ENGELLİLER UYGULAMALI İŞ EĞİTİM OKULU NİKSAR’DA İHTİYAÇTIR


Bu makale 2014-02-01 12:15:29 eklenmiş ve 82426 kez görüntülenmiştir.
Adnan ÜNSAL

 

Niksar engelliler uygulamalı iş eğitim okulu açılması çalışmaları devam ediyor. NİKBED (Niksar Bedensel Engelliler Derneği) ve Niksar Kent Konseyi Engelliler Meclisi birlikteliği ile oluşturulan gerekçeli müracaat dosyası Niksar Milli Eğitim Müdürlüğüne verildi.

 

NİKBED Yönetim Kurulu Başkanı olarak biz, yönetim kurulu başkan vekilimiz ve kent konseyi engelliler meclisi başkanı Mustafa Çakmak, Yönetim kurulu üyemiz ve eski Nikbed başkanı Remzi Kökce birlikte 29.01.2014 Çarşamba günü bu konu için görüşmek üzere Tokat İl Milli Eğitim Müdürlüğü başkan vekili Hüsamettin Turak’ı ziyaret ettik. Görüşmemiz çok olumlu geçti.

Bilindiği ve görüldüğü gibi son 10 yıl içerisinde İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı ve okul, derslik yapım, proje, finans işlerinden sorumlu olan hemşerimiz Hüsamettin Turak’ın çalışma ve çabaları ile Niksar’ımıza bir çok okul, derslik ve yurt binası kazandırılmıştır. Hüsamettin Turak’tan öğrendiğimiz kadarı ile şu an için yapılmış ve hizmete devam eden ve onaylanmış veya planlama halinde olan Devlet yatırımlarının bazılarını sizlerle paylaşmak istiyorum.

NİKSAR ORTAOKULU YIKILIP YERİNE 16 DERSLİKLİ KOLEJ GÖRÜNÜMÜNDE MODERN BİR OKUL YAPILACAK.

NİKSAR İMAM HATİP LİSESİ TAMAMEN YIKILIP YENİDEN MODERN GÖRÜNÜMLÜ 24 DERSLİKLİ OLARAK İNŞA EDİLECEK.

SAĞLIK MESLEK LİSESİNE EK DERSLİKLER YAPILACAK.

ANADOLU ÖĞRETMEN LİSEMİZE MODERN KANTİN BÖLÜMĞ YAPILDI.

200 ÖĞRENCİLİK ORTA ÖĞRETİM ÖĞRENCİ YURDU BİTRİLDİ FALİYETTEDİR.

NİKSAR UYGULAMALI İŞ EĞİTİ OKULU AÇILMA AŞAMASINDADIR.

Bu yatırımlar yaklaşık 15 milyon (eski hesap 15 Trilyon) tutarındadır. Eğitim konusunda Niksar Tokat İlçeleri içerisinde en yüksek payı alan bir ilçedir. Niksarlı yardımsever işadamlarımız da bu güzelliğe katkıda bulunmuş ve Niksar Devlet-Millet İşbirliği ile en çok eğitim yuvasının yapıldığı bir ilçedir aynı zamanda. Bu bakımdan Niksar eğitim konusunda her zaman civar ilçelerden bir adım öndedir. Bu konuma gelmemizde emeği geçen Niksarlı İktidar partisi Milletvekili ve yöneticilerimize ve eğitim konusunda kendisine verilen imkanları cömertçe kullanan, tasarım ve projelerin ileriye yönelik, modern anlamda eksiksiz gerçekleşmesine katkıda bulunan hemşerimiz, il milli eğitim müdür yardımcısı Hüsamettin Turak’a sonsuz teşekkürlerimiz sunuyoruz.

NİKSAR UYGULAMALI ENGELLİ İŞ EĞİTİM OKULU’nun da bir an önce kabul edilip gerçekleşmesini Niksar’da yaşayan ve bizim tespit ettiğimiz raporları bulunan eğitim çağında 325 çocuğumuzun geleceğini kurtarmak, hayata tutundurmak adına rica ediyoruz ve bekliyoruz. Bu konuda emeği geçenleri Niksar da ki her türden engelli bireyler adına baş tacı yapacağımızı belirtiyoruz.

GÜLÜŞÜNÜZ GÖZLERİNİZE IŞIK OLSUN


Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
İMZA KAMPANYASI BAŞLATILMALI
CİHAT TAŞKIN 2014-04-24 22:10:40
Değerli Adnan Ünsal hocamın gerçekçi saptamalarına yürekten katılıyorum. Konu çok hassas, çok önemli ve asla ihmal edilmemesi gereken bir konudur. 325 kişinin iş ve aş sahibi olması ne kadar anlamlı ve yararlı bir sonuç olacaktır. Engellilerin özel eğitim uygulamalarıyla meslek edinmelerine ve iş edinmelerine olanak sağlayacak her girişime destek vermek, katkı sağlamak uygarlığın gereğidir.

Konuyla ilgili girişimlerde bulunup, açılacak imza kampanyasıyla birlikte ilgili resmi kurum ve kuruluşlara başvurulmalıdır. Bugünden tezi yok, hemen başlanmalı..

Toplam 1 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
250