KELKİT GIDA, Serbay KELKİT: “Fırsatçılık yapmıyoruz vatandaşımızın yanındayız”

Tüm dünyayı kasıp kavuran korona virüsün ülkemizde de görülmesinin ardından, vatandaşlar gıda ve temizlik ürünleri alışverişlerini arttırdı.
Bu haber 2020-03-20 01:07:04 eklenmiş ve 649 kez görüntülenmiştir.

Tüm dünyayı kasıp kavuran korona virüsün ülkemizde de görülmesinin ardından, vatandaşlar gıda ve temizlik ürünleri alışverişlerini arttırdı. 

 

Birçok ilde koronavirüs durumunu fırsata çeviren marketler ürünlerine fahiş fiyatta zam uygularken, Niksar'da yaklaşık 45 yıldır toptan ve perakende gıda sektöründe iki şubesi ile hizmet veren Kelkit Gıda, halkın mağdur durumda kalmaması için ürünlerine zam yapmadan mevcut fiyattan satış yapmaya devam ediyor. Kelkit Gıda Şirket ortaklarından Serbay Kelkit, vatandaşların tedirgin olmaması gerektiğini, depolarındaki stokların vatandaşlara zamsız fiyat uygulamasıyla satıldığını ifade etti.

 

Marketteki ürünlerde herhangi bir fiyat artışı yapmadıklarının altını çizen Serbay Kelkit; “Vatandaşlarımız mağdur olmasın diye kesinlikle herhangi bir üründe fiyat artışı yapmadık, fırsatçılık yapmadık ve fiyat artışı yapmayı da düşünmüyoruz, mevcut fiyatlardan satışlarımızı yapmaya devam edeceğiz” dedi. Fırsatçılık yapanların karşılarında olduklarını belirten Serbay Kelkit; “Bu virüs vakasından önce stoklarımız elimizde olduğu için ürün temininde herhangi bir sıkıntı yaşamadık. Doğal olarak fiyatlarımıza da bunları yansıtmadık. Şunu açıkça ifade etmek istiyorum ki hiçbir ürüne zam yapmadık fahiş fiyat uygulamadık. Stoklarımız tükenene kadar normal fiyattan satmaya devam edeceğiz. Vatandaşımızın her zaman yanındayız, tüketicimiz her zaman hesaplı ürün yesin diye vatandaşımızın yanındayız. Ülkemizin zor durumda olduğu bu dönemde vatandaşımıza destek olmaya çalışıyoruz, fırsatçılık yapmıyoruz, bu vahim durumu ganimet olarak görmüyoruz, fırsatçılık yapmaktan ziyade vatandaşın yanında olmak istiyoruz. Fırsatçılık yapanların yanında değil tam aksine karşılarındayız. Ürün temin ettiğimiz firmalara da gerekli tepkimizi koyuyoruz. Ülkemizin içinde bulunduğu bu durumdan hep birlikte inşallah el ele vererek çıkacağız. Bizde Kelkit Gıda olarak üzerimize düşen ne varsa yapıyoruz yapmaya da devam edeceğiz” diye konuştu.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
250