Tokat'ta Uygulanacak Koronavirüs Tedbirleri Toplantıda Ele Alındı

Tokat'ta Uygulanacak Koronavirüs Tedbirleri Vali Dr. Ozan Balcı Başkanlığında yapılan toplantıda ele alındı.
Bu haber 2020-03-17 20:41:43 eklenmiş ve 433 kez görüntülenmiştir.

Tokat'ta Uygulanacak Koronavirüs Tedbirleri Vali Dr. Ozan Balcı Başkanlığında yapılan toplantıda ele alındı. Çin'de ortaya çıkan ve tüm dünyayı etkisi altına alan ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi olarak nitelendirilen Koronavirüs (Covid-19) salgınına karşı tüm Tokat'ta alınacak tedbirler, Vali Dr. Ozan Balcı başkanlığında yapılan toplantıda ele alındı. Umumi Hıfzıssıhha Kanunu kapsamında Valilik toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıda, Yeni Koronavirüs salgını ve tedbirleri, halkı bilgilendirme ve bilinçlendirme çalışmaları; ülkemizle eş zamanlı olarak ilimiz genelinde alınan tedbirler, yapılan çalışmalar ve bundan sonra uygulanması gerekenlere ilişkin planlamalar yapılarak kararlar alındı. Toplantıya Vali Dr. Ozan Balcı, Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu,  Garnizon ve 48. Piyade Alay Komutanı P. Albay Ayhan Ocak, Cumhuriyet Başsavcısı Aydın Turhan, Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bünyamin Şahin, Vali Yardımcısı Dr. Mehmet Gödekmerdan, İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, İl Jandarma Komutanı J. Albay Murat Kınay ve daire müdürleri katıldı.

 

Tüm Tokat'ta salgının yayılmaması için alınması gereken tedbirlerin görüşülerek karara bağlandığı toplantıda Vali Dr. Ozan Balcı, Çin'de ortaya çıkan ve birçok ülkede hızla yayılan Koronavirüs salgınından ülkemizi ve vatandaşlarımızı korumak, salgının yayılmasını engellemek için ilk günden itibaren gereken tedbirlerin hassasiyetle alındığını belirterek, “Halkımızın sağlığını önemsiyoruz. Koronovirüs salgının yayılmaması, halkımızın sağlığının korunması için Devletimizin başta Cumhurbaşkanlığımız olmak üzere tüm bakanlıklarımızın aldığı tedbirleri, Tokat'ta kayıtsız şartsız uygulanmak için hep birlikte hassasiyetle çalışıyoruz” dedi.

 

Hastalığın vatandaşlarımızı etkilememesi ve yayılımının önlenmesi için tüm kurumlarımızın azami dikkat gösterdiğini vurgulayan Vali Dr. Ozan Balcı, halkımızın sağlığının önemli olduğunu kaydederek, vatandaşlarımızın yapılan asılsız haberlere ve paylaşımlara itibar etmemelerini, resmi makamlarımızın açıklamalarını takip etmelerini ve alınan tedbirleri sıkı bir şekilde uygulamalarını istedi.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer YEREL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
250