- NÜKTEDAN - YAŞAMAK ZOR!


Bu makale 2020-07-19 02:59:23 eklenmiş ve 1841 kez görüntülenmiştir.
Rami GÜMEN

Dünyada yaşamın her gün zor olduğu bir çağda yaşıyoruz!  

Bir yandan ( VİRÜSLER ) her an (DEPREM) felaketleri (YANGIN ve SEL) felaketleri.! Daha çok ve çeşitli  hastalıklar…

Yazın gelmesiyle birlikte sebze ve meyve fiyatları normale dönmesi gerekirken çiftçinin tarladaki satış fiyatıyla pazardaki fiyatlar arasında çok büyük farklar görülmektedir. Bu yüzdende tüketici vatandaşlar  pazarda zorlanarak şikayetçi olmaktadırlar.

Her ne olursa olsun insanlar çalışmak durumundalar. KORONA VİRÜS ün insanlar üzerinde yaptığı olumsuzluklar çok büyük. Çarşıda pazarda herkesin dikkatli olması gerekmektedir. Alışveriş  yaparken para alıp verirken, iki  üç arkadaş bir arada oturamıyor hal hatır dahi soramıyor hısım akrabanın cenazesine dahi insanlar çekinerek gidiyor.

KORONA VİRÜS yüzünden çocuklar ve gençler okullara gidemiyor.

İmtihanlarda zorluklarla karşı karşıya kalıyorlar. Düğün yapacak vatandaşlar zorlanıyorlar. Kapalı mekanlar tehlikeli olduğu için, açık alan Park ve bahçelerde düğünlerin yapılması ve tabii ki sosyal mesafeye uyulması maske takılması gerekiyor. Ne yazık ki bazılarımız maske ve sosyal mesafeye pek  uymamakta bigane kalarak aldırış etmemekteler.

--------------------------------------------------------------------------

Bu (Dünyanın) dışında başka, başka (alemlerde) yıldız ve galaksilerde binlerce yıl öncesine dayanan o yaşamları (KEHF SURESİNDE) bir mağarada 300 – 900 sene uyutularak yaşatılan havarilerin (Kur'an) daki rivayette bu günün insanına göre farkı varki  (insan) bu kadar nasıl uzun yaşayabiliyor…

Bu günün insanı ile o devirlerde yaşayan insanların hücre yapısında değişiklik varmı diye insan düşünüyor? Peygamberler, evliyalar çeşitli mucizeler ve özellikleri olanlar hariç, sıradan insanların hücre yapısını ima etmekteyiz.

İmamı Gazali'den:

“İlmel Yakin:  Bilmek Peygamber olmaları sebebiyle, Peygamberlere aittir.

“Aynel Yakin: Meleklerin bilgisidir. Zira onlar cennet, cehennem arşı ve levh-i mahfuza aynen gördükleri için meleklere aittir.”

“İlmel Yakin: Canlılar için. Aynel Yakin ise ölüler içindir. Zira canlılar insanların öldüğü ve kabre koyulduklarını bilirler. Fakat kabirde olanları aynen bilmezler. Ama ölüler kabirdekileri aynen bilirler oranın cennet veya cehennem olduğunu aynen müşahade ederler.”

--------------------------------------------------------------------------

“Günün her saatini dün olduğundan daha iyi olabilmek için kullanmalısın.”                                          ( Victor Pauchel)

BİR FIKRA: BU BURUNLA

Temel satılık papağanları inceliyormuş.

En pahalı papağanın önünde durmuş.

---Abi bunlar neyce konuşuyor?

---İngilizce, Fransızca  

---Kaç paradır?

---Bir milyar

---Lazca biliyormu?

---Bilmiyo 

    Temel  papağanın burnunu okşamış:

---Bu burunla yazık! 

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
250