Tarihi Başkent Niksar, Üniversite Öğrencilerini Bekliyor

YKS sonuçlarının açıklanmasının ardından sıra üniversite tercihlerine geldi.
Bu haber 2020-08-08 11:12:35 eklenmiş ve 1161 kez görüntülenmiştir.

YKS sonuçlarının açıklanmasının ardından sıra üniversite tercihlerine geldi. Bu günlerde Niksar'da Gaziosmanpaşa Üniversitesi'nin en başarılı ve donanımlı fakülte ve meslek yüksekokullarından biri olan Niksar Uygulamalı Bilimler Fakültesi, Niksar Meslek Yüksekokulu; başarıya aç, azimli ve kariyer hedefi olan genç beyinlerin tercihlerinde bulunması gereken önemli birer fakülte ve meslek yüksekokulu olarak dikkat çekmekte.

 

Akademik kadrosunun donanımı, bölümlerin çeşitliliği ve kaliteli eğitimi ile mezun olunduktan sonra yüksek oranda iş bulma imkanı sunan Fakülte tercih döneminde hem bölgedeki hem de çevre illerdeki öğrenci adaylarının gözdesi durumuna geldi.

 

Yeşilin çeşitli tonlarıyla harmanlandığı, ayrıca bahçesinde oluşturulan 10 dönümlük yapay göl, iskele ve sandallarıyla dikkat çeken okul, tercihler sıralamasında önemli bir yer edinmekte.

 

Öte yandan Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan da sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulunarak, öğrencilerin tercihleri arasında mutlaka Niksar'ı eklemelerini de istedi. 

 

Başkan Özcan paylaşımında şu ifadelere yer verdi; Kıymetli gençler; Tarihiyle, doğasıyla, güzelliğiyle, eğitimiyle ve yenilenen yüzüyle tercih listenize Danişmendliler Başkenti Niksar'ı eklemeyi unutmayın. Üniversitemize bekliyoruz” dedi.

 

6-14 Ağustos tarihleri arasında yapılacak üniversite tercihleri arasında yer alan Niksar Uygulamalı Bilimler Fakültesi ve Niksar Meslek Yüksekokulunda şu bölümler yer alıyor: 

 

NİKSAR UYGULAMALI BİLİMLER FAKÜLTESİ

Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü

 

NİKSAR MESLEK YÜKSEKOKULU (ÖNLİSANS) BÖLÜM VE PROGRAMLARI

Finans, banka ve sigortacılık bölümü

Hukuk bölümü (Adalet programı)

Muhasebe ve vergi bölümü

Pazarlama ve reklamcılık bölümü

Yönetim ve organizasyon bölümü

Otel, lokanta ve ikram hizmetleri bölümü

Elektrik ve enerji bölümü

Elektronik ve otomasyon bölümü (mekatronik programı)

Ormancılık bölümü

Bilgisayar teknolojileri bölümü

Mülkiyet koruma ve güvenlik bölümü

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer EĞİTİM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
250