Muhittin SARAÇ Emekli Başkomiser (Fahri Trafik Müfettişi)


Bu makale 2020-07-10 19:52:05 eklenmiş ve 4435 kez görüntülenmiştir.
MİSAFİR KALEM

Yeşil Niksar'ımızın Yaz Dönemi Şehir İçi Trafik Durumu;


İlçemizde yaz dönemi trafik yoğunluğu olmaktadır. Yetkililere önerilerim vardır.

1-Cuma pazarı kurulan Niktaş Marketi 4 yol kavşağı bir zabıta memuru.

2-Saat Kulesi Niktaş Marketi önü bir zabıta memuru.

3-Öğretmenevi önü ve Uncu Nadir Çakmak'ın işyeri, eski buğday pazarı kavşağı bir zabıta memuru. Kaymakamlık önü ve Fatih Sultan Mehmet caddesi ayrıca Bengiler Caddesi, Keşfi Camii önü gibi yerlerimizin de motorize ekipler ile düzeltilebileceği kanaatindeyim.


Yetkililerimize sesleniyorum;

 

Ulu Camii üzerindeki Hacı Çabuk dede yatırı kavşağı (Dörtyol mevkii) yanında bir ulusal marketin karşısında açılan yeni bir ulusal  marketinden alışveriş yapanların trafik kural ve kaidelerine, kanunlarına uymamaktadır. Her iki market önünde olacak bir trafik kazasının vebali yetkililerimizin olacaktır. 


Niksar'ımızın  araç sürücülerinin daha dikkatli bir şekilde araç kullanmalarını, yaya kaldırımlarına araç park etmemelerini, şehir içerisindeki kavşaklara 25 metre, şehir dışında 50 metre içerisine araç park etmemelerini, ilk geçiş haklarının yayalarının olduğunu, yayalarımıza ilk geçiş haklarını vermelerini, şehir içerisinde kurallara uygun şekilde araç kullanmalarını, şehir içerisinde park etmiş bir aracın hemen yanına ikinci bir aracınızı park etmemenizi yani duble park yapmamanızı, kazasız belasız güzel bir yaz geçirmenizi dilerken tüm Niksar halkımıza ve sürücülerimize kazasız bir yaz geçirmeniz dileğiyle sevgi ve hürmet dolu selamlarımı iletiyorum.

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
250