- NÜKTEDAN - DÖRT YOLUN PÜRMELALİ….


Bu makale 2020-11-28 17:30:18 eklenmiş ve 5687 kez görüntülenmiştir.
Rami GÜMEN

Niksar'ın yerleşim alanı bakımından Dörtyol, çevresi  Ünye Caddesi, Tekel yol güzergahı malum kaldırımların da dar olması yukarıdan ve aşağıdan akan trafiği zor duruma sokuyor. Gaziahmet Mahallesindeki iki Marketin gidiş-geliş yönünde olması ve Markete gelen vatandaşların arabaların trafik nizamına uygun park etmediklerinden dolayı trafiği gidiş-gelişi olumsuz yönde etkilemektedir. Bu da sürücüler arasında istenmeyen nahoş olaylara sebep olmaktadır.

 

Atalarımız ne demiş: “Kavga sen-ben demekten çıkar.” İnsanlar haklarına razı gelmez ve enaniyet peşine düşerse kavga kaçınılmaz olur. Ama “Sen bilirsin dersen eğirmende kavga olmaz.” Derler.

 

“Dediğim dedik çaldığım düdük” Derse kavga olur. Cennet Mekan Yunus Emre: ”Taş olma toprak ol, Diken olma gül ol.” Demiştir.

 

Tekel Caddesi ve Ünye Caddesinde aşağı doğru olan yol güzergahında hızlı giden araçlar için ara ara (hız kesici rampaların) olması gerekiyor buda Sayın ilgililerimiz ve Belediyemize görev düşmektedir.

 

Yöre halkı adına önemle duyuruyoruz…


Bizden yazması, sizden de yapması,

Vatandaşa eğer olursa bir şey,

Yüce Mevla'dan sorulur cezası!

 

--------------------------------------------------------------------------

 

24 Kasım 2020  ÖĞRETMENLER  GÜNÜ  Münasebetiyle  bütün  öğretmenlerimizi  kutlar, daha  evvel  vefat  eden  öğretmenlerimize de Cenab-ı  Hak'tan  rahmet  dileriz .


Bir  FIKRA :  MEMLEKET  HASRETİ

 

Çoktandır  memleket hasreti  çeken  Temel bir gün  yolda  giderken  Trabzon  plakalı bir  arabaya rastlar hemen  arabanın  yanına  gider  ve  cebinden  çıkardığı  bıçakla  arabanın  lastiğini  deler. Havasını  koklamaya başlar. Bunu  gören  arabanın  sahibi  ula  uşağım  ne yaptın  diye  Temelin yakasına  yapışır. Niye böyle yaptın diye kızar.

 

---Temel :  Sakin  bir  tavırla, ula  hemşerum  memleket  havası alıyrum.. 

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
250