diziem e-sgk Ücretsiz Kredi Sorgulama hizlipro
bayan escort

GECİKMİŞ BİR ÖZÜR !


Bu makale 2018-01-14 01:57:22 eklenmiş ve 219 kez görüntülenmiştir.
Ali BERKE

Yaşımız altmış oldu !

Çok siyasetçi ,çok parti başkanı çok da partili gördük şu yaşımıza kadar.

Bugünleri görünce daha evvel bazı durumlarda ve bazı arkadaşlarıma, dostlarıma ne kadar büyük bir haksızlık ettiğimi anladım!

Hatta sadece arkadaşlarıma değil o zamanlar benim sempati duyduğum, mensubiyet hissettiğim siyasi hareketin dışında siyaset yapan herkese kızıyordum.

Bu kızgınlıktan nasibini almayan da yok gibiydi!

Yerine göre, Demirel'i, Türkeş'i, Özal'ı, Erbakan'ı, Ecevit'i hepsi…

Ve onların partilerinde siyasete soyunan veya destekleyen tanıdığım tüm dostlarım ve arkadaşlarım,bu kızgınlıktan ve öfkeden payına düşeni almıştı!

Özür dilerim onlardan.

Bugün siyaset sahnesinde yer alan figürleri görünce özellikle Özal'a büyük haksızlık ettiğimi anladım. Allah rahmet eylesin onlara. Ve buradan helallik istemek de olmaz biliyorum. Ama hiç değilse o zaman kırdıklarımdan şimdi hayatta olanlardan bir özür dilemek ve helallik istemek şart oldu benim için.

Herhangi bir siyasi hareketin içinde kendi karakterini koruyarak bir şeyler yapabilmeye çalışan o insanlara haksızlık etmişim!

Yarım asırlık partinin, Türk Milliyetçiliğinin siyasi organizasyonluğuna soyunan ve bu anlamda meydanı kimseye bırakmayan bir partinin dün dile getirdiği tüm doğruları bir kalemde silip hafıza kaybı yaşadığını gördükten sonra  Özal'a Demirel'e falan boşuna kızmışım ben.

Yanlışları olmadı mı? Elbette oldu! Ama ne siyaseti saygı ve nezaket dairesinin dışına taşıdılar ne de bu çapta bir omurgasızlık sergilediler !

Düşünüyorum da; ANAP döneminde ülkücüler devlet kademelerinin her seviyesinde görevler alırken bile ben Özal'a kızıyordum!

Son on yılda  kamuda bir tane ülkücü yönetici bırakılmamış !

Fişlemelerde  ülkücülük, bölücülükten daha tehlikeli gösterilmiş.

Üniversiteleri Kandil  kampüsüne çevrilmiş!

Ülkücü öğrenciler üniversite içerisinde PKK'lı canilerce katledilmiş!,

Türk Milliyetçiliği ayaklar altına alınmış!

Türk ve Türklük'ten bahsetmek bölücülük sayılmış! Irkçılık sayılmış !

“Çözüm süreci” adı altında bölücülüğün şehirlerde yapılanmasına müsaade edilmiş!,

Kendine Müslüman, kendine demokrat,kendine adil bir devran kurulmuş!

Bütün bunlar olurken,milliyetçilik meydanına kimseyi yaklaştırmayanlar,hamaset konusunda mangalda kül bırakmayanlar neredeydiler? Ne yapıyorlardı ?

Ve ben geçmişte kızdıklarımdan işte bu yüzden özür diliyorum

Hatırlar mısınız  Özal'ın Amerika'dan getirdiği, o zamanlar “Özal'ın prensleri” diye kimimizin burun kıvırdığı isimlerden birini ?

Prof. Dr. Adnan KAHVECİ'yi  gençler hatırlamazlar belki !

“Yurt dışında okumuştu. Yüksek Elektrik Mühendisi'ydi. Orada çok iyi şartlarda yaşamaktansa ülkesine gelip devletine ve milletine hizmet etmeyi seçmişti. Özal ona güvenmişti. Maliye Bakanlığını verdi ona. Takım elbisesi Sümer Bank'tandı. Maaşı yetmediği için çocuklarımı devlet okulunda okutuyordu. Özel işlerinde eski model bir arabası vardı onu kullanıyordu. Uçak biletleri o zamanlar çok pahalı olduğu için kara yollunu kullanıyordu.. Tam bir devlet adamıydı. Trafik kazasında şüpheli bir şekilde öldü. Hesapları incelendiğinde bankasında tek kuruş parası bile yoktu. Çocuklarının eğitim giderleri bir fondan karşılandı. Evi krediyle aldığından bankadan ipotekliydi, insanlar para topladı ve borcu kapattı. O böyle bir devlet adamıydı.. Ve aslında olması gereken buydu. Son olarak da şu sözüyle hafızalara kazındı;

“Devlet adamları fakir ölmelidirler ki, idare ettikleri milletler zengin ve mesut olsunlar..” (Sosyal Medyadan alıntı)

Beklediğiniz soruyu sormayacağım!

Çünkü bugünü yaşıyor ve görüyorsunuz zaten.

İlke, prensip, dürüstlük, sözünün eri olmak  gibi erdemlere havada kırk takla attıran bugünün siyaset dünyasından birilerini görüyorum ya !

İşte bu yüzden geçmişte kırıp üzdüklerimden ve eleştirdiklerimden özür diliyorum.

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 10 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
400