Vali Ozan Balcı'nın 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı Mesajı

Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı dolayısıyla mesaj yayınladı.
Bu haber 2020-09-09 15:10:05 eklenmiş ve 10482 kez görüntülenmiştir.

Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı dolayısıyla mesaj yayınladı.

 

Vali Balcı mesajında şunları ifade etti; “Tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs ile mücadeleden dolayı uzun zamandır uzak kaldığımız okullarımıza artık geri dönme hazırlıklarını yapıyoruz. 

 

Millet olarak göstereceğimiz hassasiyet ile beraber 21 Eylül'den itibaren kaldığımız yerden eğitime devam edeceğiz. 21 Eylül'e kadar ise uzaktan eğitimle 2020-2021 eğitim-öğretim yılına başlıyoruz. 

 

Mart ayından bu yana ülkemizde sağlık çalışanları ile beraber en çok fedakarlıkta bulunan meslek grubu olan siz değerli öğretmenlerimizle gurur duyuyoruz. Milletimizin yüz akı dediğimiz siz değerli öğretmenlerimiz mesleğinizin hakkını bu zor süreçte de gösterdiniz.  Sizlere tek tek  teşekkürlerimi sunuyorum. Pandemi sürecinde Etüt Tokat'a Youtube kanalıyla devam ettik. Valiliğimiz koordinesinde Tokat genelinde Etüt Tokat Projemiz ile 824 öğretmenle 11 bin 123 öğrencimiz LGS, 616 öğretmenle 14 bin 613 öğrencimiz YKS olmak üzere toplamda 1.440 öğretmenimizle, 25 bin 736 öğrencimizi sınavlara hazırladık. Hedefimiz eğitimde 5 yılda ilk beşe girmek. Çocuklarımız bizim geleceğimiz, onların eğitimleri bizim için önemli. 

 

Valiliğimiz koordinesinde, Kitap Tokat kapsamında Kitabın Başkenti Tokat'ta öğrencilerimiz ve 65+ büyüklerimize kitapla buluşturmaya devam ettik. Okulöncesi, ilkokul, ortaokul, lise öğrencilerimiz ile 65 yaş ve üstü büyüklerimizin www.kitaptokat.gov.tr sistemi üzerinden "kitap talebi" bölümünden seçtikleri kitaplar PTT tarafından adreslerine ulaştırıldı.

 

Yarın başlayacak uzaktan eğitimle beraber, 21 Eylül'de yüz yüze eğitime geçmenin planları yapılmaktadır. Bu süreçte eğitime dost bir vali olarak, öğretmenlerimizin, öğrencilerimizin  ve velilerimizin yanlarında olduğumuzu hissettirerek, eğitimin yanında ve destekçisi olmaya devam edeceğiz. Eğitimin vazgeçilmez bir parçası haline gelen uzaktan eğitim sürecinin sağlıklı ve verimli yürütülebilmesine yönelik olarak da çalışmalarımızı tamamladık. Eğitimde uzakların yakınlaşması için hep birlikte maske, mesafe ve hijyen kurallarına riayet etmeye özen göstereceğiz. 

 

Bu duygu ve düşüncelerimle 2020-2021 eğitim öğretim yılının tüm öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve eğitim camiamıza hayırlı olmasını temenni ederim.” dedi.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer EĞİTİM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
250