Tarımsal Hayvansal Üretimin Sekteye Uğramaması Lazım

Tokat'ta Vali Dr. Ozan Balcı başkanlığında video konferans yolu ile “Tarımsal ve Hayvansal Üretimi İzleme ve Değerlendirme Kurulu” toplantısı gerçekleştirildi.
Bu haber 2020-04-02 18:45:04 eklenmiş ve 654 kez görüntülenmiştir.

Tokat'ta Vali Dr. Ozan Balcı başkanlığında video konferans yolu ile “Tarımsal ve Hayvansal Üretimi İzleme ve Değerlendirme Kurulu” toplantısı gerçekleştirildi.  

 

Valilik toplantı salonlunda gerçekleştirilen toplantıya Vali Yardımcısı Dr. Mehmet Gödekmerdan, İl Tarım ve Orman Müdürü Orhan Şahin, video konferans yolu ile kaymakamlar ve ilçe tarım müdürleri ile yetkililer katıldı. 

 

Tarımsal Ve Hayvansal Üretimin Sekteye Uğramaması Lazım

 

Panik ve korkuya gerek olmadan tarımsal ve hayvansal üretimin devam edeceğini belirten Vali Dr. Ozan Balcı, Tarımsal hayvansal üretimi önemsiyoruz. Tarımsal ve hayvansal üretimin sekteye uğramaması lazım. Hem tarımsal üretimi, hem hayvancılık faaliyetlerini, hem tarımsal sanayimizi, hem de tarım sektöründe çalışan işçilerimizi çok önemsiyoruz. Hem bitkisel, hem hayvansal üretimin, hem tarımsal sanayinin yapılabilmesi ve tarım işçilerimiz için her türlü tedbiri alarak çalışmalarımızı yapacağız.” dedi. Vali Dr. Ozan Balcı sözlerine şöyle devam etti “Bir taraftan Koronavirüs ile mücadele ederek, salgın hastalığın yayılmaması için tüm gücümüzle çalışacağız. Bir taraftan tarımsal ve hayvansal üretimin faaliyetlerin aksatılmaması için gün gün tarım takvimi  çıkartıp, bu faaliyetleri takip edeceğiz. Hem izleyeceğiz, hem değerlendireceğiz, varsa engelleri kaldıracağız.” dedi. Bitkisel ve hayvansal üretimi gün gün planlanacağını ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, ”Günlük olarak bilgi akışı sağlanacak. Haftanın belirli günlerinde İlde Vali, İlçelerde kaymakamlar başkanlığında toplantı yapılıp genel durum değerlendirmesine müteakip bir yol haritası oluşturacağız.  İlimiz Tarım memleketi,  bizler çiftçimizin ve üreticinin dostuyuz. Bitkisel ve hayvansal üretim, tarımsal sanayi, tarım işçilerinin durumu ve diğer konuların başlık başlık sıkı bir şekilde takip edileceğiz.” dedi

Vali Dr. Ozan Balcı, kurulacak sistemi önemsediğini belirterek kurulda görev alan herkese teşekkür etti.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer YEREL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
250