- NÜKTEDAN -


Bu makale 2018-04-11 00:47:57 eklenmiş ve 333 kez görüntülenmiştir.
Rami GÜMEN

“İntihar Kooperatifi'nden 300 Kişiye Ölümcül Pudra

Bir sürü kooperatif duymuştuk “İntihar Kooperatifi“

Diye hiç böyle bir kooperatif  duydunuz mu?

                     Görsel  Basından 

                --------------------------------

Hollanda'da kendi isteği ile hayatını sonlandırmak isteyen kişilere yardım etmek amacıyla kurulan “Son Arzu Kooperatifi” 300 üyesine “ölümcül pudra” verdiğini açıkladı. Kişilerin kendi isteği ile ölmesini savunan kooperatif, geçen Eylül ayında ölümcül bir ilaç icat ettiğini açıklamıştı. İnsanların yaşamını kısa  sürede sonlandırdığını belirten ilacın, yasal olarak piyasada satılan bir maddeden üretildiği kaydedilmişti. İçeriği açıklanmayan ilacın etken maddesinin, küf oluşumunu önlemek için hastanelerde kullanılan bir koruyucu olduğu öne sürülüyor. “İntihar Pudrası” ve “ölümcül toz” olarak adlandırılan

ilacın bulunduğunun açıklanmasının ardından, kooperatif üye patlaması yaşadı. Hollanda ve Belçika'dan kooperatife üye olanların sayısı 20 bini geçti. Ölümcül tozu, kooperatife 6 aydan fazla bir süre üye olan ve ilaç hakkında bilgilendirme toplantılarına düzenli olarak katılanlar alabiliyor. İlacın maliyeti ise 180 Euro. Hollanda'da iyileşme umudu olmayan hastalar için ötanazi uygulaması serbest. Ancak bu uygulamaya yoğun tıbbi kontroller sonrası izin veriliyor. Son Arzu Kooperatifi ise ötanazi hakkı olmayan kişileri hedef alıyor.

Hollanda Güvenlik ve Adalet Bakanlığı, ilacın satışı ile ilgili herhangi bir önlem alma girişimlerinin olmadığını belirtiyor.

-------------------------------------------------------------------------------

“Gerçekte hiçbir şey bilmiyoruz, çünkü doğru uçurumun dibindedir.”

Bir Fıkra:

ATAN ATANA         

İki ayrı sigorta şirketinde çalışan iki memur konuşuyorlardı:

--Bizim şirkette her şey yıldırım hızıyla yapılır. Örneğin, bir müşteri pazartesi günü ölse, varisleri Salı  günü çeklerini alır.

Diğeri dayanamadı:

--Bizim şirket binanın üçüncü katındadır. Geçenlerde bir müşteri bizim binanın altıncı katından aşağıya düştü. Bizim pencerenin önünden geçerken de çekini uzatıverdik.

-------------------------------------------------------------------------------

“UNUTMA Kİ AĞZINDA BAL OLAN ARININ, İYNESİ VARDIR”

                                                           (LYİY )

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
250