diziem e-sgk Ücretsiz Kredi Sorgulama hizlipro

YEREL SEÇİMLER VE NİKSAR


Bu makale 2014-02-15 12:30:59 eklenmiş ve 1002 kez görüntülenmiştir.
Ulvi GELBAL

Tüm Türkiye’de olduğu gibi yerel seçimler Niksar’da da yaklaşmakta. Cumhuriyet Halk Partisi Jeoloji Mühendisi Yasemin YILDIRIM’ı aday göstererek bu yarışta olduğunu açıkladı. Yasemin Hanım bu seçimde Belediyeyi alacağız diyor. Ve oldukça iddialı. Milliyetçi Hareket Partisi ise Mevcut Belediye Başkanı Duran YADİGAR’ı tekrar aday göstererek seçimi kazanmakta iddialı. Adalet ve Kalkınma Partisi adaylarını açıklamada biraz gecikti diye düşünüyorum. Aday Adaylığı sürecinde birkaç isim ön plana çıkmış, son zamanlarda ise Salih Gürel ÜNSAL ismine kesin olarak bakılıyordu. Ama neticesinde son anlarda bir şeyler oldu ve değişikliğe gidilerek Özdilek ÖZCAN’ın ismi açıklandı. Özdilek Bey’de iddialı. Şuan itibariyle 3 parti ve 3 Adayın bu yarışta olduğunu görüyoruz. Adaylar iddialı fakat bir heyecan yok. Başka bir iddia ise Saadet Partisinin de bir aday çıkararak bu seçimde bende varım diyeceği. Bu bir iddia, halkın kendi arasında ki konuşmaları. Öncelikle bu seçimlerde yarışacak adaylara başarılar diliyorum.

Yerel seçimlere yaklaşık 42 gün kaldı. Ama seçim heyecanını dahaca Niksar’da göremedim. Bir gerçek daha var ki; oda Muhtar adayları. Muhtar maaşlarının 460 TL gibi bir rakamdan 875 TL ye çıkarılması, muhtarlığa olan ilgiyi arttırdı. Muhtar adaylarında ki çalışma Siyasi partilerde yok. Şuan Muhtar adaylarının çalışması daha çok dikkat çekiyor, ilgi görüyor.

Tokat merkezde çok belli ve gözle görünen bir çalışma var. Siyasi partiler ve adayları çok iddialı. Kapı kapı, mahalle mahalle, dükkan dükkan geziyorlar oy istiyorlar. Bir hareketlilik olduğunu görüyoruz. Ama Niksar’da bunu görmek daha mümkün olmadı. Çok kararsız bir seçmen kitlesi olmasına rağmen! Biliyorsunuz Belediye Başkanlığı seçimleri değil sadece bu seçim. Muhtarlık ve İl Genel Meclis Üyeliği de dahil. Seçimlere az bir süre kalmasına rağmen partilerin İl Genel Meclis üye adayları ve Belediye Meclis üyesi adayları bile henüz belli değil. Bu durum seçmen arasında pek hoş karşılanmıyor. Sürekli değişen sıralamalar ve isimler gündemde. Bazı insanlara haksızlık yapıldığını da düşünüyorum. Listeler kesinleşince bu durumu da sizlerle paylaşacağım.

 

ulvi-gelbal@hotmail.com

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
400