Tarımsal ve Hayvansal Üretimi İzleme ve Değerlendirme Kurulu Toplantıları Sürüyor

Bitkisel ve hayvansal üretimin devamı tedarik zincirinde aksama olmaması için oluşturulan Tarımsal ve Hayvansal Üretimi İzleme ve Değerlendirme Kurulu Toplantısı, Vali Dr. Ozan Balcı başkanlığında video konferans yolu ile yapıldı.
Bu haber 2020-04-18 15:09:54 eklenmiş ve 491 kez görüntülenmiştir.

Bitkisel ve hayvansal üretimin devamı tedarik zincirinde aksama olmaması için oluşturulan Tarımsal ve Hayvansal Üretimi İzleme ve Değerlendirme Kurulu Toplantısı, Vali Dr. Ozan Balcı başkanlığında video konferans yolu ile yapıldı.

 

Valilik Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıda “5 Yılda 100 Bin Koyun “Köyümde Yaşamak İçin Bir 'Sürü' Nedenim Var” projeleri ele alındı. Karayaka ırkı ve Karaman ırkı olmak üzere çiftçilere verilmesi planlanan koyunların türleri ile çiftçiye verilecek desteklemenin yöntemleri üzerinde duruldu.

 

Tokat'ı Küçükbaş Hayvan Merkezi Haline Getireceğiz

 

Çiftçiyi, üreticiyi sevdiğini dile getiren Vali Dr. Ozan Balcı, İlimizi küçükbaş hayvan merkezi haline getireceğiz. Proje ile ilimizin küçükbaş hayvan varlığını  % 25 artırmayı hedefliyoruz.  Çiftçimizi önemsiyoruz. Çiftçimizin ve üreticinin her zaman yanındayız, Tokat'ta hayvancılığı geliştirmek için bir sistem kuruyoruz. Geliştirdiğimiz bu proje ile yerel üreticilerimizin gelir seviyeleri arttırılarak, yerel üretimi teşvik edeceğiz” dedi.

 

Bir Taraftan Pandemi ile Mücadele Edeceğiz Bir Taraftan da Tarımsal ve Hayvansal Üretim Sekteye Uğramayacak

 

Vali Dr. Ozan Balcı, sözlerine şöyle devam etti. “Tarımsal ve hayvansal üretimin düşmemesi lazım. İlde Vali, ilçelerde Kaymakamlar başkanlığında Tarımsal ve Hayvansal Üretimi İzleme değerlendirmek kurullarımızı oluşturduk. Bitkisel ve hayvan üretim, tarımsal sanayi, tarım işçileri ve çiftçilerin durumu ile ilgili çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Toprağın, çiftçinin, üreticinin, tarımın ve hayvancılığın dostu bir Vali olarak işleri kolaylaştırmak bizim görevimiz. Çiftçimizin ve üreticimizin işlerini kolaylaştırmak bizlerin görevi. Bir taraftan da tarımsal ve hayvansal üretimi arttırmak için başlattığımız projelerimizi uyguluyoruz. Seracılığı uyguluyoruz. 240 bin ceviz diktik bu sene. 500 dönüm çilek veriyoruz vatandaşlarımıza. 25 ton kuru fasulye tohumu dağıttık. 80 tona yakın kaba yem bitkisi dağıttık. Buğday tohumu dağıttık. 3 bin dönüm de asma yapılacak” dedi. 

 

Vali Dr. Ozan Balcı, "Çiftçimiz, üreticimiz çok rahat  olsunlar, çiftçimizi seviyoruz. Kurallara uysunlar. Sorunların üstesinden elbirliği içerisinde geleceğiz. Bu günleri en kısa sürede atlatacağız.” diyerek sözlerini noktaladı.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer YEREL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
250