NİCE YILLARA DANİŞMEND….


Bu makale 2013-11-01 19:19:05 eklenmiş ve 1876 kez görüntülenmiştir.
Adnan ÜNSAL

    TELEVİZYONU-RADYOSU OLMAYAN NİKSAR DA MAHALLİ GAZETELER BU BOŞLUĞU DOLDURMAYA ÇALIŞMAKTADIRLAR..

    İletişim çağında yaşıyoruz. E-Devlet olma yolunda hızla ilerlemekteyiz. Öyle ki bir çok konuda gelişmiş Avrupa devletlerinden bile ilerideyiz. Cep telefonu ve İnternet kullanımlarında ön sıralardayız. Bilgiye ulaşmak, görsel ve anlık iletişimler artık çok kolaylaştı ve yaygınlaştı. Bunlar hayatımızın bir parçası oldu. Sanal yaşam, hayatlarımızın her anını meşgul etmeye başladı. Faceobook ve Twıter gibi sanal iletişim ve arkadaşlık siteleri vasıtasıyla insanlar kısa sürelerde her şeyden haberdar olabiliyor ve yönlendirilebiliyorlar. Toplumsal bilinç ve tepkiler artık bu yollarla kolayca sağlanabiliyor. Her türden alışverişler internet mağazalarından sanal olarak alınıp satılabiliyor. Bütün özel markalar, milyonlarca müşterisi olan dev alışveriş siteleri tüketicinin emrindedir…

     Ama tüm iletişim araçlarının gereksinim duydukları en önemli unsur Reklamdır. Reklamsız hiçbir şey tanınamaz, satılamaz, var olamaz. Kentlerin, beldelerin, şehirlerin de reklama ihtiyacı vardır. “Tarihin başkenti Niksar” ımız, çevremizdeki tüm yerleşim birimlerine göre Tarihi bakımdan, Stratejik açıdan, doğal kaynakları ve tarımsal üretimleri açılarından gözle görünür ve tarihe malolmuş farklılıkları olan bir kenttir. Bu farklılık ve zenginlikleri ekonomik açıdan kazanca döndürmek için reklama ihtiyacı vardır. İşte Mahalli gazetelerin önemi buradan bakıldığında daha belirgin hale gelmektedir.

    1 Kasım ..NİKSAR DANİŞMEND GAZETEMİZİN  yayın hayatına başlamasının yıl dönümüdür. Gazetemiz sahipleri GÜMEN ailesini, Gazetenin günümüze kadar 8 yıldır aynı çizgide sapmadan, doğru, yorumsuz ve olumlu haberlerini hazırlayan Haber sorumlusu Sedat Özata’yı, basımında emeği geçen çalışanları yürekten kutluyorum. Hasbel kader zaman zaman gazetemizde köşe yazıları yazıyoruz. Bizimle birlikte bir çok güzel arkadaşımız güzel düşüncelerini sütunlarında ifade ettiler/ediyorlar Niksar'ın gelişmesinde, kalkınmasında, kim yaparsa yapsın, yapılan güzel işleri ve yapılması gerekenleri, yansız tarafsız yayınlayan bir anlayışla sürdürülen onca yıl su gibi akıp geçti. Başlangıç günlerimizi dün gibi hatırlıyoruz. Rabbimiz nice yıllara aynı anlayışla ulaşmayı nasip eylesin inşallah.

    Önümüzde mahalli seçimler var. Niksar'ımızın sosyal, kültürel ve ekonomik açılardan kalkınmaya gelişmeye ihtiyacı var. Umarım Seçime katılacak Başkan adaylarımız ayağı yere basan, istihdama yönelik, göçü durduracak projelerle çıkarlar karşımıza da ihtiyacımız ve hakkımız olan gelişmeyi, kalkınmayı sağlayabiliriz.

    NİKSAR DANİŞMEND GAZETEMİZİN 1.Kasım yıl dönümünü tekrar kutluyor Başarılı yayınlarının devamını temenni ediyor, emeği geçenlere teşekkür ediyorum.
    GÜLÜŞÜNÜZ GÖZLERİNİZE IŞIK OLSUN…
 

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Sayın Adnan bey'e
Ali şahin 2013-11-03 20:46:57
Ewet NİKSAR DANIŞMEND GAZETESI yeni yaşını kutluyor da aynı "8 yıldır aynı çizgiden sapmadan,doğru, yorumsuz haber hazırlanmasını kim sağlıyor, böyle bir gazetenin çıkmasını kim sağlıyor sadece ismi geçen arkadasımı sağlıyor merak ettim öz Bi Niksarlılar olup Ankara da yaşayan bir yurttaş olarakkj
Toplam 1 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
250