diziem e-sgk Ücretsiz Kredi Sorgulama hizlipro
bayan escort

NURSER GÖZE Matematik Eğitim Uzmanı


Bu makale 2014-09-03 18:47:53 eklenmiş ve 1323 kez görüntülenmiştir.
MİSAFİR KALEM

EVLİLİK ORMANI

 

Devletlerin, Miletlerin veya toplumların çekirdeği aile değil midir? Ailenin de bir kurum olabilmesi sağlayan evlilik müessesi kutsal bir müessesedir. Gelenek ve göreneklerimize göre evliliğin başlangıcında bir dizi adetlerimiz vardır. Yörelere göre değişiklik olsa bile nikah – düğün yapılması zorunludur. 

Evliliğin başlangıcı olan nikah, düğün töreninden önce gelin ve damadın birlikte bir fidan dikmesi  bu evliliği ölümsüzleştirecektir. Düğün alayındaki herkeste fidan dikebilir. 

Dünyanın kuruluşunda en son insanlar yaratılmıştır. İnsanların yararlanması için akarsular, hayvanlar, ormanlar vardır. İnsanların yaşayabilmesi ve nesillerinin devam edebilmesi için hava ve oksijene ihtiyaç vardır.  Oksijende yeşillikler ve ormanlardan sağlanır. 

Günümüze gelince ağaçların kesilmesi ormanları yakılması(yapı yapmak için) yok olması küresel ısınmayı tetikleri ormanların çoğaltılması yeşil alanların canlandırılmasında Belediyelerin önemi büyüktür. 

İnsan toplumlarının devamı için yeşile, ormana ihtiyacımız çoktur. Nikah, düğün töreninden önce çiftlerin evlilik ormanına fidan dikmekle çocuklarının yaşamını ve geleceğini sağlamış olacaklardır. 

Güzellikler insan oğlu içindir, sevgi ve mutlulukla dikilen bir fidan bin fidan olacaktır. Aşkla sevgi ile dikilen orman yakılamaz, bozulamaz. Kimse emeğinin yok edilmesine razı olamaz. 

Sonuç: Ailenin geleceği çocuk, çocuğun yaşamının devamı için hava ve oksijen şarttır. Dikeceğimiz fidanlarla ve ormanlarla küresel ısınmaya dur diyemez miyiz? Yani kıyameti geciktiremez miyiz?

Sevgilerimle ... 

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
400