YEREL SEÇİMLER VE NİKSAR- II


Bu makale 2014-02-22 22:51:31 eklenmiş ve 78410 kez görüntülenmiştir.
Ulvi GELBAL

Yerel seçimler yaklaşırken her insan, her seçmen seçim sonucuyla ilgili tahminler yürütür. Seçimi genelde siyasi partiler değil de adaylar üzerinden yorumlarlar. Dikkatimi çeken hep aynı şey olmuştur. Yorumlarında genelde insanları olumsuz cümlelerle değerlendirirler. Belli makama gelmiş ya da gelmek isteyen insanların yaptıkları güzel şeyleri de görmek gerek. Kendi savunduğu siyasi düşüncenin yanlışını veya eksiğini görmeyen insan olaya tarafsız bakamaz. Yeri geldiğinde tarafsız olamayan insandan da sağlıklı bir tahmin beklenemez. Tabi ki bu benim şahsi düşüncemdir. 


Niksar'da Belediye Başkanlığı seçimi ne olur, kimin ihtimali var diye sorsanız; şu kişi şöyle yaptı, o kişi böyle yapmış diye başlarlar karalama kampanyasına. Lütfen seçim alacağız diye siyaseti çirkinleştirmeyin. Bu durum karşısında rahatsız olmamak mümkün değil. Seçimde oy verirken insanlar sık eleyip ince dokuyacaklardır. Ben şunu çok önemsiyorum. Aday Adaylığı sürecinde insanların önerilerini tavsiyelerini dikkate almayan yöneticiler mutlaka bunun hesabını sandıkta verecektir. Bunu da anlayabilmiş değilim. Partinizin üyesi insanların isteklerini dikkate almayıp ben bunu uygun buldum, buna oy vereceksin demeleri hiç etik değil. Birde Niksar'da yayın yapan bir gazetenin internet ortamında ki  Belediye Meclis Üye Listesinin yer aldığı haberine yapılan yorumları okurken bir şey dikkatimi çekti.


İktidar Partisinin Aday Adaylarından sevdiğim bir insan Salih Gürel ÜNSAL'ın bir sözünü yazmışlar. Orjinalini paylaşıyorum sizlerle. Salih Bey şu ifadeyi kullanmış diye iddia etmişler. “Ben aday adayından Belediye Meclis üyesi olmasını etik bulmuyorum, çok başlılık olur. Başkanı çalıştırmazlar”. Eğer ki söylediyse, bence de çokta güzel söylemiş. Gerçekten doğru bir tespit yapmış. Hangi partide olursa olsun, bu durum hangi siyasi partide yaşanırsa yaşansın bende etik bulmadığımı ifade ediyorum. 

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Aday adaylığı geleceğe yatırım
aksaçlı 2014-03-01 20:51:51
Listede özellikle iki adet aday adayı,bir adet uzanların milletvekili adayı vs.Öncelikler Niksar'dan ziyade kendi gelecekleri gibi geliyor.Onlar kendilerini kurtaracaklar ya Niksar ?
Toplam 1 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
250