Niksar'da, 50 Ton Çöp Toplandı

Niksar'da kaymakamlık ve belediye işbirliğinde, kurum müdürlerinin de aralarında bulunduğu yüzlerce kişinin katılımıyla 83 köy, 5 belde ve 23 mahallede düzenlenen çevre temizliğinde 50 ton çöp toplandı.
Bu haber 2020-07-01 19:51:52 eklenmiş ve 5853 kez görüntülenmiştir.

Niksar'da kaymakamlık ve belediye işbirliğinde, kurum müdürlerinin de aralarında bulunduğu yüzlerce kişinin katılımıyla 83 köy, 5 belde ve 23 mahallede düzenlenen çevre temizliğinde 50 ton çöp toplandı. Plastik çöp torbalarına konularak toplanan atıklar Buğday Pazarı mevkiinde sergilendi.

 

Etkinliğin başarı ile tamamlandığını söyleyen Niksar Kaymakamı İlhami Doğan; “Çevre duyarlılığı ve farkındalık oluşturmak, geri dönüşümü olan maddeleri ekonomiye kazandırmak, çocuklarımıza daha temiz bir çevre bırakmak ve doğaya saygı etkinliği kapsamında temizlik organizasyonu düzenledik. Bu organizasyon için tabi öncelikle Çevre Temizlik Komisyonu oluşturuldu ve temizlenecek alanlar, güzergahlar, personel, araç ve malzeme temini planlaması yapıldı. Maske temini Kaymakamlıkça, çöp poşeti, eldiven, şapka, su ve temizlik kamyonu Niksar Belediyesince, servis araçları şehir içi dolmuşları ve Tokat-Niksar arası yolcu taşımacılığı yapan kooperatiflerce karşılandı. “Çevreci Niksar Etkinliğine” katılım sağlanması ve farkındalık yaratılması amacıyla düzenli olarak Kaymakamlık Sitesi, sosyal medya, whatsapp grupları, belediye ve müftülük ses yayınları, yerel ve ulusal basında paylaşımlar yapıldı. Etkinlik gruplarına Kaymakamlık tarafından; eldiven, maske, şapka, su, çöp poşeti teslimi yapılarak Covid-19 tedbirleri kapsamında sosyal mesafe, izolasyon ve hijyen konusunda uyacakları hususlar ile trafik güvenliği konusunda uyarılar yapıldı. Polis ve jandarma ekiplerimize etkinlik tarihinde çalışma alanlarında trafik hızının yavaşlatılması ve gerekli güvenlik önlemlerinin alınması konusunda talimatlar verildi. Ve bunca yapılan hazırlığın ardından 83 köy, 5 belde ve 23 mahallede Çevreci Niksar Etkinliğine start verdik. Toplamda 50 ton atık toplanılmış olup, sergilenen atıkların geliri, zihinsel engelliler okuluna bağışlanmak üzere geri dönüşüm merkezlerine gönderilecektir. Çok gayretli bir çalışma oldu, etkinliğimizin başarılı olduğunu düşünüyorum. Bu etkinliğimize katılan herkese teşekkür ediyorum. Umarım halkımız çok daha fazla duyarlı olur ve çevreyi temiz tutmanın önemini bir kez daha kavrarlar” dedi.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
250