NELER OLUYOR HAYATTA !


Bu makale 2020-03-08 02:42:03 eklenmiş ve 117 kez görüntülenmiştir.
Ali BERKE

Bugün suya sabuna dokunmak istemiyor canım.

Daha doğrusu ne dokunmak ne de dokundurmak istemiyorum.

Bugün sizinle ,”Güleriz ağlanacak halimize”, ya da “Bu kadar da olmaz !” dedirtecek cinsten yaşanmış ilginç olayları paylaşacağım.

Önce yurdum insanı tabii ki

* Karabük Demir Çelik Fabrikaları'nda bir işçi, 600 tonluk pres makinasının arasından emekleyerek geçmek isterken, bir başka işçi 2450 santigratlık fırından sigarasını yakmaya çalışırken yaşamını yitirmiş!

*Erzurum'da, tıraş olurken berberin ''Rahatlatır'' diye boynu aniden sağa sola çevirme hareketi sonucu, vatandaşın boynu kırılmış!

*Esenler Karate Salonu'nda, kafasında mermer kırdırmaya çalışan medyatik bir karateci, travma sonucu ölmüş!

*İstanbul-Sultanbeyli'de, midesine kaçan sineği öldürmek için ağzına sinek ilacını sıkan kişi zehirlenmiş!

*Bodrum, Yalıkavak 'ta bir vatandaş, yatağındaki tahtakurusunu öldürmek için yaptığı ilaçlamadan sonra uykuya dalınca zehirlenmiş !

*Rize Ardeşen, Tunca Köyü'nde, elektrik direğine yaslanıp ayakkabısındaki taşı çıkartmak için ayağını silkeleyen kişiyi elektrik çarptığını sanan bir başkası, akımdan kurtarmak için direğe yaslanan kişinin kafasına kürekle vurup, ölümüne sebep olmuş!

*Denizcilik İşletmesi'nin Gaziantep tankerinde, geminin üçüncü mühendisi kontrol için buhar kazanına girmiş. Bu sırada bundan haberi olmayan bir gemi personeli, ''Bu kazan niye açık'' diyerek kapağı kapatmış ve gemi sefere çıkınca mühendis ölmüş!

Bunlar da dünyadan benzer olaylar…

* 1932 yılında Los Angeles olimpiyatlarında Fransız atlet Jules Noel'in disk atmada kırdığı olimpiyat rekoru sayılmamış. Çünkü atışı izlemesi gereken bütün hakemler, sırıkla yüksek atlama yarışmasını izlemek için arkalarını dönmüşlermiş !..

* 1840'da ABD başkanlığına şeçilen William Henry Harrison, çok soğuk bir günde Washington'da açık havada düzenlenen göreve başlama töreninde şapka ve palto giymeyi reddederek yaptığı uzun konuşma sonucu zatürre olmuş. Yeni başkan sadece bir ay görev yaptıktan sonra ölmüş !...

* Pennsylvania Radnor'da bir şüpheliyi sorguya çeken polis, şüphelinin kafasına metal bir süzgeç yerleştirmiş ve tellerle fotokopi makinasına bağlamış. Polisin fotokopi makinasında şüphelinin yalanlarının yazdığını söylemesine inanan şüpheli suçunu itiraf etmiş !

* Bir şirket, çalışanlarının iş başında güvenli gözlük kullanmalarını teşvik etmek için özel bir film izletmiş. Kanlı iş kazalarını gösteren film o kadar canlıymış  ki 25 kişi odadan kaçmış, 13 işçi bayılmış, ve işçilerden biri sandalyeden düşerek kafasını yarmış !.

* 1985'de New Orleans'lı cankurtaranlar o yıl şehrin havuzlarında kimsenin boğulmamasını kutlamak için bir parti vermişler. Partide konuklardan biri boğulmuş !...

* 1962'de Marine 1 adlı füze, rotayı belirleyen bilgisayar programında bir - işaretinin yanlış yere konulması yüzünden rotasından çıkınca dünyaya çarpmaması için havaya uçurulmuş. Bu operasyon 18,5 milyon dolara mal olmuş !

* 1971'de toprak kaymalarını incelemek isteyen Japon bilim adamları, büyük bir yağmur fırtınası efekti yapmak için bir tepeyi yangın hortumlarıyla adam akıllı sulamışlar. Bu yüzden tepenin çökmesi sonucu meydana gelen heyelanda, dört bilim adamıyla 11 izleyici hayatını kaybetmiş !

* ABD'nin Alabama eyaletinde 25 yaşındaki bir asker tükürme alışkanlığının kurbanı olmuş. Pencerenin kenarına oturarak, tükürüğünü, büyük bir tencere şeklindeki sokak lambasına isabet ettirmeye çalışan asker, dengesini kaybedip 11. kattan düşmüş !

* Bayan Carson Amerika'nın New York kentinde yaşıyormuş. Birgün eğlenmek için cenaze işleri yapan bir şirketle anlaşmış. Şirket eve telefon etmiş ve bayan Carson'un kalp krizi geçirip öldüğünü söylemiş. Aile hemen koşmuş. Bu sırada tabutun içinde yatan bayan Carson, birden doğruluvermiş. Ama kızı o anda kalp krizi geçirip ölmüş !

Evet gördüğünüz gibi suya sabuna dokunmadık!

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
250