AB Projelerinde Başarısıyla Tokat, Türkiye 1.’si

Tokat İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı eğitim kurumları, AB'nin eğitim gençlik ve spor alanındaki ERASMUS2020 yılı proje değerlendirmelerinde 12 proje toplam 460 bin Avro hibe desteği aldı.
Bu haber 2020-08-20 12:54:59 eklenmiş ve 1277 kez görüntülenmiştir.

Tokat İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı eğitim kurumları, AB'nin eğitim gençlik ve spor alanındaki ERASMUS2020 yılı proje değerlendirmelerinde 12 proje toplam 460 bin Avro hibe desteği aldı. Avrupa Birliği projelerindeki başarılarıyla Tokat öğrenci nüfusuna göre Türkiye'de 1. Sırada yer aldı.

 

Tokat İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali, LGS başarısı yolunda hedeflerine emin adımlarla ilerlediklerini söyledi. Avrupa Birliği projelerinde öğrenci nüfusuna oranla Türkiye'de birinci olduklarını belirten Küçükali, başarılarda emeği geçen öğretmen ve öğrencilere teşekkür etti. Okulların açılacağı tarihe kadar Tokat'ta vaka sayısını sıfıra indirmek için bir kampanya başlatacaklarını söyleyen Küçükali, “Tedbirler alınarak geleceğimiz için, çocuklarımız için 21 Eylül'e kadar Tokat'ta vaka sayısını sıfıra indirip çocuklarımızın tamamının eğitime başlamasını sağlamak istiyoruz. İnşallah bunu hep birlikte başaracağız.” dedi

 

2020 Liselere Geçiş Sınavları (LGS) sonuçlarını değerlendiren Tokat İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali Tokat'ta iyi bir başarı el edildiğini vurguladı. Küçükali, “LGS ile ilgili tüm meslektaşlarımı tebrik ediyorum, ellerine sağlık diyorum. Tokat'ta iyi bir başarı var. Bakanlığımız bir sıralama yayınlamadı bu sene her il doğrusunu, netini hesaplayıp bir önceki yılla kıyaslayarak kendi durumunu tespit etmeye çalışıyor. Biz 5 yılda ilk 5'e girmeyi hedef koymuştuk kendimize, 54-57 bandıydaydı başarımız. Bu sene arkadaşlarımızın çıkardığı istatistiklere baktığımızda 46'ıncı sıraya yükselmişiz. Yani hedeflerimize emin adımlarla gidiyoruz. Bu yükselişle zaten 5 yıl içerisinde ilk 5'e gireceğiz. Bu başarı meslektaşlarımızın başarısı, başarının mimarı onlar. Üniversite sınavında da yine aynı başarı söz konusu. Bazı okullarımız ciddi manada sıçrama gösterdi. İl geneli de durumumuz iyi. ÖSYM bir sıralama yayınlıyor ona göre daha net göreceğiz durumumuzu. Ama genel olarak iyiyiz.” diye konuştu.

 

AB Projelerinde Büyük Başarı

 

Öte yandan Avrupa Birliğinin eğitim gençlik ve spor alanındaki hibe programı olan ERASMUS2020 yılı proje değerlendirmelerinde Tokat İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı eğitim kurumları büyük başarıya imza attı. Açıklanan sonuca göre 12 proje toplam 460 bin Avro hibe desteği aldı.

 

Tokat Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali Avrupa Birliğinin eğitim gençlik ve spor alanındaki hibe programı olan ERASMUS2020 yılı proje değerlendirmelerinde Tokat İl Milli Eğitim Müdürlüğüne ait sonuçları paylaştı. Sonuçlara göre Tokat İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı eğitim kurumları büyük başarıya imza attı. Açıklanan sonuca göre 12 proje toplam 460 bin Avro hibe desteği aldı. AB projelerinde elde edilen başarılı sonuçlardan duyduğu memnuniyeti dile getiren Murat Küçükali başarılarda emeği geçen İl Milli Eğitim Müdürlüğü proje birimi başta olmak üzere ilçe milli eğitim müdürlerini okul ve kurum yöneticilerini projeleri hazırlayan öğretmen ve öğrencileri tebrik etti.

 

Küçükali yaptığı değerlendirmede, “Bu sene uzun süre ara vermemize rağmen güzel işler yaptık Milli Eğitim Müdürlüğü olarak. Özellikle Avrupa Birliği projelerinde çok büyük bir başarı elde ettik. Öğrenci nüfusuna vurduğumuz zaman Türkiye'de 1'inciyiz. 12 projemiz geçti, yedek projelerimiz var, onların da geçmesini ümit ediyoruz. 12 projeyle birlikte yaklaşık 500 bin EURO civarında bir hibe alacağız. Aynı zamanda öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz yurt dışına gidip oradaki uygulamaları görüp kendilerini geliştirme imkanı da bulacaklar. Projeleri hazırlayan, emeği geçen tüm öğretmenlerimizi tebrik ediyorum. Daha da iyi olacağız.” ifadelerini kullandı.

 

Vaka Sayılarını Sıfırlama Hedefi

 

Okulların açılacağı tarihe kadar Tokat'ta vaka sayısını sıfıra indirmek için bir kampanya başlatacaklarını söyleyen Küçükali, “Tokat İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak hedefimiz okulların açılacağı tarih olan 21 Eylül tarihine kadar ilimizdeki vaka sayısını sıfıra indirmek. Tüm kurumlarımızı, tüm hemşerilerimizi bu işe dahil ederek böyle bir kampanya yapmayı planlıyoruz. Tedbirler alınarak geleceğimiz için, çocuklarımız için 21 Eylül'e kadar Tokat'ta vaka sayısını sıfıra indirip çocuklarımızın tamamının eğitime başlamasını sağlamak istiyoruz. İnşallah bunu hep birlikte başaracağız” dedi.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer EĞİTİM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
250