7 YIL NE ÇABUK GEÇTİ


Bu makale 2013-05-10 18:43:40 eklenmiş ve 2311 kez görüntülenmiştir.
Adnan ÜNSAL

 

Sonbaharın ılık rüzgarları, kuru yaprakları savurduğu bir kasım gününde, azim ve kararlılıkla yayına başladık. Başladık diyorum çünkü, Niksar Danişmend Gazete’miz yayın hayatına başladığı andan itibaren bizlerde köşe yazarı olarak Danişmend ailesinin birer ferdi olduk. Gazetemiz sahibi Rahmi GÜMEN ve Yayın yönetmenimiz Sedat GÜMEN, Muhabirimiz Sedat ÖZATA. Gümen ailesinin, Niksar’da 40 yıllık matbaacılıklarının Niksar’a hizmete dönüşüydü Niksar Danişmend Gazetesi yayını. Seneler içerisinde başlangıçtaki amatör ruhunu kaybetmeden, her geçen yıl kendisini yenileyerek, yayın ağını, yazar kadrosunu genişleterek, her zaman  Niksar’ımızın menfaatine olan tarafta yer aldı ve Niksar halkını objektif ve yorumsuz olarak Niksar’daki olumlu ve olumsuz gelişmelerden haberdar etmeye devam etti. Niksar’daki mahalli basın sektöründe hak ettiği başarılı yeri aldı. İnşallah nice 7 senelerde aynı anlayışla yayın hayatına devam eder. 7.YILIN KUTLU OLSUN NİKSAR DANİŞMEND……

Hepimiz biliyoruz ki bir kentin gelişmesinde tanıtım ve katılım adına yazılı ve görsel medyanın payı azımsanmayacak kadar çoktur.  Mahalli gazeteler Yapılan güzel işleri ve yeni fikirleri, düşünceleri, projeleri, eleştirilen konuları, eksiklikleri halkla ve okuyucuları ile paylaşarak, kentte yaşayan her insanı olandan bitenden haberdar etmek görevi üstlenmişlerdir. Niksar’ımızda yayınlanan mahalli basınımız bu görevlerini, sorumluluk bilinci ile bütün imkansızlıklarına rağmen severek, fedakarca yerine getirmektedirler. Kent yapısındaki değişimler açısından yenilenen, gelişen Niksar’ımız ın her açıdan tanıtımı konusunda sadece mahalli basın yeterlimidir?  Tabi ki hayır. Yıllardır söylene geldiği ve istendiği halde kentimizde halen ne bir Radyo nede bir TV yayıncılığı bulunmamaktadır. Niksar’ımız Tarih, Tabiat ve kültür açılarından (Mübala etmiyorum)  bölgemizin’in en zengin şehridir. Son yıllarda Niksar’ımızın taşıdığı, yıllarca barındırdığı bu Tarihi doku daha çok açığa çıkarılmış ve Turizmin hizmetine hazır hale getirilmiştir. Niksar’da yaşayanlar olarak bu değerlere sahip çıkmak ve tanıtmak hepimizin sosyal sorumluluğudur.

Niksar’ımız sosyal, ekonomik ve kültürel değerler acısından geliştikçe, daha güzel ve yaşanılır bir kent haline gelir. Şikayetçi olduğumuz tüm unsurlar ortadan kalkar. Her alanda ki kalkınma, gelişme arz-talep dengesi ile direk ilgilidir. Mesela; temizliğini ve hizmetini beğenmediğiniz bir işletmeye sadece artık bir müddet uğramayarak oranın yenilenmesini, değişmesini sağlayabilirsiniz! Bulmak istediğiniz bir markayı ilgili mağazaya bildirmeniz neticesinde getirtebilirsiniz. Serbest piyasa ekonomisinde hiçbir sektör asla boşluk kabul etmez ve yeri hemen doldurulur. Reklam ve tanıtım ekonominin olmazsa olmazıdır. Niksar’da aslında aradığınız her şey var ama yeterli tanıtım ve reklam yapılmadığı için halkımız imkanları doğrultusunda dışarı gitmekte ve oralardan alış veriş yapmaktadırlar. İnternet teki Alışveriş siteleri de yerli esnaf için ayrı bir rekabet unsurudur. Esnafımız  da bu nedenle kendisini yenilemeli ve çeşitlerini, ürün ve hizmet kalitelerini yükseltmelidirler.

NİKSAR DANİŞMEND GAZETEMİZ Niksar’ı her alanda gelişmesi ve kalkınması için bilinçlendirici, yönlendirici aktif görevine devam edecektir. Niksar’ımız Konut sektörünün patlama yapması, Doğal gazın dağıtımı, Elektrik hatlarının yer altına alınması, yenilenmesi nedenleri ile adeta komple bir inşaat alanı görünümündedir. Eşilen cadde ve sokaklarımız Belediye ekiplerimizin başarılı çalışmaları ile kısa zamanda yeniden ve eskisinden güzel olarak parke kaplanmaktadır. Başkanımıza ve ekibine teşekkür ediyoruz. İnşallah kışa kadar açıkta bir yer kalmayacaktır inancındayız.

Belediye Başkanımızdan Niksar’ımızda bir Radyo ve TV yapılanmasında öncü olmasını beklemekteyiz. İnanıyoruz ki  teşvik ve destekle bu konuda yatırımcı,işletmeci bulabilecektir. Görsel basın yazılı basından daha hızlı ve daha geniş kitlelere hitap eden bir sektördür. Niksar işletmelerimiz Erbaa Radyolarına reklam vermektedirler. Bu konunun halledilmesi yapılan bunca güzel çalışmaların duyurulması,Niksar’ımızın tanıtılması açılarından çok önemlidir.

NİKSAR DANİŞMEND GAZETEMİZİN 7. YAYIN HAYATINI TEBRİK EDİYOR BAŞARILARININ DEVAMINI DİLİYOR GÜMEN AİLESİNE VE TÜM ÇALIŞANLARINA,YAZARLARINA BAŞARILAR DİLİYORUM.

GÜLÜŞÜNÜZ GÖZLERİNİZE IŞIK OLSUN

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
250