MANSUR YAVAŞ'I TANIMIYOR AMA AHMET TÜRK'Ü TANIYOR BESBELLİ !


Bu makale 2019-07-11 15:45:48 eklenmiş ve 150 kez görüntülenmiştir.
Ali BERKE

Mevzuyu dolandırmadan konuya girelim. Sonra yazı uzun olmuş diye eleştiriler alıyorum

HDP'li Ahmet Türk, hakkında Ocak 2016 tarihinde 'silahlı terör örgütüne üye olmak', 'silahlı terör örgütü propagandası yapmak' ve Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Yasasına 'muhalefet' gerekçesiyle yedi seneden on sekiz seneye kadar hapis cezası istemiyle açılan sonucu,. 17 Kasım 2016'da İçişleri Bakanlığı tarafından vazifesinden alınan Türk, 21 Kasım 2016 tarihinde gözaltına alındı. Ahmet Türk, 24 Kasım 2016 tarihinde savcılık sorgusu ardından Sulh Ceza Hâkimliğine çıkarıldı ve burada tutuklanarak İstanbul Silivri Cezaevi'ne gönderilmişti.

Yerine de Mardin Büyükşehir Belediye Başkanlığına kayyum atanmıştı.

İşte bu terörsever HDP'li Ahmet'in cezaevindeki güya bozulan sağlık durumu Bahçeli'nin yüreğini sızlatmış ve:

"Meclise geldiğimiz zaman elimizi sıkan bir şahıs Ahmet Türk. 74 yaşındaki Ahmet Türk'ün rahatsızlığı ileri aşamadaysa tedavisine fırsat verecek şekilde tutuksuz yargılanması sağlanmalı" demişti.


Bahçeli'nin sözleri ne kadar etkili olmuştu bilemem ama, Ahmet Türk, Şubat 2017'de adli kontrol şartı ve yurt dışına çıkış yasağı getirilerek tahliye edilmişti !Daha sonra da telefon ederek Bahçeli'ye teşekkür etmişti!

Ama baktık ki sağlık sorunu falan yokmuş ki 31 Mart 2019 seçimlerinde tekrar aday olmuş!

Kayyumun rövanşını almak için tekrar aday olduğunu söylemişti ve Mardin Büyükşehir Belediye başkanı seçildi.

Yine yazı uzayacak ama 05.07.2019 tarihli gazetelerde yer alan şu haberi de yazmalıyım.

“Mardin'de HDP'li Mardin Büyükşehir Belediyesi tarafından 31 Mart'taki seçimlerden bu yana 11'i şehit yakını 300'e yakın işçinin iş akdinin sona erdirildiği öne sürüldü.

Ahmet Türk'ün Büyükşehir Belediye Başkanı seçilmesinden sonra, Mardin Büyükşehir Belediyesi ve belediyeye bağlı MARSU Genel Müdürlüğünde temizlik personeli, şoför, ziraat teknikeri, mimar, psikolog ve inşaat mühendisi gibi çeşitli görevlerde bulunan, aralarında şehit yakını ve gazilerin de bulunduğu 300'e yakın kişinin işten çıkarıldığı öne sürüldü.

İş sözleşmesinin ahlak ve iyi niyet hallerine aykırılık nedeniyle feshedilmesi olan "29" koduyla işten atıldıkları için, işsizlik maaşı hak kazanamıyorlar ve  tazminat talep edemiyorlarmış ! “

Ahmet Türk ile aynı 31 Mart 2019 seçimlerinde Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Mansur Yavaş için:

“Aklanmadan paklanmadan mazbatayı almış bir belediye başkanı olarak görürüz ama 'benim belediye başkanım' diyemem" demişti Bahçeli !

İşte Bahçeli'nin tanıdığı ve tutuklu kalmasına yüreğinin elvermediği Ahmet Türk bu!


Belki de Bahçeli kendisini tanımamızı istediği için böyle yapıyordur!

Yoksa Mansur Yavaş'ı bilmez mi?

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
250