diziem e-sgk Ücretsiz Kredi Sorgulama hizlipro
bayan escort

YA BENİMSİN YA KARA TOPRAĞIN !


Bu makale 2018-01-04 12:06:49 eklenmiş ve 181 kez görüntülenmiştir.
Ali BERKE

Ülkücü İşçiler Derneği'nin kuruluş hikayesini Aksakallı Bozkurtlar Meclisi adlı internet sitesinde şöyle anlatıyor Salih Dilek:

“Sovyetler Birliği güdümündeki TKP (Türkiye Komünist Partisi) 1967 yılında Disk vasıtası ile işçi kesiminde radikal bir teşkilatlanmayı sayısal olarak az da olsa eylemci ve etkin bir hale getirmiş idi.

Aynı yıllarda rahmetli A.Türkeş'in CKMP Genel Başkanlığına seçilmesinden sonra entellektüel Türkçülük hareketi sahaya inmiş, 1967'de genç ülkücülerle başlayan ülkücü teşkilatlanma bir yanda Sovyetler destekli komünist saldırısına karşı vatanı müdafaa ederken öte yandan Türk Devletini Milliyetçi iktidarla takviye etme düşüncesiyle siyasi mücadeleyi başlatmışlar idi. 

Bu zaman dilimi içerisinde Rahmetli Dündar TAŞER beni yanına çağırarak TÜRK-İŞ'e bağlı Şeker-İş Sendikasında eğitim  Md. Kâmil TURAN beyin yanında eğitim uzmanı olarak göreve başlamamızı istedi ve işçi meseleleriyle alakalı yazıları muhakkak okumam gerektiğini de ikaz etti.O zamanlar partide görevli  Yol İş Sendikasından Mesut KAHRATLI, Türk Metal Sendikasından İ.Avni ÇARŞANCAKLI, Basın-İş Sendikasından İsmail ÖZKAN beylerle istişare ettik.

Şeker-İş Sendikasının eğitimlerini vesile addederek Türkiye'nin bir hayli kısmındaki işyerlerini gezerek birçok fabrikada Kâmil TURAN beyin yönetiminde eğitim çalışmaları yaptık ve bu arada bol bol okudum.

Yapı-İş sendikası  Yönetim Kurulu kararıyla bir kısım arkadaşlarımızla birlikte sendikada görev aldık ve orada uzun müddet kaldık. Buradaki arkadaşlarımızla birlikte yurt sathındaki muhtelif işçi faaliyetlerinde özellikle taraf olduk.

Bilâhare Dündar TAŞER sendika binasında bizi ziyaret etti, bu yapmakta olduğumuz mücadelenin bir resmi teşkilatı olması gerektiğini ifade ederek, bize ÜLKÜCÜ İŞÇİLER BİRLİĞİ'ni kurmamızı temin etti."

Ülkücü İşçiler Derneği 1970 yıllarda kurulmuş!

Ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin talimatıyla Aralık 2017 de kapatılmış!

Parti kapatıyor derneği ama açıklamayı Ülkü Ocakları Başkanı yapıyor !

Neden kurulduğunu “Türk Devleti'ni Milliyetçi iktidarla takviye etme düşüncesiyle" diye açıklamış kuruculardan Salih Dilek !

Açıklamalardan “Neden kapatıldığı ?” ile ilgili pek bir şey anlayamadık !

Birtakım imalar var ama açıkça ifade edilmemiş!Bilemiyorum.

Belki de partiyi “Türk Devleti'ni  Milliyetçi iktidarla takviye etme düşüncesi " falan ilgilendirmiyordur artık!

Peki parti sözcüsü gibi, kapatılma gerekçesine  de açıklamasında yer veren Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz ne demiş ?

“Liderimiz Devlet Bahçeli Bey'in talimatlarıyla Ülkücü İşçiler Derneği Genel Merkezini ve bağlı bulunan tüm bölge, il ve ilçe temsilciliklerini 28 Aralık 2017 tarihi itibariyle kapatmış bulunmaktayız. İl ve ilçelerde davasına ve milletine hizmet etme gayretinde olan işçi ülküdaşlarımızın samimi duyguları; Ülkücü İşçiler Derneği Genel Merkezi'nde yuvalanan ahlaktan yoksun, insani hassasiyetlerden uzak hayasız, rezil bir takım zevat tarafından istismar edildiği görülmüştür. Ayrıca bazı il ve ilçe şubelerinde de bu zevata çanak tutan, Türk-İslam değerlerinden nasibini almamış, kan emici aşağılıkların varlığı da bilinmektedir" 

Tüm Türkiye genelinde Allah rızasını gözeterek, karşılık beklemeden, hak davaya hizmet eden işçi ülküdaşlarımızın başımızın üzerinde yeri vardır ve Ülkü Ocakları il-ilçe teşkilatlarımızın kapıları sonuna kadar açıktır. Asil, adil, samimi, dürüst, ilkeli, yüksek seciyeye sahip, Ülkücü dünya görüşünü yaşam tarzı haline getiren hiçbir ülküdaşımızdan vazgeçmeyeceğiz. 

Başbuğumuzun ve şehitlerimizin emaneti olan bu kutlu davanın ve inanmış ülküdaşlarımızın emeğine, alın terine ihanet ederek çıkar elde etmeye çalışanlara asla müsaade etmeyeceğimizi kararlılıkla ifade ediyoruz." 

Kendileri, Dernekler Masası'ndan sorumlu kamu yöneticisi sanki !

Ülkücü İşçiler Derneği'nin Genel Merkezi'nde kim vardır ? Bilmem ama şu ifadelere bir bakın :

“Ülkücü İşçiler Derneği Genel Merkezi'nde yuvalanan ahlaktan yoksun, insani hassasiyetlerden uzak hayasız, rezil bir takım zevat tarafından istismar edilmesi…."

Ne yapmışlar da istismar etmişler ?

Hangi ahlaksız tavır içindeymişler ?

Hayasızlıklarına örnek vermemiş sayın Kılavuz !

Ne tür bir rezilliğe bulaştıklarına dair de bir açıklama yok!

Kılavuz'u bilmem ama Bahçeli 1997'den beri partinin tek hakimi!

Bu saydıkları doğruysa tam 19 yıldır bu hale gelmesine niye göz yumulmuş ?

MHP'nin bu teşkilat kapatma konusundaki sicili bozuk !

Özellikle, kendi seçtikleri delege çoğunluğunun Olağanüstü Kongre istemesiyle başlayan süreçte kapatılan teşkilatların niye kapatıldığını bilenler için bu açıklama hiç de tatmin edici değil !

O zamanlar kapatılan teşkilatları ve komik ihraç gerekçelerini buraya yazsak bu köşe yetmez !

Girdikleri bugünkü yolda yeni yolda yeni yol arkadaşlarının canını sıkmak istememişlerdir belki de ?

Devrini kapadı artık diyebilirlerdi !Kırmadan,dökmeden,!Uyum yasaları icabı ! diyebilirlerdi.

Neredeyse yarım asırlık teşkilatın niye kapatılma durumuna geldiğinin vebali ve sorumluluğu sadece derneğin bugünkü Genel Merkez yöneticilerinde midir ?

Beyefendilerin hiç mi kusuru yoktur Başbuğ Alparslan Türkeş ve Dündar Taşer'den emaneti olan derneği kapatmakta.!

Yoksa sebep; Derneğin Genel Merkezi'nin, Balgat'ın yörüngesine girmemesi midir sebep ?

Bu sorulara cevap vermiyor Sayın Ocak Başkanı'nın açıklamaları !

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 2 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
400