapalı olmasının ilçede domates üretiminin etkilendiği, fabrikanın açık olmasının çiftçiye güvence verdiği kaydedildi.

 

Önümüzdeki günlerde geniş kapsamlı şekilde yeni bir toplantının yapılacağı ve domatesin Niksar'da tekrardan üretim noktasında artırılması için gerekli çalışmaların yapılacağı belirtildi.  

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
250