Tarımsal ve Hayvansal Üretim Sekteye Uğramayacak

Tokat'ta “Tarımsal ve Hayvansal Üretimi İzleme ve Değerlendirme Kurulu” toplantısı gerçekleştirildi.
Bu haber 2020-04-06 00:39:05 eklenmiş ve 283 kez görüntülenmiştir.

Tokat'ta “Tarımsal ve Hayvansal Üretimi İzleme ve Değerlendirme Kurulu” toplantısı gerçekleştirildi.  

 

Valilik toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya Vali Dr. Ozan Balcı, İl Tarım ve Orman Müdürü Orhan Şahin ile tarım müdürlüğü yetkilileri katıldı.

 

Bir taraftan Koronavirüs ile mücadele ediyoruz, bir taraftan da tarımsal hayvansal üretimi izliyoruz, koordine ediyoruz diyerek sözlerine başlayan Vali Dr. Ozan Balcı “Üretimin düşmemesine dikkat ediyoruz. Bitkisel ve hayvansal üretim ne durumda, temel problemler var mı, çözüm önerileri nelerdir, her türlü tedbiri alarak çalışmalarımızı yapıyoruz. Konuya hakimiz, oluşturduğumuz kurul ile Tokat il genelinde çiftçimizin karşılaşabileceği sorunları takip ediyoruz. Çiftçimize her konuda gerekli kolaylık gösterilecek. Tarımsal ve hayvansal üretim sekteye uğramayacak.” dedi.  

 

Tarımsal ve Hayvansal Üretim Sekteye Uğramayacak

 

Çiftçinin, üreticinin, toprağın, üretimin dostuyuz diyerek sözlerine devam eden Vali Dr. Ozan Balcı  “İşi ayrıntısı ile önemsiyoruz. Bir taraftan koronavirüs ile mücadele ederken, bir taraftan da bu mücadelenin tarımsal ve hayvansal üretimimizi, sevk zincirini, tedarik zincirini sekteye uğratmaması için alınacak ve alınması gereken bütün tedbirleri görüşüyoruz, tedbirlerimizi alıyoruz. Derdi dert ediniyoruz. Çiftçilerimiz üreticilerimiz müsterih olsunlar. Sistemi kurduk, 7 gün 24 saat esasına göre kurmuş olduğumuz kurul Tokat genelinde halkımızın hizmetinde.” dedi. 

 

Vali Dr. Ozan Balcı sözlerini şöyle sürdürdü “Salgınla ilgili tedbirlerimizi alırken koronadan kaynaklı çeşitli etkilerin tarımsal hayvansal üretim üzerinde olumsuz etkilerinin olmaması ya da olması muhtemel etkilerin alınacak tedbirlerle bertaraf edilmesi yönünde tedbirlerimizi alarak çalışmalarımıza hız verdik. Çiftçimiz, üreticimiz rahat olsunlar. Bizler konuya hakimiz. Çiftçinin dostuyuz. Tokat Tarım Memleketi. Çiftçimizi seviyoruz, sorunların üstesinden elbirliği içerisinde geleceğiz.” diyerek sözlerini noktaladı. Vali Dr. Ozan Balcı, kurulacak sistemi önemsediğini belirterek kurulda görev alan herkese teşekkür etti. 

 

Kurul'un İşleyişi: İlde Vali başkanlığında Pazartesi-Perşembe günleri, ilçelerde Kaymakamlar başkanlığında ilgili üyelerle haftalık yapılacak toplantılarla genel durum değerlendirmesi yapılarak, virüsle mücadele döneminde tespit edilen problemleri ortadan kaldırılarak, yol haritası belirlenir.

 

Alt komisyon tarafından Bitkisel ve hayvansal üretimi gün gün planlayarak ilin ve ilçelerin tarım takvimi çıkarılarak 3 aylık sürede yapılacak işlemler sıralanır. Bu süreç her aşamasında kontrol edilerek varsa sorun yerinde çözülür. Çözülemeyen konular alt komisyonda değerlendirilir. Alt komisyonda çözülemeyen sorunlar kurulda Pazartesi ve Perşembe günleri görüşülür. Alt komisyon üyeleri günlük birbirleri ile görüşerek varsa sorunlar ve çözüm önerilerini kendi aralarında paylaşırlar. Sahada Çiftçiler ve tarım paydaşlarıyla günlük görüşerek oluşacak sorunları en kısa sürede çözerler. Çözülemeyen sorunları kurul başkanlarına bildirirler. Toplantı olmadığı günlerde acil konular kurul başkanına iletilir.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer YEREL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
250