İl Pandemi ve İl Hıfzıssızha Kurulları Toplantısı Yapıldı

Tokat İl Pandemi Kurulu ve İl HıfzıssıhhaKurulu toplantıları ayrı ayrı Vali Dr. Ozan Balcı başkanlığında gerçekleştirildi.
Bu haber 2020-04-30 02:00:01 eklenmiş ve 403 kez görüntülenmiştir.

Tokat İl Pandemi Kurulu ve İl HıfzıssıhhaKurulu toplantıları ayrı ayrı Vali Dr. Ozan Balcı başkanlığında gerçekleştirildi.

 

Valilik toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantılarda Koronavirüs salgınına karşı alınan tedbirlerin en etkili şekilde uygulanması, bu güne kadar alınan tedbirlere vatandaşların en üst seviyede riayet etmeleri ve vatandaşların zorunlu haller dışında evlerinden çıkmamalarının sağlanmasına yönelik konular değerlendirildi. 

 

Devlet Olarak Her Zaman Vatandaşlarımızın Yanındayız

 

Vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamaması için Vefa Sosyal Destek Grubu ekiplerinin, 24 saat esasına göre çalıştıklarını vurgulayan Vali Dr. Ozan Balcı, başta Cumhurbaşkanlığımız olmak üzere Bakanlıklarımız tarafından Koronavirüsün yayılmasının engellenmesi için alınan tedbirlere, sosyal izolasyonunsağlanmasına ve insanlar arası sosyal mesafenin korunmasına vatandaşlarımızın hassasiyet göstermesi gerektiğini kaydetti. Vatandaşların evlerinde kalmaları gerektiğini ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, 65 yaş ve üzeri ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımız için Vefa Sosyal Destek grubunun hazır ve nazır olduğunu belirtti.

 

Sokak Hayvanları Aç Kalmamalı

 

Sokak hayvanlarının bu süreçte aç kalmaması için çalışmalar yapıldığını ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, “Sokak hayvanlarının aç kalmamasına dikkat etmeliyiz. Hayvanların sağlığı için bütçe ayırdık ve ambulans ayarladık. Bizler Tokat'ta hayvanlara dostuz, hayvanları önemsiyor, hayvanları seviyoruz.” dedi.

 

Vatandaşlarımız Eczanelerden Ücretsiz Maske Alabilecek

 

Eczanelerde maske dağıtımının başladığını kaydeden Vali Dr. Ozan Balcı, sokağa çıkma kısıtlaması olmayan vatandaşlarımızın eczanelere başvurarak maske taleplerini iletebileceklerini ve sistemin onay vermesi durumunda maskelerini ücretsiz alabileceklerini belirtti. 

 

Devletimiz Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi ile Vatandaşlarımızın Yanında

 

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımızın kaynak ayırdığı Ekonomik İstikrar Kalkanı paketi kapsamında 3. Faz yardımlar için müracaatların başldığını ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, mağduriyet yaşayan esnaflar ve işsizlik maaşı ile kısa süreli ödenekten yararlanamayan bu süreçte işsiz kalanların yanında olunacağını ifade etti. Vali Dr. Ozan Balcı, “Başvurular e-Devlet üzerinden yapılıyor. Ancak e-Devlet yoluyla müracaatta bulunamayan vatandaşlarımıza İl merkezimizde Gençlik ve Spor Müdürlüğü bünyesinde, ilçelerimizde ise Kaymakamlıklarımız bünyesinde oluşturulan destekleme ofisleri ile Vefa Sosyal Destek ekiplerimiz vatandaşlarımıza başvuruda kolaylık sağlıyor.” dedi. 

 

Koronavirüs ile mücadelenin birlik ve beraberlik duygusu,  dayanışma ve yardımlaşma içerisinde aşılacağını ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, fedakarca görev yapan Vefa Sosyal Destek gurubuna ve özveri ile çalışan sağlık ekiplerine emekleri nedeniyle teşekkür etti.

 

Valilik toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya,Vali Yardımcısı Dr. Mehmet Gödekmerdan, Vali Yardımcısı Yüksel Ünal,  video konferans yolu ile Garnizon ve 48. Piyade ve Piyade Alay Komutanı P. Albay Ayhan Ocak, Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Aydın Turhan, TOGÜ Rektörü Prof Dr. Bünyamin Şahin, İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, İl Jandarma Komutanı J. Albay Murat Kınay, İl Sağlık Müdürü Dr. H. Ahmet Sümbül,  İl Müftüsü Ömer Faruk Bilgili, AFAD İl Müdürü Süleyman Yiğit, Aile Çalışma ve  Sosyal Hizmetler İl Müdürü Mahmut Özdemir, Ticaret İl Müdürü Ali Osman Sakar,İşkur İl Müdürü Bekir Fındık,  Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Ali Yılmaz, Gençlik ve Spor İl Müdürü Cemil Çağlar, Tarım ve Orman İl Müdürü Orhan Şahin, İl Özel İdare Genel Sekreteri Recep Gökçe, İl Göç İdaresi Müdürü İdris Coşkun, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü H. İbrahim Yüksel, il Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali, TKDK İl Koordinatörü Fevzi Çiçek, Milli Parklar Müdürü İhsan İkinci, PTT Başmüdürü Muhterem Demir, SYDV Müdürü Gültekin Çakmak, Baro Başkanı Melih Yardımcı, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ali Çelik, TESOB Başkanı Fehmi Çankaya, Eczacılar Odası Başkanı Evren Pirdoğan, Ziraat Odası Başkanı Başkanı Ahmet Dökülen,  Veteriner Hekimler Odası Başkanı Seyit Sami Karyağdı, Devlet Hastanesi Başhekimi Fatih Demir, Üniversite Hastanesi Başhekimi Nihat Uluocak, Tokat Medical Park Hastanesi Başhekimi Dr. Şahadet Özden, Tokat Akıl ve Ruh Hastalıkları Hastanesi Başhekimi Dr. Müberra Kulu, Zile Devlet Başhekimi Dr. Atilla Bıyık, Niksar Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. İbrahim Akyıldırım, Erbaa Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Muzaffer Baş, Turhal Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Dursun Tüzün katıldı.   

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SAĞLIK haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
250