Eğitimciler, Öğrenciler İçin Yürüdü

Tokat'ta, eğitimciler "Okulları birlikte açacağız” sloganı çerçevesinde farkındalık oluşturmak için yürüyüş yaptı.
Bu haber 2020-08-20 12:59:25 eklenmiş ve 1320 kez görüntülenmiştir.

Tokat'ta, eğitimciler "Okulları birlikte açacağız” sloganı çerçevesinde farkındalık oluşturmak için yürüyüş yaptı. Cumhuriyet Meydanında düzenlenen etkinliğe okul idarecileri ve öğretmenler "Okulları birlikte açacağız” yazılı tişörtleri giyerek katıldı. Sosyal mesafe kurallarına dikkat edilerek yapılan yürüyüşü Cumhuriyet Meydanında başlatıldı. Trafiğe kapatılan Gaziosmanpaşa Bulvarında eğitimciler Hıdırlık köprüsüne kadar ellerinde dövizlerle yürüyüş yaptı. Yürüyüş öncesinde basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Tokat Valisi Ozan Balcı, korona virüsle mücadele için maske, sosyal mesafe ve hijyen konusunda duyarlılığı artırmak için eğitimcilerin katılımı ile bir etkinlik yapıldığını kaydetti. Kadınıyla, erkeğiyle, yaşlısıyla, genciyle, bu konuda da toplum olarak duyarlılığın çok yüksek olduğunu ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, “Bugünde bütün öğretmenlerimizle beraber korona virüse karşı mücadele etmek, özellikle de maske, sosyal mesafe, hijyen konusunda kamuoyu oluşturmak, duyarlılığı arttırmak için öğretmenlerimiz ve eğitim camiamız bir araya geldi. Bugün hep beraber caddede yürüyeceğiz. Sloganımız “Okulları Birlikte Açacağız.” Maske, mesafe ve hijyen kurallarına uymamız lazım. Yaşlılarımızı, çocuklarımızı, toplumumuzun bütün fertlerini korumamız lazım. Amaç burada bir duyarlılık meydana getirmek. Bugün de bunu gerçekleştirmek için bir araya gelmiş bulunmaktayız.

 

Vali Balcı, okulların tekrar açılabilmesi için insanların kurallara özen göstermesinin önemine dikkat çekerek, “Korona virüse karşı toplumun bütün kesimleriyle ele, omuz omuza vererek inşallah mücadelemizi başaracağız. Her şey çocuklarımız için diyoruz. Okullarımızı beraber açacağız. Ama beraber açmak için tekrar söylüyorum ve Tokatlı hemşehrilerimden rica ediyorum lütfen maske takmaya, sosyal mesafeye ve hijyen kurallarına uysunlar. İnşallah pandemiye karşı mücadelemizden de toplum olarak başarı ile çıkacağız” dedi.

 

Çocuklar okullarında mutlu

 

İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükaali ise öğrencilerin okulları, öğretmenlerinde öğrencilerini çok özlediğini belirterek, “Çocuklarımız en çok okullarında mutlu. Lütfen bu mutluluğu çocuklarımızdan esirgemeyelim. Çocuklarımızın mutlu olabilmesi için herkes üzerine düşeni yapsın. İnşallah 21 Eylül tarihine kadar vaka sayısını sıfıra indiririz, çocuklarımız okullarına kavuşur” diye konuştu. Eğitimciler adına açıklamalarda bulunan Ali Bal ise öğrencisiz okulların boş kaldığını, eğitimciler olarak okulların açılmasını beklediklerini kaydetti. Bu anlamda farkındalık oluşturmak için bir araya geldiklerini belirten Bal, vatandaşları kurallara uyamaya davet etti. 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer EĞİTİM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
250