Engelliler Gönülleri Fethetti


Bu makale 2013-05-10 18:49:12 eklenmiş ve 2141 kez görüntülenmiştir.
Adnan ÜNSAL

 

3 Aralık Engelliler Gecesinde Engelliler Gönülleri Fethetti


    3 Aralık Dünya Engelliler günü münasebeti ile Niksar Kent Konseyi Engelliler Meclisi, NİKBED ve İhsan Karatay İlköğretim Okulu Müdürlüğü organizasyonu ile düzenlenen geceye, Niksar'dan her kesimden iştirak, birlik, beraberlik görüntüsü ortaya çıkardı. İstenilen, arzu edilende buydu zaten. Geceye 800 civarında katılım oldu. Birçok Niksarlı yer olmadığı için kapıdan döndüler.

    Yağmurlu bir akşam olmasına rağmen, Kaymakamımız Sn. Dr. Yusuf Gökhan YOLCU ile birlikte Başçiftlik Kaymakamı Sn. Cemil SARIOĞLU, Belediye Başkanımız Duran YADİGÂR ile birlikte Erbaa Belediye Başkanı güzel insan Ahmet YENİHAN, Belde belediye Başkanlarımız, AKP, CHP, MHP ilçe Başkanlarımız ve yöneticileri, Sivil Toplum Kuruluşları ve üyeleri, Niksar'daki Vakıfların, İyileştirme merkezlerinin idarecileri ve öğrencileri, ilçemizdeki tüm askeri erkân başkanları, komutanları, Emniyet Müdürümüz ve tüm daire Müdürlerimiz ve Niksar'daki NİKBED üyesi tüm engellilerle birlikte onların aileleri, refakatçileri geceye iştirak ederek engellilerin bir defa daha gönüllerini kazandılar. Buradan tüm katılımcılara bir engelli insan olarak Teşekkürlerimi sunuyorum. Bu muhteşem gecede Tokat valimizi de görmek isterdik. İnşallah bir dahaki programlarımızda görmek istiyoruz.

    Gecede, konuşmacıların verdikleri mesajlar çok netti, salondaki birlik ve beraberliği yansıtıyordu. Ülkemizde hasret kaldığımız ve özlediğimiz beraberliği, engelli kardeşlerimizin ve yöneticilerinin organizasyonları ile bu gece bu salonda yaşadık. Gecede emeği geçen tüm organizatörleri ve Sunucumuz Gülsinan YILDIRIM hanımefendiyi tebrik ediyor teşekkürlerimizi sunuyorum. Engelliler adına konuşmacılar Mustafa ÇAKMAK, Remzi KÖKCE, Mihriban ALTAY,  Sinan YURTDAŞ, Şiir okuyan Şule Yüksel BAŞ, Merve ADAK, Maide ÜÇGIRAM'ı gönülden tebrik ediyorum. 

    Bir defa daha anladık ki Engelli olmak hiçbir şeye engel değildir..Aksine yüreklerindeki azim, irade ve sabır insanın hayretini ve taktirini kazanmaktadır. Engelli kardeşlerimizin Verdikleri mesajlar harikaydı.

    Niksar olarak Engellilerin geldikleri nokta ve fiziksel engellerin kaldırılması yönündeki samimi çabalar çok güzeldir. Sevgili Kaymakamız Dr. Yusuf Gökhan YOLCU'nun, Belediye Başkanımız Duran YADİGÂR' ın ve Kurum Amirlerimizin, kadirşinas Niksar Halkımızın, NİKBED Gönüllüleri Tülay ATİLA ve muhterem eşi Atalay ATİLA, Nuray YILMAZ, İlknur KAYA, Gülsinan YILDIRIM ve Munise KARGIN hanımefendinin ilgi, alaka ve maddi, manevi destekleri ile NİKBED bünyesinde toplanan Engelli bireylerimiz hayata tutunma adına giderek daha iyi duruma gelmektedirler. Bu konuda 3.Aralık Gecesinde Başçiftlik Kaymakamımızın ifadeleri manidardır “ Niksar olarak Engelliler konusunda siz Kendinizi aşmışsınız ve Avrupa Birliğine girmeye hazırsınız” diyerek takdirlerini belirtmişlerdir.

    3 Aralık gecesinde NİKBED Üyelerinin Tülay ATİLA ve Nuray YILMAZ Hocanımların nezaretinde ürettikleri Ahşap boyama ve Ebru işleri sergilendi. Bunlardan hatıra olarak almak isteyen katılımcılar karşılığında NİKBEDE küçük miktarlarda bağış yaptılar. Bu çalışmaların daimi olması için “ENGELLİLER SOKAK ATÖLYESİ” ne dönüştürme projelerinden bahseden NİKBED Yönetim Kurulu Başkanı Remzi KÖKCE, Belediye Başkanımız Duran YADİGÂR'ın, meclis kararı ile daha müsait bir mekân tahsis edeceğini belirtmesi bizleri ve tüm engellileri mutlu etti.

    Bu vesile ile Engelli kardeşlerimizin 3 Aralık Dünya Engelliler gününü kutluyor başarılarının devamını diliyorum.

    GÜLÜŞÜNÜZ GÖZLERİNİZE IŞIK OLSUN

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
250