Niksar TSO ve Denizbank Arasında Nefes Kredisi Protokolü Tanıtıldı

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği öncülüğünde, tekrar yürürlüğe giren Nefes Kredisi projesi için Niksar Ticaret Odası ve Denizbank arasında protokol tanıtımı gerçekleştirildi.
Bu haber 2020-04-30 02:09:57 eklenmiş ve 668 kez görüntülenmiştir.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği öncülüğünde, tekrar yürürlüğe giren Nefes Kredisi projesi için Niksar Ticaret Odası ve Denizbank arasında protokol tanıtımı gerçekleştirildi.

 

Ülkemizin ve tüm dünyanın içerisinde bulunduğu Covid-19 salgını sebebiyle ekonomik sıkıntı yaşayan üyelerine finansman desteği sağlamak adına bir adımda Niksar Ticaret Odası tarafından atıldı. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği öncülüğünde, tekrar yürürlüğe giren Nefes Kredisi projesi için Niksar Ticaret Odası ve Denizbank arasında protokol tanıtımı gerçekleştirildi.

 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Denizbank ve Kredi Garanti Fonu  işbirliğiyle hayata geçirilen “NEFES KREDİSİ” Niksar Ticaret ve Sanayi Odasının düzenlemiş olduğu  basın toplantısında Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Bülent Aybak ve Denizbank Niksar Şube Müdürü Bilal İlhan tarafından tanıtıldı. 

 

Başkan Aybak yaptığı açıklamada; Üye işletmelerimizin finansman sorunlarının giderilmesine katkı sağlamak üzere geçtiğimiz dönemlerde Oda/Borsaların katkıları ile başarıyla gerçekleşen Nefes Kredisi TOBB'un öncülüğünde tekrar başlatılmıştır. TOBB ve 365 oda borsanın tüm kaynaklarının bir araya getirilmesiyle oluşturulan Nefes Kredisi'nde 2020 yılı tamamen ödemesiz olacak. Ödemeler yıllık %7,5 faiz ile 2021'de aylık eşit 12 taksitle yapılacak. Kredi'de üst limit 50 bin ila 100 bin TL arasında değişiyor. TOBB Nefes Kredisi 2020 projesinin 6,25 milyar TL'lik bir kredi hacmine ulaşması bekleniyor. TOBB Nefes Kredisine Denizbank aracılık edecek, Kredi Garanti Fonu (KGF) Hazine desteğiyle kredilere kefil olacak” dedi. Şube Müdürü Bilal İlhan ise; “KOBİ'lerimiz, Koronavirüs ile mücadelenin zirveye çıktığı bu hassas dönemde ülkemiz için büyük fedakârlıkta bulunarak kepenklerini gönüllü olarak kapattı. Birçok tezgâh, dükkân, fabrika uzun süredir faaliyet gösteremiyor. Onlar üzerine düşeni yaptı, şimdi bu toprakların ürettikleri ile ekmeklerini kazananlara bizler de; üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirmeliyiz. Yeniden önemli inisiyatif üstlenerek TOBB ve KGF desteği ile TOBB Nefes Kredisini hayata geçiren banka konumunda yer alıyoruz” diye konuştu

 

Nefes Kredisini nasıl alacaksınız?

 

Protokol imzalanan banka tarafından Kredi Garanti Fonu' na (KGF) ödenecek %0,03 kefalet başvuru bedeli ve komisyonu dışında üyelerimizden herhangi bir masraf komisyon talep edilmeyecektir. Krediye başvurmak için gerekli olan “NEFES KREDİSİ BAŞVURUSU İÇİNDİR” ibareli Niksar Ticaret ve Sanayi odasından veya www.niksartso.tobb.org.tr internet sitemizden faaliyet belgesi alacaklardır. Bu belge olmadan banka talep kabul etmeyecektir. Faaliyet belgesi ile Denizbank Niksar Şubesine gidilerek kredi başvurusunda bulunabileceklerdir. Kredi müracaatlarının değerlendirilmesi başvuru yapılan banka tarafından yapılmaktadır.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer YEREL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
250