BAHÇELİ DE “İYİ” DEDİ!


Bu makale 2019-08-06 02:09:10 eklenmiş ve 189 kez görüntülenmiştir.
Ali BERKE

Evet Bahçeli de “İYİ Parti” dedi!

Buluşma yerinin millet olduğunu o da anladı. Çarenin milletle ittifak yapmak olduğunu 31 mart ya da 23 Haziran'da yenilettirdikleri İstanbul seçimlerinde görmüş olabilir mi? Yoksa Sarayla ittifakın kendisini ve partisini çöküşe götürdüğünü mü hissetti ?

Hani bilge ya !

Ya da suflörünün ,kulağına fısıldadığını söylüyor .Yani söylemesi gerekeni.

Demiş ki :

"Buluşma yerimiz zillet değil millettir. Kucaklaşma zamanı gelmiştir. İYİ Parti'nin Olağanüstü Kurultay'ında MHP'yle bütünleşme ve birleşme hamlesi Türkiye'nin gücüne güç katacak, yarım asırlık davamızı birlik ve dirlik içinde geleceğe taşıyacaktır."

Davadan falan bahsediyor!

Evet. Türk milliyetçilerinin bir davası vardır. Ama o dava koltukta kalabilme davası değildir !

İYİ Parti  diyebilme noktasına onu Meral Akşener'in İyi Parti'lilerin kararlı mücadelesi getirdi.

Kurulduğu günden bu yana, İYİ Parti'nin adını bile ağzına almayan güya partinin isminin baş harflerini alarak alay ettiğini zanneden bu  Bahçeli değil miydi?

Hem Cumhurbaşkanı için ağıza alınmayacak ağır kelimeler kullanıp, koltuğunu kurtarma adına gidip, sarayın vesayetine kendini teslim ederek, Gemerek ve Tosya ilçe mahkemelerinden uyduruk kararlar çıkarttıran bu Bahçeli değil miydi?

Hakkaten, AKP'lilerin bile gündeminden düşen,  unuttukları ve rafa kaldırdıkları 'Başkanlık' sistemini de bu Bahçeli gündeme  getirmemiş miydi?

Hani şu demokrasi birikimini buruşturup attığımız,  daha üzerinden bir yıl bile geçmeden çöken, kamuouyunun tepkisini daha fazla çekmemek için adına 'Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi' dedikleri, 'Başkanlık' sistemini!

Milleti hafife alıyor Bahçeli !

Ülkücülerin de aklıyla alay ediyor belli ki !

Sanki Kurban Bayramı şakası gibi !

Ama iki gün sürdü sadece!

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın var ya işte bu zat-ı muhterem, Bahçeli'nin  fabrika ayarlarına geri döndüğünü gösteren bir açıklama yapmış.

"Kışkırtmalar sonucu olayların istenmeyen bir seyir izlemesinin, böyle giderse cereyan edebilecek tatsız vakaların ve bunların yol açacağı vahim gelişmelerin baş sorumlusu, kendisi olacaktır. Milliyetçi Ülkücü Hareket içinde fısk ve fücurla uğraşıp sonra da aramızdan ayrılanların iflah olduğu nerede görülmüştür? “

Eee Semih Bey, Bahçeli'den izin almadan böyle bir açıklamayı yapamayacağına göre !

Şu açıklamadaki tehditi görüyorsunuz değil mi?

Demokrasiymiş !

Geçiniz efendim.

MHP'nin genel merkezi çok uzak !

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
250