İlk Kez Niksar’da Uygulanıyor!

Seyahat İzin Belgeleri, Telefon Ve İnternet Üzerinden Yapılan Başvuru İle Kolaylaştı.
Bu haber 2020-04-18 15:34:09 eklenmiş ve 929 kez görüntülenmiştir.

Niksar'da yapılan proje ile Koronavirüs salgını kapsamında sokağa çıkmaları yasak olan 65 yaş üstü, kronik hastalar ve 20 yaş altındaki vatandaşların seyahat izin belgeleri, telefon ve İnternet üzerinden yapılan başvuru ile kolaylaştı. 

 

Niksar'da İlçe kaymakamlığı tarafından oluşturulan proje ile 65 yaş üstü, kronik hastalar ve 20 yaş altındaki vatandaşlar evlerinden ayrılmadan, sıkıntıya düşmeden seyahat izni almak için 185-155-156 nolu telefonlara veya 0 501 5606060 nolu WhatsApp hattından isteklerini yazmaları soncunda kişiye seyahat izni verilecek.

 

Niksar Kaymakamı İlhami Doğan vatandaşların işlemlerinde kolaylık sağlamak için pilot bölge olarak böyle bir uygulamaya geçildiğini belirterek; “Şehir içinde ve şehirler arası seyahat yapmak isteyen 65 yaş üstü, kronik hastalar ve 20 yaş altındaki vatandaşlarımız evlerinden ayrılmadan, sıkıntıya düşmeden seyahat izni almak için 185-155-156 nolu telefonlara veya 0 501 5606060 nolu WhatsApp hattından isteklerini yazmaları soncunda kişiye seyahat izni verilmektedir. Bu uygulamayı ilk olarak bizler Niksar ilçemizde uygulamaya başladık, konuyu sayın valimize ilettiğimizde bu sistemin Tokat ve ilçelerinde uygulanmasının daha doğru olduğunu ifade ederek 100 bin TL ye mal olacak sistemi sayın valimizin desteği ile sıfır maliyetle Tokat ve ilçelerinde kurulmaya başlandı ve ilk olarak Niksar ilçemizde, Tokat İlimizde ve Zile ilçemizde sistem çalışmaya başladı” dedi.

 

Kaymakam Doğan bu çalışmanın Covid-19 salgını kapsamında sokağa çıkmaları yasak olan 65 yaş üstü, kronik hastalar ve 20 yaş altındaki vatandaşların izin sisteminin mobil olarak hizmete koyma projesi olduğunu belirterek; “Bu kapsamda izin ihtiyacı olan vatandaşımız evden çıkıp izin mahaline gelinceye kadar birçok güvenlik noktasını geçmek durumunda kalabileceği, cezaya muhatap olacağı, salgın tehlikesi ile karşı karşıya kalabileceği, boşu boşuna masraf edeceği düşünülerek çalışılmış bir projedir. Bu durumda 112, 155, 156 veya 185 telefonlarla e-devlet ile WhatsApp ihbar hattından izin talebi değerlendirilerek; Varsa akıllı telefonuna izin yazısı, Akıllı telefonu yoksa normal telefonuna mesaj kodu, İnternet ortamında site üstünden başvurarak, bunlardan hiçbiri yoksa o bölgede görev yapan güvenlik mensuplarının telefonuna gönderilecek izin mesajı ile şahsın seyahati ve izni temin edilerek yukarıda öngörülen hususlar en az masrafla, en seri ve en sağlıklı şekilde yürütülerek hizmet sağlanmaktadır. Ayrıca sisteme entegre edilen modül ile ev karantinası, izolasyon işlemlerinin takibi sağlanabilecektir” dedi.

Öte yandan e-Seyahat Başvuru Sistemi ile izin belgesi verme çalışmasının 10 gündür Niksar Kaymakamlığı tarafından verildiği bildirildi.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
250