diziem e-sgk Ücretsiz Kredi Sorgulama hizlipro

ÖĞRETMENLERİMİZ…..


Bu makale 2017-11-26 04:46:03 eklenmiş ve 119 kez görüntülenmiştir.
Rami GÜMEN

Herkesin okul yıllarında unutamadığı pek çok anıları vardır. Bunu çokları askerlik  hatıraları gibi, talebelik yıllarını öğretmenleri arasında geçen diyalog ve anılarını anlatırlar.

Öğretmenlerimizle ilgili daha ziyade çocukluk ve gençlik hatıraları gelir aklımıza.

İlkokulu Ulucan okulunda okudum.

İlkokul öğretmenimiz Nebahat Hanımdı. Başöğretmenimiz Halis Turgut Özden'di.

Ortaokulu Niksar Ortaokulu'nda okudum. Okul müdürümüz Aziz Akyüz, Müd. Yardımcısı Lütfi Turhan'dı. Aynı zamanda Türkçe dersine gelirdi çok Otoriter, disiplinli idi. İstiklal Marşımızı ve Atatürk'ün Gençlik Hitabesini her öğrenci ezbere okumak mecburiyetinde idi. Ezberlemeyenlerin sınıf geçme İmkanı yoktu.

Çok maharetli bilgi ve deneyimli resim öğretmenimiz Bekir Ulusoy vardı. Kendisi hem esprili kızınca da sinirli idi. Matematik öğretmeni Dursun Taşmektepli derste ciddi sair zamanda şakacı ve yine tarih hocası notu bol biraz şakacı Ahmet Aktaş, Beden eğitimi öğretmeni Rıfat bey ve hanımı, Coğrafyacı  Rezzan Erdil gibi daha birçok  hocalarımız vardı. Bunlardan bir kısmı vefat etmişti. Bir kısmı da başka, başka yerlerde sanıyorum. Sağ olanlara sağlık ve mutluluklar, ölenlere de rahmetler diliyorum.

Bu vesileyle ile tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler günlerini kutluyor, saygı, sevgi ve hürmetlerimi sunuyorum. Nice, nice uzun yıllara….


U  Z  U  N      Y  I  L  L  A  R  

Uzun yıllar oldu Hocam birbirimizi hiç görmedik;

Sizin sevgi dolu gönlünüzde hayat bulduk ölmedik .

                                                    Rami   GÜMEN

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
400