TOFSAD Yönetimi Toplandı

Dünyayı ve Ülkemizi etkisi altına alan COVİD-19 Pandemi dolayısı ile Tokat Fotoğraf Sanatçıları Derneği (TOFSAD) yönetimi ZOOM Programında toplantı gerçekleştirdi.
Bu haber 2020-05-15 15:32:49 eklenmiş ve 246 kez görüntülenmiştir.

Dünyayı ve Ülkemizi etkisi altına alan COVİD-19 Pandemi dolayısı ile Tokat Fotoğraf Sanatçıları Derneği (TOFSAD) yönetimi ZOOM Programında toplantı gerçekleştirdi. Yönetim Kurulu Üyeleri toplantıda Pandemi sürecinde dernek olarak neler yapabiliriz. İnsanları bu salgında nasıl aktif tutabiliriz konularında fikir alışverişinde bulundular. TOFSAD Başkanı Sefa Genç, “Geçtiğimiz aylarda ülkemizi etkisi altına alan COVİD-19 Salgını dolayısı ile Tokatımızda gerçekleştirmek istediğimiz bir çok etkinliği ertelemek durumunda kaldık. Bu süre zarfında yönetim kurulu üyelerimizle sürekli istişare yaparak nasıl çalışmalar yapabiliriz. İnsanları fotoğraf konusunda nasıl aktif hale getirebiliriz. Konularında fikir alış verişlerinde bulunduk. En son yaptığımız toplantıda yönetimdeki arkadaşlarımızla beraber oy birliği ile bazı kararlar aldık. Bu kararlarımız pandemi süresi boyunca insanların fotoğrafa teşvik edilmesi konusunda ağırlık kazandı.

 

TOFSAD Anadolu Yarışması Düzenlenecek

 

TOSAD Başkanı Sefa Genç alınan başlıca kararları aktararak; ”İlk olarak ZOOM üzerinden Online Adobe Photoshop ve Adobe Lightroom eğitimi yapacağız. Bu eğitimle gerek üyelerimizi gerekse fotoğrafa meraklı olan insanları bir nebzede olsa farklı bir alana yönlendirmeyi hedef seçtik. İkinci olarak bildiğimiz kadarıyla Anadolu'da hiç yapılmamış bir yarışma düzenleyeceğiz. Resmi sosyal medya hesaplarımızdan ödüllü fotoğraf yarışması düzenleyeceğiz. Bu yarışma ile de gerek şehrimizi gerekse TOFSAD'ımızın adını daha çok kitlelere duyurma fırsatı sağlayacağız. İlk yarışma konumuz ise, “TOFSAD_ANADOLU” olacak. Anadolu'dan çekilmiş fotoğraflar arasında 5 adet fotoğrafı yönetim kurulu üyelerimizle beraber seçeceğiz ve seçilen fotoğrafı instagram hesabımız üzerinden takipçilerimizin oylarına sunup birinci olan fotoğraf sahibine ödülünü vereceğiz. Temennimiz tüm dünyada ve ülkemizde hayatı olumsuz yönde etkileyen COVİD-19'dan bir an önce kurtularak, normal yaşantımıza dönmek ve daha çok etkinlikler düzenleyerek şehrimizin tanıtılmasına katkı sağlamak” dedi.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
250