İYİ PARTİ KONGRELERİ


Bu makale 2018-02-17 18:41:56 eklenmiş ve 705 kez görüntülenmiştir.
Yusuf UÇAR

Türkiye'de siyaset anlayışı batı ülkelerine göre çok farklı. Koltuğa oturan bir daha oradan kalkmak istemiyor. Orasını kendi tapulu malı görüyor. Kendisi giderse her şeyin biteceğini ve kendisinin bulunmaz Hint kumaşı olduğunu zannediyor. 

Bu siyaset anlayışı demokratik kültürü yok ederken insanları yeni arayışlara itiyor. Parti içi demokrasi varsa eğer (?) rafa kaldırılıyor.

İktidarı eline geçirenler “her şeyi biz biliriz, biz yaparız ve güç bende” mantığı ile hareket ettiğinden dolayı; muhalefetle sen ben kavgası yaparak milleti geriyorlar. Milletin milli ve manevi değerlerleriyle oynuyorlar. Milletin arasına nefret ve nifak tohumları saçıyorlar ve kavga etmeyi maharet biliyorlar.

Ekonomideki daralma ve halkın alım gücünün düşmesi ve fakir zengin arasında meydana gelen uçurum, işçi ve memur alımında liyakat esasına uyulmaması, Cumhurbaşkanı ve muhalefet liderlerinin her gün birbirine küfürlü, aşağılayıcı, ayrıştırıcı ve vatan hainliği gibi kavramlarla suçlayıcı dil kullanmaları milleti bölüyor..

Çözüm süreci sonucu artan terör olayları ve yanlış dış politika yüzünden her gün şehit haberlerinin gelişi ve evlerine düşen acılar ülkeyi yeni arayışlara itmiştir. İşte böyle bir ortamda İYİ PARTİ doğmuştur. İyi Parti Genel Başkanlığına Meral Akşener getirilmiştir. 

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener “Biz kimse ile ne hasımız ne hısımız. MHP'nin devamı değiliz, CHP'nin benzeri değiliz. Adalet ve Kalkınma Partisinin de hasmı değiliz.” Sözleriyle diğer partilerden farklı olduklarını ifade etmiştir.

İyi Parti, Türkiye genelinde il ve İlçe teşkilatlanmasını büyük ölçüde tamamlamıştır.

Tokat İyi Parti Cumartesi günü merkez binasında; Kurucu İl Başkanı Mustafa Afşin Ünverdi ve Merkez İlçe Başkanı Nermin İspirli Kurtdan başkanlığında ilçe 1.Olağan kongresini yapmak üzere toplandı.Divan teşekkül edildi. Kurucu İl Başkanı Ünver'in kısa açılış konuşmasından sonra İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in mesajı okundu. Akşener mesajında:

“Medeniyetin yolunu cesurlar döşer diyerek çıktığımız bu yolda, aynı cesareti gösteren kahraman dava arkadaşlarım;

İyi Parti bir kardeşlik hareketidir. İyi Parti bir kucaklaşma hareketidir. Nefretin, kavganın, bağrışmanın hüküm sürdüğü kara bulutları dağıtmak için buradayız. Senin dilin ne demedik, senin inancın ne diye sormadık. “Ne olursan ol gel” diyen Mevlana misali toplumun her kesimine kucak açtık. Sizlere düşen görev il il, ilçe ilçe, mahalle mahalle bu kucaklaşmayı yurdun dört bir köşesine sağlamak olacaktır. Liyakat sahibi her insanımıza kapımız açıktır.

Bu topraklar için canını ortaya koymuş şehitlerimizin ruhları şad olsun. Vatan toprağı için mücadele eden Mehmetçiğimiz sağ olsun. Bizleri bu çatı altında buluşturan Yüce Yaradana şükürler olsun…

Samimi duygularla bu ülkeye hizmet etmek isteyen herkese İYİ Parti çatısı altına davet edin.

Bizler ne %40 ne %50 ile yetineceğiz. Bu mücadele %100'ün hayır duasının alana kadar devam edecek.

Bizler İyi Parti'deyiz çünkü bizler demokrasinin ayaklar altına alınmasına seyirci kalamayız. Çünkü biz haksızlığa, hukuksuzluğa karşı susup oturamıyoruz. Çünkü gençlerimiz mutsuz ve umutsuzken bizler mutlu olamıyoruz. Çünkü bizler binlerce yıllık tarihimizin ve Atatürk'ün emanetini sahipsiz bırakamıyoruz. Bizler Türk Milleti'nin huzur içinde, refah içinde, çok daha iyi bir Türkiye'de yaşayabileceğinize inanıyoruz.

İYİ Parti Sizlerin fedakârlıklarıyla bu günlere geldi ve inanıyorum ki sizlerin aklı ve azmi ile birlikte geleceğe yürüyecek.”

Genel Başkanın mesajının okunmasından sonra Merkez İlçe Başkanı Nermin İspirli Kurtdan'a söz verildi. Kurtdan konuşmasında: “İyi Parti: Türk Milletinin ülkesi ve devleti ile bölünmez bütünlüğünü korumayı, kurtuluş savaşımızın eşsiz kahramanı başkomutan, Cumhuriyetimizin kurucusu büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ilkelerini esas almayı, diğer ülkeler içerisinde Türkiye Cumhuriyetini bağımsız, egemen, şerefli ve itibarlı etkin bölgesel bir güç ve lider ülke yapmayı böylece bölge ve dünya barışına katkıda bulunmayı amaç edinir…

Demokrasi, insan hakları, adalet, eşitlik, özgür düşünce, hür irade, bağımsız ve tarafsız yargı, denge ve denetim sistemleri gibi demokratik hukuk devletinin temel kavram ve ilkelerini benimser.

Türk tarih ve kültürünün süzgecinden geçerek günümüze taşınmış değerler ile bu değerleri temsil eden Ahmet Yesevi, Hacı Bektaşi veli, Mevlana ve Yunus Emre'lerin anlayış ve felsefesi yolumuzu aydınlatır…

İyi Parti mazlumların umudu, gençlerimizin geleceği, kadınlarımızın aşı, demokrasinin ve adaletin mihenk taşıdır.”

Tek liste olarak sunulan Merkez İlçe Yönetim Kurulu ve İl delegeleri listesinin oylanması yapıldı. Yeni yönetimde bayanların ağırlıkta olduğu görüldü. Oylama sonucu yeni seçilen yönetin kurulu üyeleri:

Asil Üyelerin bazıları: Nermin İspirli kurtdan, Cengiz Han, Zeki Akar, Hayri Eryılmaz, Tahir Ak, Demirhan Okur, Mesut Eryiğit, Zikri Özyurt, Nezahet Koçaker, Türkan Argın, Hasan Asaroğlu, Ali ihsan Yağcıoğlu, Ufuk Haykır, Nuray Baytürk, Mehmet Özçelik, Nurcan Bedestenlioğlu, Gülseren Yassıtaş, Emine Tatar, Meral Camcıoğlu, Harika Ersoy, Şerafettin Baran…

Pazar günü ise İyi Parti Niksar İlçe teşkilatı kurucu başkan Murat Basut başkanlığında 1.olağan kongresini yapmıştır. Seçime tek liste ile girilmiş ve. İlçe Delegelerinin oylarıyla Murat Basut tekrar Niksar İyi Parti İlçe Başkanı  ve yeni yönetim kurulu üyeleri seçilmiştir. Tokat Merkez İlçede olduğu gibi Niksar İyi Parti İlçe teşkilatında da bayanların ağıtlıkta olduğu görülmektedir.


Asil Üyelerin bazıları:

1. Başkan Murat Basut  2.Engin Göze 3.ÜlküYıldırım 4.Beyhan Karadayıoğlu 5.Nesrin Yaramış 6.Nilüfer Lüleci Güneş 7.Tuba Ayakçı 8..Memiş Avşar 9..Abdullah Lüleci 10..Mahmut Zafer Uslu 11.Nadir Çıtak 12.Ahmet Boynudelik  13.Ercan Yalçın 14.Ahmet Ülker  15.Aytekin Aksoy…

İyi Parti Tokat Merkez İlçe Başkanı Nermin İspirli Kurtdan ve İyi Parti Niksar İlçe Başkanı Murat Basut'a ve yönetim kurulu üyelerine yeni görevlerinde başarılar dilerim. Türk Milletine, Tokat ve Niksar halkına hayırlı ve uğurlu olsun. 

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
250