Vali Ozan Balcı'nın Anneler Günü Mesajı

Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı “Anneler Günü” dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı.
Bu haber 2020-05-10 00:41:08 eklenmiş ve 454 kez görüntülenmiştir.

Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı “Anneler Günü” dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı. Vali Balcı mesajında şu ifadelere yer verdi; “Dünyaya gelişimizden hayatımızın sonuna kadar üzerimizden emeğini sevgisini ve desteğini eksik etmeyen; toplumun temelini oluşturan aile yuvasını, fedakârlıkları ile bir arada tutan, sevgisiyle huzur ortamına dönüştüren annelerimizin bu özel gününü kutlamanın mutluluğu içerisindeyiz. Anneler, sevgi ve şefkat duygularının, hoşgörünün tükenmez kaynağıdır. Yeryüzündeki en yüce görevi, her türlü zorluğa rağmen, karşılık beklemeden yerine getiren anneler; geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımızı hayata hazırlamanın yanı sıra geleneksel kültürel değerlerin ve ortak geçmişin kuşaktan kuşağa aktarılmasında da hayati bir rol oynamaktadırlar.

 

En mutlu anlarımızda olduğu gibi, en zor günlerimizde de sığınağımız, yanımızda bulacağımızdan emin olduğumuz annelerimize karşı gönül borcumuzu ne yapsak ödeyemeyiz. Onlara layık bir evlat olmak, hak ettikleri sevgi, saygı ve ilgiyi eksik etmeden, mutlu ve huzurlu yaşamalarını sağlamak hepimizin görevi olmalıdır. 'Cennet anaların ayakları altındadır' hadisi doğrultusunda kendilerini baş tacı kabul ettiğimiz annelerimiz, bizler için berekettir, duadır, ilk öğretmendir. Hayatımızın her safhasında olduğu gibi milletimize hizmet yolunda da bizim istikbalimizin, birlik ve beraberliğimizin en önemli mimarları olan annelerimizin duasını daima yanımızda hissetmek büyük bir bahtiyarlıktır.

 

Bu duygu ve düşüncelerle Ülkemizin birlik ve beraberliği için canlarını feda eden aziz şehitlerimizin ve kahraman gazilerimizin anneleri başta olmak üzere, üzerimizde ödenemez hakları bulunan, karşılıksız sevgi, fedakârlık ve sabırlarını hiçbir maddi değerle ölçemeyeceğimiz, bütün annelerin  “Anneler Gününü” kutluyor, sağlık, afiyet ve mutluluklar diliyorum” dedi.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
250