diziem e-sgk Ücretsiz Kredi Sorgulama hizlipro
bayan escort

ECDAT AYRIMI ! VE ARAP MUHABBETİ !


Bu makale 2018-01-04 13:30:05 eklenmiş ve 321 kez görüntülenmiştir.
Ali BERKE

Suudilerin kuklası Birleşik Arap Emirlikleri'nin Dış İşleri Bakanı, Iraklı bir kullanıcının tweetini kendi sayfasında paylaşmış.Tweet'te :

"1916 yılında Türk Fahri Paşa'nın Medinetü'l Münevvere halkının hakkına girdiğini ve onların mallarını çaldığını, onları kaçırdığını, Şam'dan İstanbul'a "Seferberlik" ilan ederek , Medine'deki el yazması eserleri çaldığını biliyor muydunuz? İşte Erdoğan'ın dedelerinin Müslüman Araplarla ilişkisi buydu." ifadeleri yer alıyormuş.

Ben şahsen şaşırmadım! Kızdım mı ? Evet ama sadece ona değil ! Fahreddin Paşa hakkında Abdullah bin Zayed'in terbiyesizliğinden birkaç gün önce atılan şu  tweet'leri bir okuyun:

  "Medine'yi İngilizler'e değil, Şerif Hüseyin Paşa ve Müslüman Araplar'a karşı müdafaa eden Fahrettin Paşa bile kahraman oldu", "Bu Fahrettin Paşa, Cemal Paşa'nın Suriye'de yaptığı zulümleri kendisine şikâyet edenlere 'Cemal Paşa babamı as dese asarım' diyecek kadar İngilizler'e bağlıydı", "Bu kadar itaatkâr olduğu halde burada askerce davranmadı. Mütareke emrini dinlemedi. Yaverleri kendisini bağlayıp teslim olmak mecburiyetinde kaldılar. İttihatçı olduğu için bu yaptığı kahramanlık olarak tanıtıldı",

"Medine'den topladığı hazineleri ve mukaddes emanetleri Şam'daki Cemal Paşasına yolladı. Bunların çoğu İttihatçılarca yağma edildi"...

Plevne Kahramanı Gazi Osman Paşa da nasibini almış hakaretlerden ! 

"Plevne'yi müdafaa edip de Ruslar'a teslim edenlerin 19. asrın en büyük kahramanı ilân edildi" diye hayıflanıyor !

Kim bu ifadelerin sahibi ?İsmine bakarsak bir Türk olduğunu sandığım bir profesör ! Türkiye Gazetesi ve Daily Sabah yazarı Prof.Dr.Ekrem Buğra Ekici !Üstelik de bu ifadeleri şu Arap Dışişleri Bakanından iki gün önce paylaşıyor!

Bu cümleleri kuran zata o zaman hiç tepki koyan olmadı nedense?

Ne zaman ki Arap Bakan konuştu tepki gösterdik. Çok da iyi ettik.Ne de olsa Türklüğümüzü bize hatırlattı!

Bazı vatandaşlarımızdaki tepki biraz hayal kırıklığı barındırıyordu belki ! Hani onlara besledikleri muhabbeti düşününce !

******

Hilafeti hep dini bir kurum zannederdim !

Halbuki siyasal bir kurum imiş !

Sultanların,padişahların yani yöneticilerin,güçlerini tahkim eden bir kavram olmuş tarihte !

Zamanın güçlü sultanı Yavuz Selim'in  halifeliği İstanbul'a getirmiş olmasını ne gururlanarak okur ve anlatırdık!

Nasıl bir şeydi halifelik ?

Somut bir şey değildi elbette.Bir sıfattı sadece !

O'nu somutlaştıran şey "Mukaddes Emanetler" idi!

Yani Mukaddes Emanetleri elinde bulundurmaktı halifelik!

Bir de kullanmayı bilirsen sağladığı siyasal güç !

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurulup ,milletin tebaa olmaktan kurutulması,saltanatla  birlikte işte bu hilafetin de kaldırılması birilerinin hep zoruna gitmiştir!

O yüzden midir nedir ısınamamışlardır cumhuriyete bir türlü !

Bu arada buna paralel olarak ecdat seçicilik de başlamıştır ?

Osmanlı padişahlarının hepsi ecdattır ama Gazi Mustafa Kemal Atatürk ecdat değildir bu kafalara göre!

Cumhuriyet bile "reklam arası ! " dır onlar için!

Belki de hilafetin hala " Kureyş'in hakkı " olduğunu düşünmektedirler!

Belki sırf bu düşünceyle yukarıda adını zikrettiğim profesör :

"Medine'yi İngilizler'e değil, Şerif Hüseyin Paşa ve Müslüman Araplar'a karşı müdafaa eden Fahrettin Paşa bile kahraman oldu" diyebilmiştir!

İngilizle işbirliği yapıp bizi arkadan vuran Şerif Hüseyin'i temize çıkarma gayretine bakın!

Fahrettin Paşa Müslüman Araplara karşı savaşmış ! mış !

Arap Bakana kızıyoruz ama !Ya içimizdeki bu Arap seviciler ne olacak?

"Çünkü İstanbul'daki emanetler özel bir şekilde İngilizlerden saklanmıştı… İngilizler Lozan sürecinde de resmen bu emanetleri istediler fakat bu amaçlarına ulaşamadılar.

İngilizler Mukaddes Emanetleri elde edemediler ama nihai amaçları olan Hilafetin kaldırılmasını CHP eliyle temin ettiler… 

……

Şu anda ABD'nin en çok korktuğu şey Türkiye'nin yeniden Hilafeti ihya etmesidir. Fiilen İslam âleminin liderliğini eline alan Türkiye'nin, hukuken ve resmen de lider olması, yani hilafeti diriltmesi, ABD'yi İslam aleminde bitirecektir. (Cemal Fedayi-22 Aralık 2017-Kanalahaber)

Yine hilafet rüyasında biri ama Lozan'ın da hakkını yememiş !

“Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, "Geçmişte ders kitaplarımızda kasıtlı ve yanlış bir şekilde yer alan 'Araplar bizi arkadan vurdu' yalanını artık bir kenara bırakmanın zamanı gelmiştir" demesinin üzerinden henüz altı ay geçti.

Birleşik Arap Emirlikleri'nin Dışişleri Bakanı, Medine'yi kahramanca savunan Fahreddin Paşa için "hırsız" deyince... Erdoğan şu cümleleri kurdu: 


“Fahreddin Paşa, Medine'yi 2 yıl 7 ay müdafaa etti. Ey bize bühtanda bulunan zavallı! Senin ceddin neredeydi?"

Nerede olacak? Onun ceddi, Lawrence'in emrinde İngilizlerin yanında Fahreddin Paşa'yı arkadan vurmakla meşguldü.

Eğer bu ülkeyi yönetenler Atatürk'le uğraşacak yerde onu iyi anlamış olsalardı tarihi bir şuura kavuşmuş olurlardı. Tarihi de iyi okunmuş olsaydı dün İngiliz'in yanında yer alanların bugün de ABD/İsrail gibi ülkelerin yanında yer alabileceği ön görülebilirdi. Gelinen aşamada Mısır, Suud vb. gibi ülkelerin şu veya bu sebeple Türkiye'ye karşı aldıkları düşmanca tavır da anlaşılmaz değildir. Bunun için tarihin yalnızca doğru anlaşılmaya ihtiyacı vardır!

Ancak Türkiye'yi yönetenleri tarihi gerçekler değil güncel olaylar eğitiyor.”

Ecdat arasında ayrımcılık yaparak bir yere varamayacağımız hala mı anlaşılmadı? Türk Milleti olarak ümmetin bir parçası olmak başka, devlet olarak siyasal ümmetin bir parçası olmayı hayal etmek başkadır !

Bu ütopyadır!

Tarihin doğru okunması kaçınılmazdır.

Hele de Türk tarihinin !

Araplar bizleri yani Osmanlı'yı, yüzyıllarca topraklarını işgal eden işgalciler olarak görüyorlar !. Halifeliği de onlardan çaldığımızı düşünüyorlar. Çünkü onlar için halife ancak bir Arap olabilirdi!.Bu yüzden Türklerin halifeliğini kabul etmediler ! En azından devletlerini yönetenler bakımından bu böyledir! 


Öyle ki Mekke emiri Şerif Hüseyin'in oğlu Ürdün kralı Abdullah, "Osmanlı'ya neden isyan ettik?"  adını verdiği kitapta anılarını yazmış !

Yani Arap bile isyan ettiğini kabul ediyor. Ama bizim  siyasal İslamcılar ! bu gerçeği kabul etmiyorlar.Kim bilir belki de böyle işlerine geliyor ! Şöyle demiş Kral Abdullah, anılarında Türkler hakkında :

 

"Namaz bizim namazımızdı, Kitap bizim Kitabımızdı. Şahadet kelimesi dinimizin esası, zekât vergimiz, oruç perhizimizdi ve hac bizim memlekette yapılıyordu ama başımızdakiler daha okuduklarının anlamını bile bilmiyorlardı. Bir Arap âlim, doğru dürüst Arapça bilmeyen, herhangi bir fıkıh kitabını okumamış kişinin arkasında saf tutmaya mecbur bırakılırdı. İşte böyle varlık içinde yokluk, yokluk içerisinde varlık söz konusuydu. Bizler üstün olduğumuz halde hakir görülürken, hakir görülmesi gerekenler tepemize çıkıyor…" (1)


  Bu cümleler Araplar'ın bize karşı neler hissettiğini özetliyor gibi !

Arapları üstün ırk olarak gören Kral Abdullah, neden bize isyan edip bizi arkadan vurduklarını ise şöyle anlatıyor anılarında:

  "Arap demek Müslüman demektir. Eski şaşaalı günlerine kavuşmak, hakları olan hilafeti geri kazanmak onların boynuna borçtu. Büyük Kurtarıcının (Şerif Hüseyin), yanındaki ileri gelen Hicazlılarla birlikte gerçekleştirdiği, âlimlerin desteklediği ve Suriye ile Irak'ın da katıldığı son Arap Ayaklanması [1916], İslâm'ı savunmak maksadıyla yapılmış haklı bir kıyamdı. 


Arapların amacı, Allah tarafından kendilerine verilen bir makamı geri almaktı. Allah şöyle buyurmuyor mu? Sizler, insanlığa iyiliği emredip kötülüğü yasaklamak için yaratılmış en hayırlı ümmetsiniz (Al-i İmran 3/110)" (2)

Bunların ecdadı da Birleşik Arap Emirlikleri'nin Dış İşleri Bakanı gibi düşünüyormuş!

Onların milliyetçiliği "İslam'ı savunmak " !" içindir !Irkçılık ve asabiye içermez !


Yeter ki Türk'üm falan demesinler !

 

Arapça konuşan herkesi İslam uleması ve dört başı mamur bir Müslüman zannedenlere selam olsun !

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
400