LİDER KUTSAL MI?


Bu makale 2019-06-07 19:59:33 eklenmiş ve 323 kez görüntülenmiştir.
Ali BERKE

Bazı gazetelerin internet sayfalarına, 28 mayıs 2019 tarihinde, “Ülkücü Hareketin acı kaybı” başlığıyla bir haber düştü. “Milliyetçi-Ülkücü Hareketin tanınan ve sevilen isimlerinden, Alparslan Türkeş'in yıllarca özel sekreterliğini yapan Naci Memiş, tedavi gördüğü Samsun Devlet Hastanesi'nde hayatını kaybetti. Naci Memiş 61 yaşındaydı.”

Milliyetçi camianın bu acı kaybı üzerine yayımlanan mesajları almaya bu köşe yetmez ama hiç anmayan, Naci Memiş'in ölümünü duymamazlıktan gelen birilerini yazmak boynumuzun borcu.

Biz faniler, gündelik dünya telaşına kapılırız!

Hani Şeyh Edebali vari söyleyelim: Bizler duymayabiliriz! Bizler taziyede bulunmayabiliriz. Bizler unutabiliriz! Ama sen unutamazsın sayın Bahçeli!

Sen duymamazlıktan gelemezsin! Senin işin bu! Yanında sürüyle bulundurduğun kalabalığın görevi bu ! Sen Fırat Çakıroğlu şehit edildiğinde de umursamadın. Biliyoruz. Ama elin ağzı torba değil ki büzesin!

Bak yandaş basının yandaş kalemi  Ersoy Dede bile ne  demiş sana :“Çok geç tanıdım Naci Memiş'i.. Birlikte Bayburt döneri yediğimiz günlerde artık ne Alparslan Türkeş hayattaydı ne de o bildiğimiz anlamda Ülkü Ocakları kalmıştı.

Ömrü MHP'de millete hizmetle geçmiş bir adamdan söz ediyorum. Bizzat Türkeş'in talimatıyla köy köy mahalle mahalle dolaşıp 'İslâm'da Birlik Şuuru ve Milliyetçi Hareket' konferansları verdi. Türkeş özel yazışmalarını ona emanet etmişti. Bunlar arasında neler yoktu ki? Ölümünden sonra onları imha etmek de Naci Memiş'e düştü. 5 çuval özel yazışmayı önüne/arkasına bakmadan yaktı.

Vasiyetti, yerine getirdi. Fehmi Koru,  'muhterem imha etmeden önce insan birer kopyasını almaz mı' diye sormuş, Memiş'ten, 'kopyasını alacaksam niye imha ediyorum ki!' yanıtını almıştı. Öyle bir hatipti ki. Bir şehitlik anlatırdı neden şehit olmadım diye ağlardın dinlerken. Bir Peygamber anlatırdı. Öyle bir Peygamber sevdasını başka hiçbir insanda göremeyeceğini hissederdin. Partisi MHP içinde milletine hizmet etmekten başka bir siyasi hedefi hiç olmadı. Kimsenin koltuğuna göz dikmedi. Hiçbir dava arkadaşının arkasından film çevirmedi. 

Son nefesini de kendine şiar edindiği 'Turani ve Kurani değerlerden ayrılmayın' diyerek verdi. Bir Peygamber sevdalısı öldü. Devlet Bahçeli duymadı bile.”

Bu yazının üzerinden günler gemiş ! Has adamın Semih Yalçın twetter'dan güya 30 maddelik açıklama yapmış.

“Star yazarı Ersoy Dede'nin, evvelki gün durup dururken MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli'yi diline dolamasını pek yadırgadık.

Biz Ersoy Dede'den Sayın Devlet Bahçeli hakkında daha sorumlu ve dikkatli bir dil kullanmasını, camiamızın hassas sinir uçlarına dokunmamaya özen göstermesini, kutsallarımıza dil uzatmamasını beklerdik.

Ancak Ülkücü ahlakından mahrum, Ülküdaşlık hukukundan nasipsiz, mensubiyet şuuru zayıf bir takım bir takım disiplinsiz, ilkesiz ve gevşek tabiatlı kimseler; FETÖ'nün ve onun kullandığı maşaların oltasına takılmıştır.”

“kutsallarımıza dil uzatmamasını” …demiş!

Hangi kutsaldan bahsetmiş bilemem! Bahçeli değildir herhalde?

Ersoy Dede'nin yazısına karşı güya açıklama ama yazarın değindiği konuyla alakası yok.

Bunun üzerine Ersoy Dede bu açıklamaya yine Twitter'dan cevap vermiş ve demiş ki :

“Sayın Semih Yalçın.. 20 maddelik açıklamanızı okudum. Satırlar arasına sakladığınız şey nedir bilmiyorum.. Ben Naci Memiş'in sizin davanızda önemli bir yeri olduğunu zannediyordum. Ki Sayın Vedat Bilgin'in cenazeye gösterdiği önem de bunu doğruluyordu aslında” 

“Oysa açıklamanızda bir sürü cümlede 'Fetö' ifadesi yer alıyor. Yani eski dava arkadaşınız için bir baş sağlığı dilemek yerine onun Fetöcü olduğunu mu ima ediyorsunuz? Sadece soruyorum, anlamadığımdan.

Ve ben Devlet Bey'e saldırmış, suçlamış, itham etmiş de değilim.. @E_SemihYalcin 'hareketiniz için bu kadar kıymetli bir ismi sonsuzluğa uğurlarken Devlet Bey'in haberi olmadı' diyerek bir durum tespiti yapıyorum. Eminim haberi olsaydı aileyi arayıp başsağlığı dilerdi.

Bu arada özür dilerim, 20 değil 30 maddeymiş.. 30 madde boyunca bana saydırırken (ki saydırın, tartışmış oluruz, sorun değil) bir maddede de 'haklısınız eski dava arkadaşımız Naci Memiş'e de Allah'tan rahmet diliyorum' deseydiniz ne güzel olacaktı.”

Bahçeli ve MHP genel Merkezi nezdinde Naci Memiş'in görmezden gelinmesinin ve adının anılmak istenmemesinin sebebi belki de Ağustos 2016'da yaptığı açıklamalardır?

Meral Akşener'e hayasızca, şerefsizce iftiraların atıldığı o dönemde Naci Memiş demiş ki: “İnsani değerlerini kaybetmiş, siyaset zemininde pazara çıkmış Belh-um Adal çukurunun düşükleri ve düşkünlerinin, Meral Akşener aleyhine kaset şantajı ve salyaları istikametinde, onlara alet olmak bir tarafa sessiz kalmak, o düşük insanların yüzüne tükürmek için ayağa kalkmamak, Türklüğümüzle, insanlığımızla, İslamlığımızla, ülkücülüğümüzle, milliyetçiliğimizle ve hatta delikanlılığımızla, asenalığımızla asla ve asla izah edilemez ve bağdaştırılamaz".

Hani Ersoy Dede sormuş ya Yalçın'a :

“Satırlar arasına sakladığınız şey nedir bilmiyorum..”

Bilmem anlatabildim mi?

Yani o da 'kutsal'ı eleştirenlerdenmiş!

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
250