Niksar Nereye Gidiyor?

42 yıldır Niksar'da faaliyet gösteren Akbank Niksar Şubesi'nin kapanacağı bilgisi Niksar kamuoyunda üzüntü ve şaşkınlıkla karşılandı.
Bu haber 2020-07-23 17:43:11 eklenmiş ve 7013 kez görüntülenmiştir.

42 yıldır Niksar'da faaliyet gösteren Akbank Niksar Şubesi'nin kapanacağı bilgisi Niksar kamuoyunda üzüntü ve şaşkınlıkla karşılandı.

 

Türkiye'nin en büyük on bankası arasında yer alan Akbank'ın 1978 yılından beri faaliyetteki Niksar şubesinin kapatılacağı öğrenildi. Bilindiği gibi geçtiğimiz son üç yıl içerisinde de ilçemizdeki özel bankalardan Yapı Kredi Bankası ve Garanti Bankası'da Niksar şubelerini kapatarak ilçemizdeki bankacılık faaliyetlerini banka matikler düzeyine indirgemişlerdi. Türkiye genelinde 746 şubesi ile en çok şubeye sahip yedinci büyük banka olan Akbank'ın, Niksar'ın yanı sıra; Tokat Merkez, Erbaa ve Turhal ilçelerinde şubesi bulunuyor. Banka Niksar'ın yanı sıra yakın çevremizdeki Ordu Akkuş, Reşadiye ve Başçiftlik ilçelerine de hizmet vermekte, ilçe merkezimizde de üç ayrı yerde ATM'si bulunuyor.  Konuyla ilgili Niksar Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mahmut Bülent Aybak gazetemize yaptığı açıklamada; Akbank Şubesinin kapatılma kararını öğrendiklerinde, 15 gün önce Ankara'ya gittiklerini ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birlik Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu ile konuyu görüştüklerini ifade ederek, “Banka şubesinin kapanmaması noktasında girişimlerde bulunduk, ancak bankanın Genel Müdürlüğünün almış olduğu bir karar bu durum. Bu karar hiç şüphesiz bizleri çok üzdü. Geçmiştekiler gibi, bir banka şubesinin ilçemizden gitmesi, kapanması istenmeyecek, üzücü bir durum. 42 yıldır ilçemizde bulunan Akbank şubesinin kapanma kararı, Genel Müdürlüklerinin tasarruf politikalarından kaynaklandığını öğrendik. Maalesef 42 yıllık süreç sona eriyor” Şeklinde üzüntüsünü dile getirdi. Niksar'da son beş yıl içerisinde üçüncü bankanın şubesini kapatacak olması özellikle ekonomik ve ticari bakımdan kaygıyla karşılanırken, 2000'li yıllara kadar bölgesinin cazibe merkezi sayılan Niksar'ın güç kaybı 42 yıl önce açılan şubesini kapatacak banka gerçeği ile vatandaşlar geriye gidişin sonucu ne olacak, Niksar nereye gidiyor soruları Niksar gündeminde konuşulmaya devam ediyor. Özellikle salgın sürecinde zor günler yaşayan ve halen de etkilerini hisseden Niksar esnaf ve ticari kesiminde, her giden banka şubesinin Niksar ekonomisinin acı birer gerçeği olduğu ifade ediliyor.  

 

Öte yandan Akbank Niksar Şubesinin 26 Temmuz günü kapanacağı ve Niksar şubesi müşterilerine Erbaa şubesinden hizmet vereceği öğrenildi. 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
250