FARUK YÜCER - NİKSAR BELEDİYE BAŞKANI SAYIN ÖZDİLEK ÖZCAN'A AÇIK MEKTUP


Bu makale 2020-07-02 11:12:46 eklenmiş ve 3763 kez görüntülenmiştir.
MİSAFİR KALEM

NİKSAR BELEDİYE BAŞKANI SAYIN ÖZDİLEK ÖZCAN'A AÇIK MEKTUP

 

Sayın BAŞKAN. öncelikle belirtmek isterim ki; sizin samimiyetinizden, Niksar sevginizden asla şüphem şüphemiz yoktur.

Lütfen siz de bizim samimiyetimizden şüphe etmeyiniz.

Kişi olarak hiçbir beklentisi olmayan, sadece bir Niksarlı ve Niksar sevdalısı bir kişi olarak duygu ve düşüncelerimi ifade etmek istiyorum.

1/ Bir haber ulaştı elime, Niksar suyunun Kocaeli/Gölcük tesislerinde üretildiğine dair. Şişenin bir yüzünde Niksa,r  diğer yüzünde, TC Kocaeli  Valiliği  İl Sağlık Müdürlüğünün  3/9/2019 tarih ve  MS 41.09 sayılı izni ile  üretim yapılmaktadır. Gölcük tesislerinde tam otomatik olarak makinalarda el değmeden  üretilmiştir…Ruhsat sahibi ASAŞ Kaynak suları San. Tic. Aş Selimiye köyü  / Gölcük yazıyor.

Bu haberi sosyal medyada paylaştım. Gördüm ki Niksar kamuoyunun bu konu hakkında pek  bilgisi yok. Gerek mesaj, gerekse telefonla birçok duyarlı insan görüş bildirdi.

Sayın BAŞKAN. Niksar adını kullanarak, Niksar adıyla özdeşleşen suyunu tesislerinde üreten bu kişiler kimdir, bu ne cesaret, bu ne aymazlık? Bu hem Niksarlıyı paravan olarak kullanmak, hem milleti Niksar suyu diye kandırmak değil mi? Mutlaka haberiniz olmuştur diye düşünüyorum. Ne gibi bir girişiminiz oldu, hukuki yönü nedir, merak ediyoruz.

İsim hakkını aldılarsa ki bunu düşünmek bile istemiyorum, en hafifinden bu Niksar için bir züldür. Ne pahasına olursa olsun, bu haksızlığa,  bu hırsızlığa dur denmelidir. Niksar hiç kimsenin oyuncağı olan bir yer değildir.

2/Sosyal medyadaki paylaşımımda, Niksar içinden ve dışından birçok yorumlar yapıldı, haberler verildi. Bir hemşehrimiz  de  Yozgat  menşeili  bir  yorum yaptı. Niksar Kaynak Suları Dağıtım San. LTD. şirketi.  Divanlı köyü 5 km Yozgat adresi var. Bu durum nedir ? Belediyemizin adı yok ama bayisi mi? Bilgi verirseniz aydınlanmış oluruz.

3/Sadece Niksar değil, Türkiye NİKSAR AYVAZ SUYUNU biliyor, seviyor, arıyor, bulduysa  da  şifasına inanarak içiyor.

Basından  Ayvaz suyunun özelleştirileceği  bilgini  öğrendik. Bu konuda epeyce  aksi yönde fikir dercedildi. Son olarak da ihaleye çıkarıldığı, fakat sonuçlanmadığını öğrendik. Açık ifade etmek gerekirse sevindik.

Şu bir gerçek Niksar kurumsal olarak istihdam fakiri… Herkes atak yapılamadığından dertli. Bu sadece sizin sorumluluğunuz değil tabi. Niksarlı olarak biz de elimizi taşın altına sokmaktan hep  imtina ettik.

Özel  ve resmi birçok kurum  ve kuruluş  ya Niksar'ı  terk etti  ya da kapandı.

Şu bir gerçek mahalli idareler halkı doğrudan ilgilendiren, etkileyen kurumlar. İdarecileri, elemanları bu halkın kendi evladı. Soyu sopu, ölüsü dirisi burada olan insanlar. Yani geçici kimse yok hepsi kalıcı. Bu nedenle sorumluluk büyük.

Niksar Ayvaz suyu NİKSARLININDIR başkasının olamaz. Eğer bu satışı veya özelleştirmeyi gerçekleştirirseniz, yarın sizi bu halk iyilikle yad etmeyecektir. Bu sözümden alınmayınız. Belki yakınlarınız bunu size söylememiştir.  Kanunlar  buna cevaz  verebilir fakat  Niksarlı  cevaz  veriyor mu Sayın Başkan !

Alacak vatandaş elbet de zarar etmek için almıyor. İyileştirecek ve kar edecek öyle değil mi ?Onun yapacağı iyileştirmeyi niçin kurumsal olarak  yapamıyoruz. Belediyenin maddi gücünün olmadığı söyleniyor.

Siz,  18 senedir memleketi tek başına idare eden bir siyasi partinin adıyla seçildiniz. Lütfen bu avantajınızı kullanınız. Türkiye büyük bir ülke, son CORONA / 19 belasına uğrayan 80 ülkeye yardım yaptık, elhak bununla övünüyoruz. Bir  Niksar'a mı  yardım yapamayacak…Hem size bu konuda destek verecek  partinizin  3 milletvekili var. Bunlardan birisi de Niksar'ımızın ekmeğini yiyen suyunu içen Niksarlının teveccüh gösterdiği biri. Destek alarak Kredi bulunuz, hem içerden,  hem dışardan…

Olmuyorsa;  yardım alamadığınızı, hükümetin bu konuda destek olmadığını kamuoyuna deklare edip, halktan yardım isteyiniz. İnanıyorum ki  çok kısa zamanda  gerekli  meblağa erişilecektir.

SON SÖZ. Sayın Başkan yazımın başında da ifade ettiğim gibi mektubumu, salt Niksar'ın bir evladı olarak kaleme aldım. Bir fikrin, bir ideolojinin, bir partinin fikri zikri, temsilcisi  olarak değil. Hani AZİZ ATATÜRK'ün ülke için söylediği bir söz var ''Söz konusu vatansa gerisi teferruattır'' diye. Biz de 'Söz konusu Niksar ise gerisi teferruattır. NİKSARLI OLMAK YETER DİYORUZ.

SELAMLAR SAĞLIKLAR

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
250