istanbul escort

AYNI DAĞIN YELLERİ !


Bu makale 2019-02-07 18:41:50 eklenmiş ve 210 kez görüntülenmiştir.
Ali BERKE

AKP hükümetleri, “Andımız” uygulamasına 2012 yılında ortaokullarda, 2013 yılında da ilkokullarda son vermişti.

Ama, Türk Eğitim Sen ve o zaman ki Genel Başkanı İsmail Koncuk tarafından mahkemeye taşınmıştı.

Ve 8 Ekim 2013 tarihli Milli Eğitim Bakanlığı İlköğretim Kurumları Yönetmeliği'nde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmeliğin 1.maddesi Danıştay 8.Dairesi'nin oy çokluğuyla aldığı karar sonucunda iptal edilmişti.

Yargı süreci tamamlanmamış olsa da, okullarımızda Andımızın okutulması artık mümkün hale gelmişti. Yargı kararının uygulanmasıyla ilgili sorumluluk elbetteki Milli Eğitim Bakanlığı'ndaydı.

Uygulamadılar. Uygulayamadılar!

Hatta skandal ifadelerin yer aldığı bir itiraz dilekçesi de verdiler!

Bu konuda ne düşündüklerini de Bekir Bozdağ'dan öğrenmiştik.

Kız mıştı Bekir Bozdağ:

"Türkiye, hukuk devletidir. 'İdarenin her türlü eylem ve işlemlerine karşı yargı yolu açıktır. Yargı yetkisi, idarî eylem ve işlemlerin hukuka uygunluğunun denetimi ile sınırlı olup, hiçbir surette yerindelik denetimi şeklinde kullanılamaz. Yürütme görevinin kanunlarda gösterilen şekil ve esaslara uygun olarak yerine getirilmesini kısıtlayacak, idari eylem ve işlem niteliğinde veya takdir yetkisini kaldıracak biçimde yargı kararı verilemez. Öğrenci andı kararı ile Danıştay 8. Dairesi; hukuka uygunluk denetiminin sınırlarını aşmış, kendisini yürütmenin yerine koymuş, yürütmenin takdir hakkını yok saymış dahası yürütmenin takdir yetkisini bizzat kullanmıştır. Kısaca; anayasa ve yasayı alenen çiğnemiştir."

Ya duydunuz mu?

“Türkiye bir hukuk devletidir!” diyor ama mahkemenin verdiği kararı beğenmediği için uygulamıyor!

Sonra Devlet Bahçeli sosyal medya hesabından Bekir Bozdağ'a cevap verdi:

“Çözülme sürecinin en karanlık döneminde Andımız kurban seçilmişti. “Ne Mutlu Türküm Diyene” seslenişi her taraftan silinmiş ve kazınmıştı. Bu durum elbette yanlıştı, vahim bir sapma haliydi. Kabullenmemiz imkansızdı.

Sonuç itibariyle çok yoğun itiraz ve tepkimizi dile getirdik, Andımızı sahiplendik.

Danıştay 8.Dairesi maşeri vicdana tercüman olmuş, Türk milletinin ruh kökünden fışkıran çığlığa bigane kalmamış, kalamamıştır. Andımızdan rahatsız olmaya, Andımızı hırpalamaya ve yaftalamaya hiç kimsenin hakkı yoktur. Andımız Türk milletine mensubiyet şuurunun tezahürüdür.

Terörle mücadelenin kahramanca sürdürüldüğü bugünkü zaman diliminde Andımız ile ilgili geçmişteki bir hatanın tamir ve telafisi bizi memnun ettiği gibi, geleceğe dair umutlarımızı daha da güçlendirmiştir. Adımız Türk olduğuna göre Andımızın da Türk olması tarihi mecburiyettir.

Peki, Danıştay'ın vermiş olduğu karara gölge düşürmek için kuyruğa girenlere, adeta tahammülsüzlük yarışına heves edenlere ne oluyor? Neden kabus görmüş gibi hareket edip, yıkım ve çözülme süreçlerinin kötü hatıralarına sarılıyorlar?

Ne var Andımızda? Neresi sinirlerini bozuyor, neyi vicdanlarını bulandırıyor?

Türküm demek suç mu? Doğruyum demek yanlış mı? Çalışkan olmak gaflet mi? Eğer Andımıza cephe alanlar kripto damarın karanlık failleri değilse merakla soruyorum dertleri nedir? Bu hazımsızlık niyedir? Bu ülkenin adı Türkiye Cumhuriyeti, üzerinde yaşayan millet ise Türk'tür.

Sayın Bekir Bozdağ Danıştay kararına çok bozulmuş, anayasa ve yasanın alenen çiğnendiğini söylemiş. İşine geldi mi yargıya saygıyı bekleyen, işine gelmedi mi yasa çiğnendi diyen Sayın Bozdağ ve onun gibi düşünenlerin hala çözülme süreci üslubuna müracaatları talihsizliktir.

Sayın Bozdağ Kürdüm, özgürüm diyebilir. Dilini tutan yoktur. Sus otur yerine diyen de yoktur. Buyursun, mizaç ve meşrebine müzahir değerlendirmesini yapsın. Türk milleti kendisini en güzel ve yüksek mevkilere taşımıştır. Ama kendisi Türk milletini düşürmeyi aklından geçirmesin.

Andımızı fıtrat ve köküne uygun okumak isteyen varsa kendi bilir. Ancak Türk milletinin Andına kimse karışmasın, hiç kimse ortalığı karıştırmasın.

PKK'lıyım, bölücüyüm, Kürdistan için çalışırım diyen varsa cezası bellidir, sonuçlarına katlanacaktır. Uyarıyorum, Sayın Bozdağ buna çok dikkat etsin. 81 ilde basın açıklaması yapan malum bir sendikanın başkanı da durum muhasebesi ve özeleştiriyi yapacak milliliği göstersin.

Andımızın neresinde sorun vardır? And Türk'tür, çünkü anı Türk'tür, ati Türk'tür, vatan Türk'tür, millet Türk'tür. Ağaç kovuğundan çıkmadık, gökten zembille inmedik. Tesadüfen olmadık, toplamayla oluşmadık. Tarihte Türk'tük, halde Türk'üz, istikbalde de Türk olacağız.

Papaz kuş gibi uçar gider yargı kararı denilir. Andımızla ilgili yine yargı karar verir, ne var ki karşı çıkılır. Bunun neresi adil, neresi ahlakidir? Andımız milli kimliğimizin alameti farikalarından birisidir. Sevmeyen varsa sussun, okumayacak varsa kendi işine baksın.

Türküm, doğruyum, çalışkanım. İlkem, küçüklerimi korumak, büyüklerimi saymak, yurdumu, milletimi, özümden çok sevmektir. Ülküm, yükselmek, ileri gitmektir. Ey büyük Atatürk! Açtığın yolda, gösterdiğin hedefe durmadan yürüyeceğime ant içerim.

Varlığım Türk varlığına armağan olsun. Ne Mutlu Türküm Diyene !” demişti.

Biz de canı gönülden desteklemiştik. Duygularımıza tercüman oldu demiştik. Hele AKP'ye verdiği bunca desteğe kızmama rağmen bu cümleleri alkışlamıştım.

Meğer hikayeymiş!

Göz boyamaymış: Tabanın gazını almak içinmiş.

Gerçi taban dediğiniz zaten her dediğini alkışlıyor ya!

İyi Parti'nin getirdiği bütün tekliflere, AKP'yi gücendirmemek adına TBMM'de karşı çıkmışlardı.

Ama Andımız konusunda desteklerler diye aklımdan geçiyordu!

Sonra, İYİ Parti'nin TBMM Grubu resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada, “Andımız'ın okullarda tekrar okutulmasına dair Danıştay kararının uygulanmaması konusunda verdiğimiz araştırma önergesi; Akp ve Hdp'nin RED, Mhp'nin ÇEKİMSER oyları ile reddedilmiştir” denildiğini görünce, kimin kiminle el ele olduğunu da görmüş olduk.

Millet İttifakı'nı HDP denilen, PKK'nın siyasal uzantısıyla ilişkilendirmeye çalışan hatta Saadet Partisini de işin içine katan AKP-MHP' nin açık ortağının HDP olduğu anlaşıldı.

En azından Türklük konusunda MHP'nin HDP ile siyaseten de aynı çizgide durmasını nasıl tevil edecekler merak ediyorum.

Çekimserlermiş!

Nedir yahu çekimserlik?

Dün ortalığı yıktığınız bir konuda çekimser kalmak ne demektir?

Sizin size ait hiç mi fikriniz ve siyasetiniz yok?

Artık şaşırmıyorum.

Sırf İYİ Parti önerisi diye karşı çıkıp, sessiz kalarak HDP ile aynı safta yer aldıktan sonra …

Yukarıya aldığım, Bekir Bozdağ'a cevap verirken kurduğu cümleleri bir kez daha okuyun!

Ve unutun.

Çünkü onlar çoktan unutmuşlar zaten!

Halen MHP'li dostlar!

Sayın Bahçeli'nin Bekir Bozdağ'a sorduğu soruyu ben de size sorayım: “Ne var Andımızda? Neresi sinirlerini bozuyor, neyi vicdanlarını bulandırıyor?

Türküm demek suç mu? Doğruyum demek yanlış mı? Çalışkan olmak gaflet mi? Eğer Andımıza cephe alanlar kripto damarın karanlık failleri değilse merakla soruyorum dertleri nedir? Bu hazımsızlık niyedir? Bu ülkenin adı Türkiye Cumhuriyeti, üzerinde yaşayan millet ise Türk'tür.”

Yoksa değil mi?

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
200