diziem e-sgk Ücretsiz Kredi Sorgulama hizlipro
bayan escort

KİMLER HAİN - Dr. ALİ NEJAT ÖLÇEN


Bu makale 2014-07-13 02:05:15 eklenmiş ve 1600 kez görüntülenmiştir.
MİSAFİR KALEM

  20.yüzyıla kadar, emperyalizm gelişmekte olan ülkeleri silah zoruyla işgal eder ve doğal kaynaklarına el koyardı. 21.yüzyılda bile bu geleneksel hunharyöntemi sürdürdü. Demokrasiyi füzelerle Irak'a iletmesi bunun örneklerinden en sahtekârca olanı. Şimdi artık kendisinin kan dökerek ülke işgal etmesine gerek kalmadı. Öylesi pahalı yöntemi tek ederek bunu artık o ülkede satın aldığı hainler aracılığıyla gerçekleştirmekte, daha fizible yani daha ucuz ve daha kolay olduğu için. Öylesi ülkeler arasına Türkiyede girdi veABD-AB emperyalizmi içimizdeki hainleri satın alarak, onurumuza, doğal kaynaklarımıza, inançlarımıza, insan gücü varlığımıza el koymaya ve buna karşı çıkanları, acımasızca susturmaya, yok etmeye başlamıştır.

O halde artık ülkemizde emperyalizme karşı kendimizi savunabilmemiz için öncelikle ve ivediyle kim ya da kimler haindir tanımını yapmamız gerekecek:

Mustafa Kemal Atatürk'ün sekular (ne dinden yana, ne dine karşı) devletini, o devletin laiklik ilkesini sahiplenmeyen ve karşı çıkmaya yeltenen kim olursa olsun Hain'dir.

Mustafa Kemal Atatürk'ün Cumhuriyetine, o Cumhuriyetin korunmasını sağlayan kültürüne, o kültürün eğitimine kim karşı karar ve eylem içindeyse o kişi Hain'dir.

Misak-ı Millî sınırlarımızın kuşattığı vatan bildiğimiz toprağımıza ve toprağımızı  korumakla görevli ordumuza ve o orduyu yaratan ulusumuza, ulusumuzun varlığına ve onuruna kim sahip çıkmıyor, sahip çıkmayı engelliyorsa o Hain'dir.

Mustafa Kemal Atatürk'ün çağdaşlaşma sürecinde ileri muasır medeniyetlerin ötesine ulaşmamızı sağlayacak bilim, bilimsel düşünceye, düşün özgürlüğüne ve özgür düşüncenin tartışılarak toplumsallaşmasına kim engel olmaya yelteniyorsa o kişi Hain'dir.

Mustafa Kemal Atatürk'ün “Tam Bağımsızlık” ilkesinin temeli olan kendine yeterli ekonomiye o ekonominin açık vermeyen dış ticaretine, bütçe açığı vermeyen (Dr.Ertuğrul Aytekin'in deyimiyle denk bütçeye) ve; üretken,dış borca muhtaç olmaksızın ekonominin  adil ve dengeli gelişmesine ve o gelişmenin millî tasarrufla ve o millî tasarrufu üretken yatırıma dönüştürerek  sanayileşmeyi ve teknolojik gelişmeyi sağlamaya önem vermiyor uygulama dışına itekliyorsa o kişiHain'dir.

Kim ve hangi siyasal grup, ulusun devletiyle birlik ve bütünlüğünü korumak pekiştirmek yerine ikilem yaratıyorsa,Hain'dir.

Uluslararası kurum ve kuruluşlarla sözlü ya da yazılı, ulusumuzun bilgisi ve TBMM'nin kararı olmaksızın üstelik ulusal yararı koruyamaya gereksinim duymaksızın ilişkiye giriyorsa o kişi kim olursa olsunHain'dir.

Adaleti hukuktan, Hukuku adaletten kopararak, suçluyu suçsuzdan suçsuzu suçludan ayıramayarak hukuksuzluğun hukukunu yaratanlar kimler olursa olsun Hain'dir.

Böylesi hainleri dışlayan,yetki ve görev dışına iten; yargılanmalarını olanaklı kılan hukuku yaratarak ve özendirerek,ulusal birliğimizi, bütünlüğümüzü korumayı, her kararın ulus tarafından öğrenilmesini sağlamayı amaçlayan; emperyalizmin karşısında tam bağımsızlığımızı ve ulusal varlığımızı korumayı görev bilen bir CumhurbaşkanınıÇankaya'da  görebilmek ve; özel ya da kamusal kurumlarda Hain'lerin yer almasına engel olacak demokratik araçları yılmadan çekinmeden, kullanma karar ve özlemiyle;

Bu yazı, laf salatasıyla zaman yitiren, emperyalizme hizmet ettiklerinin bilincine varamayan Aydıncık'larımıza ithaf ediliştir.

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
400