Öğrenciler YKS Heyecanı Yaşadı

Tüm ülke genelinde milyonlarca öğrencinin girdiği Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) heyecanını Niksar'da öğrenciler kadar veliler de okul çevresinde sınav boyunca bekleyerek yaşadılar.
Bu haber 2020-06-27 17:26:42 eklenmiş ve 2581 kez görüntülenmiştir.

Tüm ülke genelinde milyonlarca öğrencinin girdiği Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) heyecanını Niksar'da öğrenciler kadar veliler de okul çevresinde sınav boyunca bekleyerek yaşadılar.

 

Niksar'da yüzlerce öğrenci sabah saatlerinde YKS için okulların yolunu tuttu. Velileri ile birlikte heyecan dolu bekleyiş içerisinde okul binasının önünde sınav salonuna giriş saatini bekleyen öğrenciler, saatlerin 09.30 olmasıyla birlikte sosyal mesafe kuralları gözetilerek ve ellerin dezenfekte edilmesinin ardından yapılan kimlik kontrolü ile sınav salonuna alındılar.

 

Büyük heyecan yaşadıkları gözlemlenen öğrenciler, saatler 10.15'i göstermesiyle birlikte ilk oturumdaki sorularıyanıtlamaya çalışırken, veliler ise okul çevrelerinde büyük heyecan içerisinde beklediler. Veliler, korona virüs salgını nedeniyle öğrencilerin ders çalışmalarında kısmen aksakların olmasına rağmen sınav maratonuna iyi bir şekilde hazırlandıklarını ifade ederlerken, sınav yapılacak okulların önünde emniyet güçlerinin almış olduğu önlemler ve ÖSYM'nin sınav alanına girişlerde uyguladığı kurallarının yerinde olduğunu belirttiler.

 

“Öğrenciler stres yaptı”

 

Sınavın sonuna doğru heyecan yaptığını belirten Şevval Esin Avşar; “1.sınıftan beri neredeyse tüm sınavlara hazırlanıyorum. Sınavın başında hiçbir heyecanım yoktu ama sonuna doğru soruları görünce biraz gerildim, belki biraz fazla heyecan yaptım birde yetiştiremedim. İnşallah yine de çalıştığımın karşılığını alacağım diye düşünüyorum hayırlısı olsun bakalım bekleyip göreceğiz” diye konuştu.

 

Öğrenci velisi Cevdet Avşar ise;” Heyecanlı değildim ama kızımın senenin başından itibaren çok güzel çalıştığını düşünüyorum. İnşallah kazanır, diğer öğrencilerimize ve kızıma da başarılar  diliyorum Allah yar ve yardımcıları olsun” dedi.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer EĞİTİM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
250