diziem e-sgk Ücretsiz Kredi Sorgulama hizlipro

Müslümanların Geleceği


Bu makale 2013-08-25 14:11:15 eklenmiş ve 1584 kez görüntülenmiştir.
Kemal YILMAZ

İnsan, geçmişinden çok geleceğini merak eder. Milletler ve devletlerde öyledir.  Çünkü geçmiş yaşanmış, görülmüş ve tecrübe edilmiştir. Ancak gelecekte nelerin olacağı, yarının ne getireceği, sonunun ne olacağı düşüncesi zihinleri hep kurcalar durur.  Mesela yüzyıl sonra dünya nasıl bir dünya olacak. Geriye doğru baktığımızda, nice büyük devletlerin, toplumların yaşadıklarını, medeniyetler kurduklarını bilir ve görürüz. Ama bugün onların hiç birisi dünyada mevcut değiller. Belki onlar, yaşadıkları dönemlerde sonlarının böyle olabileceğini bilmiyorlardı. Yüzyıl sonra bizlerde olmayacağız. Acaba Türkiye nasıl bir Türkiye olacak, bugünki dünya dengeleri ne yönde değişecek, Amerika, Avrupa, Rusya, Çin var olacak mı? Tüm bu soruların cevapları merak konusu. Bizler bir takım tahminler yürütebiliriz. Fakat tahminler kesin bilgi değildir. İnsanlığın ve kainatın geleceğine dair mutlak bilgiler, Kur'an ve Hadis kaynaklarında mecuttur. Zira bu iki kaynak İlahidir ve vahye dayanmaktadır. Vahy ise, varlık aleminin yegane sahibi ve yaratıcısı Yüce ALLAH-ın sonsuz ilmini yansıtır. İşte tam bu noktada, Peygamber efendimiz (sav) müslümanların geleceğiyle ilgili dönemlerin nasıl olacağını ve gidişatın nasıl şekilleneceğini bildiren üzerinde çokça düşünülmesi gereken önemli bir hadisini kaynağıyla beraber okurlarımın dikkatine sunuyorum. Darimi bu hadisi Ebu Ubeyde b. Cerrah'a  varan bir senetle kitabının EŞRİBE bölümünde zikretmiştir. Hadis mealen şöyledir. ''Gerçekten dininizin öncesi nübüvvet (peygamberlik) ve rahmettir. Bu, içinizde Allah'ın dilediği zamana kadar devam edip gidecektir. Sonra Allah bunu kaldıracak nübüvvet yolundan tavizsiz yürüyen halifelik gelecektir. Buda aranızda Allah'ın dilediği sürece kalacaktır. Daha sonra Allah bunuda kaldıracak, sonra ısıran ve işkence veren krallık  gelecektir. Buda Allah'ın dilediği müddete dek sürecek,  sonra Allah bunuda kaldıracaktır. Arkasından cebri olan (zor kullanan) melik gelecek ve buda Allah'ın dilediği güne kadar devam edecektir. Sonrada Allah bunuda kaldıracaktır. Bundan sonrada nübüvvet yolundan tavizsiz yürüyen hilafet dönemi gelecektir. Bu dönemde insanlar arasında Hz. Peygamberin sünneti üzere muamelede bulunulacaktır. İslam, böylece yeryüzünde ağırlığını koyacaktır. Bundan göğün sakinleri hoşnut olacakları gibi, yerin sakinleride hoşnut kalacaklardır. Gök yağmurundan bir tek damla bıramaksızın sicim gibi akıtacak, yerde bitkilerinden ve bereketlerinden bir şey saklamayıp çıkaracaktır.''

Görüldüğü gibi sırasıyla beş dönemden bahsedilmektedir. 

1-Yirmiüç yıllık asr-ı saadet dönemi ki, bu Peygamberlik dönemidir.

2-Dört halife dönemi, buda otuz yıl devam etmiştir.

3-Isıran ve işkence veren melik dönemi, Hz. Muaviyeyle başlayan ve son Osmanlı Halifesi Sultan Abdül Hamit Hanın tahttan indirildiği güne kadar devam eden dönemdir. Bu dönem 1261 yıl sürmüştür.

4-Cebri Melik dönemi yani zor kullanan zorba kral ve diktatörlükler dönemi. İçinde yaşadığımız dönem bu dönemdir. Osmanlının yıkılışından sonra İslam birliği dağılmış ve müslümanlar zalim, diktatör rejimler altında darbe ve baskılarla inim inim inletilmiştir. Bu küfür ve İlhad dönemi 90 yılını aşmış bir asra iyice yaklaşmış durumdadır. Müslüman toplumlar çok ağır bedeller ödeyerek bugünlere gelebilmiş ve halada bedel ödemeye devam etmektedirler.  Artık İslam dünyasında uyuşukluk ve uyku dönemi bitmiş, dev güç olan İslam Ümmeti uyanmış ve zorba rejimler birer yıkılmaya, şeytani düzenler sarsılmaya başlamıştır. Bunun adı Hakka dönüştür. Bu gidişatı engellemek, durdurmak mümkün değildir. Buna ne Amerika'nın, ne Avrupa'nın ve ne Rusya nede Çin'in gücü yetmeyecektir. Zira Allahın muradı bu yönde tecelli etmektedir. Günümüz müslümanları köprü nesil olma görevini ifa ediyorlar. Ne mutlu bu dönemde hakka hizmet edbilen ve haktan yana olabilenlere. Bundan sonra beşinci dönem gelecektir. İslamın dünyaya hakim olacağı, yeryüzünde hak ve adalet düzeninin kurulacağı, insan uydurması rejimlerin tarihin çöp sepetine atılarak şeytana iade edileceği bir dönem olacaktır.     Allaah-ın izniyle. Bunda hiç kimsenin şüphesi olmasın.

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
400