Türkçe Öğretmeninden Eğitime Büyük Destek

Niksar İmam Hatip Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Metin Mete, Korana virüs nedeniyle evlerinden çıkamayan öğrencilere LGS Türkçe denemeleri yazmaya devam ediyor.
Bu haber 2020-05-10 00:35:50 eklenmiş ve 3920 kez görüntülenmiştir.

Niksar İmam Hatip Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Metin Mete, Korana virüs nedeniyle evlerinden çıkamayan öğrencilere LGS Türkçe denemeleri yazmaya devam ediyor. Bugüne kadar birçok şehre ve özel günlere deneme yazan Türkçe öğretmeni Mete, “Evde Kal Antalya, Kalpte Kal 23 Nisan, Evde Kal Zonguldak, Evde Kal Türkiye, Evde Kal Kütahya” ve son olarak “Evde Kal İstanbul” denemeleri olmak üzere salgının başladığı günden beri 10 Türkçe denemeyi öğrencilere ve öğretmenlere göndermeye devam ediyor. Denemeler Türkçe kazanımların yanında o illere özel kültürel değerleri barındırması ve o illerin öğrencilerinin isimlerinin geçmesi bakımından öğrencilerin büyük bir beğenisini kazanıyor. Öğretmenlerin Türkiye'de başka bir örneğinin bulunmadığını ifade ettiği; kazanım, kültürel değerler, motivasyon ve pedagojik açından tam not verdiği ve öğrencilere çok fayda sağladığı görüşünde olduğu çalışmalar öğretmenler tarafından EBA ve Whatsap gruplarından Türkiye'nin birçok yerine ulaştırılıyor. Tamamen ücretsiz olan bu çalışmalara Metin Mete'nin kişisel Facebook sayfasından ve LGS Türkçe "Tam" Destek Facebook grubundan ulaşabileceği kaydedildi.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Teşekkür ediyorum
Metin Mete 2020-05-11 04:21:40
Değerli arkadaşlar gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ediyorum. Ayrıca bizlere değer verip haber yapan Sedat Bey'e selamlarımızı gönderiyoruz...
Teşekkürler
Nlgün 2020-05-10 21:58:46
Emekleriniz için teşekkürler hocam
Toplam 2 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer EĞİTİM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
250