SAĞLIK KULÜBÜ


Bu makale 2014-04-05 22:59:51 eklenmiş ve 1104 kez görüntülenmiştir.
Gonca EVİRGEN

    Merhaba,
    Sağlık Kulübü'müze hoş geldiniz. Sizin de bildiğiniz gibi insan sağlığı herşeyin üzerinde bir değere ve öneme sahip evrensel bir gerçektir. Ama ne yazık ki; sadece ülkemizde değil dünyanın birçok ülkesinde bu bilinçten uzak insanların sayısı epey fazla. Hasta oluncaya kadar sağlığımızı ve onu nasıl korumamız gerektiğini hiç düşünmeyiz.
    Sağlık Kulübü'müzde, sağlıklı yaşam tarzı anlayışı kapsamında birçok hastalığın nedenlerini, sağlıklı yaşamın gereklerini, önlem ve koruma yöntemlerini dile getirecek ve konularında uzman hekim ve akademisyenlerle yaptığımız söyleşileri siz okurlarımızla paylaşacağız.
    Günlük yaşamın koşuşturması sizi çok mu yoruyor? Fazla kilolarınızdan bir türlü kurtulamıyor musunuz? Çok çabuk öfkelenir misiniz? Sigara sizi terk etmeden siz onu bırakmak istemez misiniz? Alerjiyle başınız dertte mi? Migren sorununuz mu var? Uykusuzluk çekiyor musunuz?  Beslenme alışkanlıklarınızı değiştirmek mi istiyorsunuz? Cildinizle ilgili sorunlar mı yaşıyorsunuz? Anne sütünün öneminin farkında mısınız? Yaşlılık hakkında bilgilerinizi ölçtünüz mü? Yaşama sevincinizi mi yitirdiniz?
    Bu sorular uzayıp gider.. Elbette her sorunun bir yanıtı olduğu gibi her hastalığın da bir tedavisi var. Sağlık Kulübü'müzün amacı hastalıklara neden olan etkenler hakkında siz okurlarımızı bilgilendirmek, daha sağlıklı bir toplum yaratılmasına yönelik farkındalık sağlamaktır.
    Bir sonraki Sağlık Kulübü'nde birlikte olmak üzere sağlıklı günler dilerim..
   

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
250