diziem e-sgk Ücretsiz Kredi Sorgulama hizlipro
bayan escort

İTTİFAK ÇAĞRISI MI ? İMDAT ÇAĞRISI MI ?


Bu makale 2017-12-05 00:30:07 eklenmiş ve 541 kez görüntülenmiştir.
Ali BERKE

Özellikle MHP Genel Başkanı Bahçeli ve kurmayları şu sıralar barajın düşürülmesi ve kendilerini kurtarmaya yönelik ittifak önerileriyle gündemde yer almaya çalışıyorlar!

Bu aralar başka bir şey de düşünmüyorlar belli ki !

Bir şekilde lafı döndürüp dolaştırıp bu konuyu açıyorlar !

Çok değil 2016 ve öncesinde demediğini bırakmadıkları iktidar partisinden şimdi medet umuyorlar!

Sadece 19 Kasım 2013 tarihli Grup Toplantısında  söylediklerini bir hatırlayalım:

Haber sitelerinde ve gazetelerde "Bahçeli Erdoğan'a demediğini bırakmadı " şeklinde yer almıştı!

MHP Genel Başkanı'nın grup toplantısı konuşmasında hafta sonu Diyarbakır'da gerçekleşen Erdoğan-Barzani buluşmasına değinmiş ve:

“Türkiye 16 Kasım günü hiç olmadığı kadar küçük düşürülmüştür. Türk vatanı bir avuç soyu sopu karışık vicdanı çürümüş yüzlerin meydan okumasına sahne olmuştur. Biz devlet olduk olalı hiç bu kadar zulüm görmemiştik, hançerlenmemiştik. İhanet hiç bu kadar statü elde etmemişti. Ali Kemal yattığı yerden kalkmış, Damat Ferit hortlamıştır. Başbakan Erdoğan olmayan kalitesinin gereğini yapmış Barzani'yi Diyarbakır'a davet etmiş, muhatabını bağrına basmıştır.

Yanına aldığı 37 yıl sonra Başbakan'ın vizesi ile gelen Şivan Perwer isimli bölücü ve sözde şarkıcı ile gövde gösterisi yapmıştır. Sanki babasının çiftliğine gelir gibi Türkiye'ye girmiştir. 'Terörist olan Türkiye devletidir'' sözlerini İsveç'te sarf eden kişi bu kişidir. 'Allah kahretsin Türk dilini başımızdan def edelim' sözünü sarfeden bu kişidir.

Bir eşkiyaya bu denli sıcaklığın anlaşılabilir bir tarafı kesin kes yoktur. Başbakan'ın PKK'lılara karşı gösterdiği coşkun ve aşkın sevginin kendi içinde tutarlı bir yanı herhalde vardır. Buna göre sayın Erdoğan ya Kandil yetiştirmesidir ya Türk düşmanıdır ya da Türk milletinin kanını içmeye yeminli çevrelerin özel ve gönüllü görevlisidir.

Evet Başbakan, siyasi menfaat uğruna, Barzani'nin desteğini almak amacıyla, hem müzakere ortağını satmış hem de Kürdistan'a onay vermiştir.

Barzani bir yanda İmralı canisine teşekkür ederken, 'rüyada görsem inanmam’ derken Başbakan'ı daha fazlası için teşvik etmiştir. Türkmen kardeşlerimizi katleden, Türkmen şehirlerinin ismini değiştiren, PKK kamplarında nöbet bekleyen, Kerkük'ün statüsünü oldu bittiye getirmeye çalışan bir alçak, Başbakan'da hayallerinde bulmuştur. İnşallah Allah'ınızdan bulacağınız günler de yakındır. Başbakan Erdoğan ve peşmerge çetesi aynı yöntemle Türklüğe her tarafta zehir saçmaktadır.

Başbakan'ın dağdakilerin indiği cezaevlerinin boşaldığını göreceğiz demesi af kanaatinde bulunması rastlantı değildir. PKK'yı resmen siyasallaştıracak ve cani başını da serbest bırakacaktır. Mardin'de askeri birliğimize yönelik kurulan pusu, şantiyenin basılması, araçların ateşe verilmesi bunun bir işaretidir. Başbakan barış çözüm derken, PKK'lı caniler insan avına çıkmışlardır. Başbakan ve bölücü şebeke vatanı sahipsiz sanmamalıdır.

Hatırlatmak isterim ki Namık Kemal şiirindeki dediği “Vatanın bağrına düşman dayamış hançerini; Yok mudur kurtaracak baht-ı kara mâderini?” sözüne Atatürk şu yanıtı vermiştir: “Vatanın bağrına düşman dayasın hançerini; Bulunur kurtaracak baht-ı kara mâderini”

Sayın Bahçeli bu sözlerini unutmuş olabilir mi? Hiç sanmıyorum.

Öyleyse neden bu kadar ağır sözlerle eleştirdiği iktidar partisiyle ittifak yapmaya çalışıyor ? Ya da yasal düzenleme yapmasını istiyor ?

Bir de özel bir televizyon kanalında elinde kalem kağıt herkesin bir bakışta ne yapmak istediğini anladığı ittifak önerisini şema çizerek anlatıyor !

Bir geometri teoremi gibi A,B,C+D,F falan diyerek…

Halbuki içinde bulundukları durumu vatandaş görüyor zaten! Bu kadar kıvranmanın, ıkınmanın ne gereği var !

Koltuğun bekası ! tehlikeye girdiğinden beri olan biteni sözüm ona ittifakınıza adını verdiğiniz "cumhur" bilmiyor mu ?

Yani, iktidar hedefi varsa ki -olduğuna inanmıyorum- iktidarın şemsiyesi altına girerek gerçekleştirilecekmiş !

Genel Başkan Yardımcısı semih Yalçın da demiş ki :

“Bahçeli vasıtasıyla ittifak konusu kamuoyuna açıklanmıştır. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım olumlu görüşler sarf etmiştir..

Tabii bu konunun geniş geniş tartışılması, her siyasi partinin bu konuda görüşünü beyan etmesi esas olmalıdır. Ana muhalefet partisi de dahil olmak üzere bu konudaki düşüncelerini kamuoyu önüne çıkmak suretiyle anlatabilmeliler. Biz söyleyeceğimizi söyledik. Bundan sonra teşebbüs tabii ki iktidardan gelecektir. Şeklinin nasıl olması gerektiği konusunda da bir ön açıklama bizzat Genel Başkanımız vasıtasıyla yapıldı."

Kendisi muhalefet değilmiş gibi iktidarı hiç eleştirmeyen, iktidara karşı yapılan eleştirilere onlardan önce cevap vererek, iktidarı savunma görevi üstlenen MHP ittifak ve baraj önerisine ana muhalefetin ve tüm diğer partilerin katkı yapmasını istiyor !

Neden ?

Bakın onlar da istiyor diyebilmek için herhalde !

Bir başka Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan da diyor ki :

“MHP'nin bugün durduğu yer 316 milletvekiliyle iktidarda bulunan iktidar partisi tarafından da çok büyük takdirle karşılaşmaktadır. Sayın Cumhurbaşkanı, Sayın Başbakan zaman zaman açıklıkla bunu dile getirmektedir"

Madem durduğunuz yer iktidar tarafından bu kadar takdir görüyor !

Laf çoğaltmanın alemi yok !

Bundan önce siyasi partiler nasıl ittifak yapmışlar örnekleri var !

Partiniz seçime girmez !

Sizi de çook takdir eden o ittifak yaptığınız parti aday listelerinde yer verir -verirse şayet- ve o partinin amblemi altında seçime gidersiniz !

Seçilenleriniz daha sonra yuvasına döner ve siz de iktidar ! hedefine doğru kutlu yürüyüşünüze devam edersiniz!

Yok “İttifak yapalım ama bizim partinin de amblemi olsun !"  diyorsanız -teklifiniz öyle- size gönül verenlerin ittifak yaptığınız partinin amblemine mühür basmaya ellerinin varmayacağını peşinen kabul ediyorsunuz demek ki !

Lakin iktidar partisinin gücünden faydalanmanın da bir bedeli olacaktır elbette !

Bu millet taksitlendirerek de olsa bu bedeli ödetir size bilesiniz ! 

Sizin iktidar partisine, iktidar partisinin de size söylediği güzel sözler ! arşivlerde tazeliğini korumaktadır. Yeri gelince Türk Milleti size usulünce hatırlatır !

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
400