KÖYDES Toplantısı Vali Balcı Başkanlığında Yapıldı

KÖYDES (Köylerin Altyapısının Desteklenmesi Projesi) kapsamında 2020 yılında yürütülen çalışmalarla ilgili değerlendirme toplantısı Vali Dr. Ozan Balcı başkanlığında video konferans yoluyla yapıldı.
Bu haber 2020-04-16 19:23:46 eklenmiş ve 412 kez görüntülenmiştir.

KÖYDES (Köylerin Altyapısının Desteklenmesi Projesi) kapsamında 2020 yılında yürütülen çalışmalarla ilgili değerlendirme toplantısı Vali Dr. Ozan Balcı başkanlığında video konferans yoluyla yapıldı.

 

Valilik toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya Vali Yardımcısı Yüksel Ünal, videokonferans yolu ile Erbaa Kaymakamı Mustafa Temiz, Niksar Kaymakamı İlhami Doğan, Turhal Kaymakamı Ali Gökay, Pazar Kaymakamı Sinan Korkmaz, Zile  Kaymakamı Mehmet Ali Akyüz, Reşadiye Kaymakamı Hülya Yavuz, Sulusaray Kaymakamı Ahmet Vezir Baycar,  Yeşilyurt Kaymakamı Muhammed Said Baytok,  Artova Kaymakamı Mustafa Karali, Başçiftlik Kaymakamı Server Sinanoğlu, İl Özel İdare Genel Sekreteri Recep Gökçe, İl Genel Meclis Başkanı Erol Duyum ile Çevre Şehircilik İl Müdürü Ali Yılmaz katıldı. KÖYDES toplantısı öncesi kaymakamlardan ilçelerinde maske dağıtım noktaları oluşturulmasını isteyen Vali Dr. Ozan Balcı,  “Belediyelerle işbirliği içerisinde haftada bir olmak üzere şehrinizin bir kaç noktasında maske dağıtım noktaları oluşturulsun. Maske dağıtımlarınızı Vefa Sosyal Destek Projesi kapsamında yapabilirsiniz. Haftada 1 kez de Vefa Sosyal Destek projesi ekipleri maske dağıtımı gerçekleştirsinler.” dedi.

 

Ramazan ayı boyunca biçare, kimsesiz, engelliler ile kronik hastalarla özel ilgilenileceğini ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, “Yaşadığımız bu süreçte Vefa Sosyal Destek Grubu ekiplerimiz hassasiyetle çalışmalarına devam ediyor. Yetim, öksüz, kronik hastalığı olan, şehit ve gazi çocuklarımız ile acil önlem almamız gereken çocuklarımızı da Vefa Sosyal Destek projesinden yararlandıracağız.” dedi. Vali Ozan Balcı, “Etüt Tokat'la ilgili Youtube kanalı oluşturduk. Tokat il genelinde 25 bin öğrencimizin yararlandığı Etüt Tokat projesinin youtube kanalıyla öğrencilerimiz eğitimlerine devam edecek. Bizim akademik hedeflerimiz var. Hedeflerimizden vazgeçmiş değiliz. Liseye ve üniversiteye hazırlanan çocuklarımıza da bu şekilde destek olacağız.” diye konuştu.

 

Tarımsal üretimin de asla sekteye uğramaması gerektiğine dikkat çeken Vali Dr. Ozan Balcı, “Bir taraftan koronavirüs ile mücadele edeceğiz. Bir taraftan da tarımsal ve hayvansal üretim sekteye uğramayacak. Tarımın, çiftçinin, üretimin dostu olarak, bizler her zaman üreticimizin yanındayız.”dedi.

 

KÖYDES (Köylerin Altyapısının Desteklenmesi Projesi) kapsamında, ilçelerde yürütülen köy yolları, içme suları ve planlanan projelerin son durumlarının değerlendirildiği toplantıda Vali Dr. Ozan Balcı, proje kapsamında gerçekleşen yatırımlar ve yapılması planlanan projeler hakkında detaylı bilgi aldı.

 

Vali Dr. Ozan Balcı, toplantı sonunda yaptığı değerlendirmede çalışmaların titizlikle takip edileceğini kaydederek “İşlerin planlanmasını, denetimini ve takibini özenle yapacağız. İşler en kısa sürede tamamlanması için hep birlikte çalışacağız.” dedi.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer YEREL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
250